Zarzuty dla dyrektora ważnego pionu CBA. Latami prowadził samochód bez uprawnień

Prokuratura postawiła zarzuty Pawłowi W. - podaje TVN 24. To były już dyrektor ważnego pionu Centralnego Biura Antykorupcyjnego. W. miał przez lata prowadzić samochód bez uprawnień.

Zarzuty oficjalnie potwierdził TVN 24 w Prokuraturze Rejonowej w Ostródzie. - Mogę potwierdzić, że śledztwo jest w fazie in personam (przeciwko osobie - red.). Prokurator ogłosił zarzut z artykułu 180a Kodeksu karnego - mówi TVN 24 Małgorzata Hrybek, prokurator rejonowa w Ostródzie. Chodzi o zarzut "prowadzenia pojazdu mechanicznego po cofnięciu uprawnień", grozi za to do dwóch lat więzienia.

Dyrektor CBA jeździł bez uprawnień

TVN 24 nieoficjalnie podaje, że Paweł W. stracił już stanowisko dyrektora pionu operacyjno-śledczego Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Według stacji był bardzo wpływową osobą w służbach. Najpierw pracował w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. DO CBA trafił po dojściu PiS do władzy.

W. "wpadł", gdy wiosną ubiegłego roku został zatrzymany za zbyt szybką jazdę. Jeden z policjantów z Ostródy, który chce pozostać anonimowy, w rozmowie z TVN 24 stwierdził, że W. powinien oddać prawo jazdy kilka lat temu, gdy przekroczył limit punktów karnych. 

Rzecznik CBA Temistokles Brodowski informuje, że "postępowanie wyjaśniające" w sprawie W. podjęto przed postawieniem zarzutów.

Więcej o:
Komentarze (58)
Zarzuty dla dyrektora ważnego pionu CBA. Prowadził samochód bez uprawnień
Zaloguj się
 • laik404

  Oceniono 26 razy 20

  Jest w Pisie i jest porządny?

  Takie coś w naturze nie istnieje....

 • lottare21

  Oceniono 25 razy 19

  Musiał być na wylocie tak czy inaczej, skoro się te "punkty" nagle znalazły.

 • zd46

  Oceniono 16 razy 16

  W Internecie można znaleźc bohatera, "dobrze parszywie zmiany":
  1/….. „Do zdarzenia doszło 6 listopada 2010 r. na stacji paliw przy ul. Powsińskiej na warszawskim Wilanowie. M. Wąsik zatankował do swojego auta ok. 50 litrów paliwa za ok. 220 zł. Wszedł do sklepu na stacji, pokręcił się między półkami, kupił m.in. papierosy i…………………. Odjechał. Po tym zdarzeniu pracownik stacji Grzegorz Wierzchoń zaalarmował policję. Wiceszef CBA, Maciej Wąsik UKRADŁ PALIWO na stacji!!!!”…. Infantylne tłumaczenie Wąsika, tak się prezentowało: „Nie zwróciłem uwagi na pomyłkę „, to coś pracowało w CBA??????? Teraz znowu „galernicy Kamińskiego” (razem z nim) wtargnęli na „pis-salony” i to w ugnojonych gumo-filcach!!!!!! ZLODZIEJ W KASIE. Teraz będzie zasiadał w KNF-ie !!!

 • doomsday

  Oceniono 22 razy 16

  Widać, że Ziobro ze Świczkowskim Bogdanem poukrywali w ABW sam element kryminalny. Innym kolesiem z tej watchy jest płk ABW , niejaki Krystian Adolf Marciniak, pedofil ścigany przez Policje kilkunastu krajów.

 • maaac

  Oceniono 22 razy 16

  Wojny buldogów pod dywanem? Nagle w ciągu kilku dni tyle ludzi z CBA z problemami z prawem. Trzy lata nic i nagle wysyp. I co panie i panowie dziennikarze żaden z was nie zadaje pytań? Nie próbuje popatrzeć czyi ludzie są wycinani?

  PiS wszedł w kolejne stadium rozwoju partii totalitarnej - teraz walki frakcyjne - kto kogo!

 • kolesio2

  Oceniono 11 razy 11

  I co z tego to pisi frędzel i mogą go cmoknąć.

 • 2majtek1

  Oceniono 23 razy 11

  Oj tam ,oj tam pis nie ma kompetencji i wiedzy a rządzi i co można .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX