Orędzie prezydenta Andrzeja Dudy. "Pod biało-czerwoną flagą jest miejsce dla każdego z nas"

Prezydent w noworocznym orędziu złożył Polakom życzenia spokoju, optymizmu i wzajemnego zrozumienia. Przypomniał też, że w 2019 roku będziemy obchodzić rocznice istotnych wydarzeń i dokonywać wyborów politycznych.

Andrzej Duda podsumował mijający rok. Odnosząc się do obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, dziękował za włączanie się w jubileuszowe inicjatywy. Przywołał, że Polacy gromadzili się pod biało-czerwoną flagą podobnie jak w 1918 roku. "Pod nią jest, i wierzę w to zawsze będzie miejsce dla każdego z nas" - powiedział prezydent. 

Przypomniał, że w 2019 roku będziemy obchodzić ważne rocznice, w tym 450-lecie zawarcia Unii Lubelskiej, 20-lecie członkostwa w NATO i 15-lecie przystąpienia do Unii Europejskiej. W nowym roku w Polsce odbędą się także wybory do Parlamentu Europejskiego oraz polskiego Sejmu i Senatu. Podkreślił, że to okazja, by każdy z nas mógł współtworzyć niepodległe, bezpieczne i stabilne państwo. "Decyzje obywateli wymagają także odpowiedzialności ze strony polityków wszystkich opcji. Kampania wyborcza to dobry czas na merytoryczną dyskusję o przyszłości Polski" - dodał Andrzej Duda.

Prezydent podkreślił też, że polityk to tylko część życia. Osobom, które czekają ważne decyzje i wydarzenia prywatne, życzył sukcesu, optymizmy, pokoju i zdrowia. "Oby zawsze mogli Państwo liczyć na życzliwy uśmiech i pomocną dłoń, przejawy zwykłej, ludzkiej serdeczności" - powiedział Andrzej Duda.

Więcej o:
Komentarze (245)
Orędzie prezydenta Andrzeja Dudy. "Pod biało-czerwoną flagą jest miejsce dla każdego z nas"
Zaloguj się
 • falbor

  Oceniono 84 razy 64

  "OSKARŻAM:
  Andrzeja Sebastiana Dudę, urodzonego 16 maja 1972 w Krakowie, o to, że, pełniąc funkcję Prezydenta RP, dopuścił się bezprawnej zmiany konstytucyjnego ustroju Rzeczypospolitej Polskiej, podważając zasadę podziału i równoważenia władz (Konstytucja RP Art. 10 ust. 1), a w szczególności podpisując liczne ustawy zmieniające ustrój państwa w drodze niekonstytucyjnej, m.in. ustawę o ustroju sądów powszechnych, o Sądzie Najwyższym i o Krajowej Radzie Sądownictwa, czym popełnił delikt konstytucyjny, a także naruszył art. 127 kodeksu karnego (zamach stanu), a ponadto dopuścił się licznych przestępstw przekroczenia uprawnień funkcjonariusza publicznego m.in. usiłując ułaskawić osoby przed wydaniem wobec nich prawomocnego wyroku, a także przestępstw niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariusza publicznego, m.in. przez uporczywą odmowę odebrania przyrzeczenia od prawidłowo wybranych sędziów Trybunału Konstytucyjnego, czym popełnił delikt konstytucyjny i przestępstwo z art. 231 kodeksu karnego (przekroczenie uprawni eń przez funkcjonariusza);. (...)"

  Źródło: blog prof. W. Sadurskiego na portalu naTemat.

 • czechy11

  Oceniono 59 razy 51

  Dzień wcześniej wyzywał sędziów i opozycje od wszystkich najgorszych. Nie h on się wreszcie leczy.

 • zsm-5

  Oceniono 52 razy 44

  Aż strach pomyśleć, ile kolejnych rocznic pisia marionetka zmarnuje, popsuje, obrzydzi Polakom po tegorocznych obchodach 100-lecia odzyskania niepodległości.
  Tak umieć spi...yć to koniecznie trzeba być pisiorem...

 • mitexmitex

  Oceniono 41 razy 37

  Od fałszywego człowieka fałszywych życzeń nie przyjmuje się widocznie zapomniał już co mówił przed orędziem

 • lesnojeziorska

  Oceniono 43 razy 33

  A w 2020 stulecie pogonienia z Polski mocodawców pisobolszewii. Uczcimy to już w wolnej Polsce, gdy Adrian Żałosny, Fałszydło i reszta tej bandy będą się już pocić przed Trybunałem Stanu, na wyprzódki sypiąc zwyczajnego posła, by ratować własną skórę.

 • zaginiony_palik

  Oceniono 42 razy 32

  Panie Duda! Po objęciu urzędu prezydenta powiedział pan, że nie będzie prezydentem wszystkich Polaków. Przyjąłem to ze zrozumieniem i rzeczywiście, moim pan nie jest, absolutnie. Życzę nam wszystkim i sobie aby jak najprędzej skończyła się pańska groteskowa prezydentura, aby stanął pan tam, gdzie jego miejsce. Chętnie bym pana kopnął ale bym się nie dopchał.

 • czechy11

  Oceniono 43 razy 31

  Nawet w Sylwestra człowiekowi jego widokiem dzień obrzydza. Di rze ze to w PiSokomunistycznym Scierwie Propagandowym TVPiS to oglądali to tylko idioci i imbecyke.

 • czechy11

  Oceniono 39 razy 27

  Adrian to już ostatni rok twojej obrzydliwej rezydentury, która z obrzydzeniem będą wspominały kolejne pokolenia Polaków.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX