Lekarz chce odszkodowania od antyszczepionkowców. "Oskarżali mnie o morderstwa, życzyli śmierci"

- Hejterzy oskarżali mnie o korupcję, okaleczanie dzieci, morderstwa i życzyli mi śmierci, choć nigdy nie mieli ze mną do czynienia podczas pracy zawodowej - mówi w wywiadzie dla portalu termedia.pl lekarz Dawid Ciemięga.

Dawid Ciemięga to lekarz, który od wielu miesięcy rozprawia się z mitami na temat szkodliwości szczepionek. Jego działalność w mediach społecznościowych spotkała się z falą hejtu ze strony przeciwników szczepień. W czerwcu informowaliśmy, że Ciemięga zwrócił się do Prokuratury Rejonowej w Tychach. Ta wszczęła dochodzenia dotyczące zniesławienia Ciemięgi za pomocą środków masowego przekazu.

Dawid Ciemięga: Oskarżali mnie o okaleczanie dzieci, życzyli mi śmierci

W rozmowie z portalem termedia.pl twierdzi, że antyszczepionkowcy zarzucali mu otrzymywanie pieniędzy od firm farmaceutycznych za polecanie szczepionek. Jego przeciwnicy twierdzili nawet, że koncerny organizują mu wakacje i sympozja, a w sieci pojawiły się różne spreparowane informacje na jego temat. - Ukazywały się nawet wyliczenia, ile miesięcznie wpływa na moje konto od koncernów farmaceutycznych. Te kłamstwa, bzdury, zaczęły mnie bawić - powiedział. -  I chciałem sprawdzić, w co oni jeszcze uwierzą. Kiedy zażartowałem, że mam jacht, który nazwałem „Szczypionka”, pokazując ironiczny fotomontaż, u antyszczepionkowców zawrzało. Okazało się, że wcale niemało osób w to uwierzyło - dodał.

Lekarz przyznaje, że antyszczepionkowcy i hejterzy go "wkurzyli". - Hejterzy oskarżali mnie o korupcję, okaleczanie dzieci, morderstwa i życzyli mi śmierci, choć nigdy nie mieli ze mną do czynienia podczas pracy zawodowej. Antyszczepionkowcy atakowali mnie głównie dlatego, że uderzałem w ich nieprawdziwe poglądy i szkodliwą działalność, a było to uderzenie na tyle silne, że zmieniło postrzeganie antyszczepionkowców w Polsce i ograniczyło ich możliwości - mówi w wywiadzie Dawid Ciemięga.

Wśród hejterów znany "naturoterapeuta"

Lekarz domaga się odszkodowania od dziewięciu hejterów. Wśród nich jest znany "naturoterapeuta" Jerzy Z., którego działalność przez środowiska medyczne i samego Ciemięgę nazywana jest "pseudonauką". Na stronie Ukryte Terapie, którą rzekomy terapeuta prowadzi, do niedawna można było kupić m.in. pół kilograma "Zdrowej Trawy Jęczmiennej" za 105 zł czy strukturyzator wody pitnej za 2,5 tys. zł. Rzekomy ekspert jest znany również z krytyki stosowania szczepionek, swoimi wątpliwościami na ten temat dzielił się nawet w liście otwartym do ministra zdrowia.

Więcej o:
Komentarze (104)
Lekarz Dawid Ciemięga: Hejterzy oskarżali mnie o okaleczanie dzieci
Zaloguj się
 • puuchatek

  Oceniono 70 razy 60

  Powodzenia, Panie doktorze. Mam nadzieję, że sąd przyzna Panu rację i oszołomom każe ponosić konsekwencje ich własnych działań.

 • remo29

  Oceniono 51 razy 45

  Hehe, to że lekarz bierze za swoją robotę pieniądze jest dla ciemnoty be, bo na pewno płaci za to big farma (swoją drogą dlaczego miałby płacić zakład stolarski albo cukiernia?), ale jak Zięba zarabia na baranach miliony, to już jest ok. Ot, logika nieuków, ciemnoty i zwykłych sekciarzy, na których robi hajs paru cwaniaków. Jak w kościółku.

 • supertiumacz

  Oceniono 52 razy 40

  "antyszczepionkowcy zarzucali mu otrzymywanie pieniędzy od firm farmaceutycznych za polecanie szczepionek"

  Niezły dowcip. :D

  Poziom zidiocenia wszystkich proepidemików, Zięb, Wakefieldów i innych szarlatanów jest nie do ogarnięcia. Skali brakuje.
  Choćby dlatego, że akurat w interesie firm farmaceutycznych byłoby zakazanie szczepionek, bo wtedy dopiero mieliby popyt na leki. Epidemie, nawroty, powikłania, rekonwalescencje, ...
  A tak to posucha.

  Czekaj! Moment!
  A kto finansuje proepidemików?
  No tak! Firmy farmaceutyczne!
  I wszystko jasne! :D

 • akop123

  Oceniono 42 razy 34

  Brawo i wyrazy szacunku.

 • lilo150

  Oceniono 40 razy 26

  wystarczyło, że liczba zachorowań na odrę się zwiększyła i liczba tych oszołomów od razu spadła, widać dotarło, że woda święcona nie leczy a opłatek to pieczywo.

 • czarna_zoska

  Oceniono 24 razy 20

  Antyszczepionkowcy zarzucaja robienie kasy firmom farmaceutycznym, ale nie widza nic zlego w dojeniu ludzi po 2-3 tysiace za witamine C od niejakiego Ziemby :)

 • mlody_dron

  Oceniono 26 razy 20

  Najtragiczniejsze jest to, że te paraleki i suplementy są sprzedawane w gigantycznych ilościach legalnie i są płacone od tego podatki. Dlatego rząd nie spieszy się do delegalizacji tego badziewia.

 • seppuku

  Oceniono 21 razy 19

  Ten ćwok nazywa się ZIĘBA i na głupocie ludzkiej trzepie niezłą kasę, sprzedaje min. kamienie naładowane energią kosmiczną.

 • mariuszet

  Oceniono 20 razy 16

  Bardzo dobrze, po kieszeni im, a Ziemba, wymieniony tu jako Jerzy Z, to wyjątkowy naciągacz i kombinator. Kilka lat temu też uwierzyłem mu, choć nie ze wszystkim się zgadzałem, ale jak zorientowałem się że jest przeciw szczepieniom to pogoniłem gościa ze swoich info.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX