742 zarzuty dla byłej dyrektorki szkoły w Białymstoku. Żądała łapówek "za każdą czynność, którą wykonywała"

Przygotowano już akt oskarżenia dla Barbary R., byłej dyrektorki szkoły policealnej w Białymstoku, która usłyszała 742 zarzuty. Kobieta nie przyznaje się do winy. Grozi jej do 10 lat więzienia.

Jest już akt oskarżenia dla byłej dyrektorki nieistniejącej już Policealnej Szkoły nr 2 Pracowników Medycznych i Społecznych w Białymstoku. Zawiera on 742 zarzuty. W liczącym 186 stron akcie oskarżenia znalazły się głównie zarzuty dot. przyjmowania korzyści majątkowych. 

Białystok. 742 zarzuty w akcie oskarżenia dla Barbary R.

Barbara R. była dyrektorką szkoły przez prawie 10 lat, została aresztowana w 2014. Prokuraturę poinformowali wtedy jej podwładni, którzy mieli dość tego, jak traktowała ich dyrektorka. Przygotowywanie aktu oskarżenia trwało aż cztery lata. 

Nauczyciele i inni pracownicy szkoły mówili w rozmowie z "Kurierem Porannym", że byli zmuszani do dawania przełożonej łapówek. Gdy ktoś dostał premię lub nagrodę, część musiał oddać Barbarze R. Pieniądze wkładało się do teczki, w której znajdowały się dokumenty przygotowane do podpisania przez dyrektorkę.

Oskarżona, będąca funkcjonariuszem publicznym, czyli dyrektorem tej szkoły, żądała tych korzyści majątkowych w zasadzie za każdą czynność, którą wykonywała

- mówi Beata Wołosik z Sądu Rejonowego w Białymstoku w rozmowie z TVN24.

Barbara R. jest oskarżana również o mobbing. Miała ona zastraszać i poniżać swoich podwładnych, w tym wicedyrektorkę.

Była dyrektorka szkoły z Białegostoku nie przyznaje się do winy. Jak podaje "Poranny" nadal pracuje w jednej z białostockich szkół.

W sprawie oskarżone są jeszcze dwie osoby, które miały pomagać Barbarze R. - współpracowały z nią i poświadczały nieprawdę. 

Więcej o:
Komentarze (46)
Była dyrektorka szkoły w Białymstoku usłyszała 742 zarzuty. Głównie za łapówki
Zaloguj się
 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 47 razy 31

  Podlaskie .. I wszystko jasne .. Miasto "poseła" Żalka.

 • krynolinka

  Oceniono 32 razy 28

  742 wyrazy wdzięczności dla pani dyrektor..Musiała być niezwykle ceniona..

 • cozano

  Oceniono 17 razy 17

  Ażeby z takim rozmachem brać łapówki, trzeba być wręcz przekonanym o własnej bezkarności. Niezłe plecy musiała mieć pani dyrektor w Białymstoku.

 • zmiescisz_sie

  Oceniono 20 razy 16

  Nie rozumiem jak można godzić się na mobbing zdarzyło mi się 2 razy że kierowniczki w dwóch różnych firmach próbowały i były od razu sprowadzane do parteru głupie szmaty i 2 razy z kierownikami doszedłem prawie do bójki raz musieli nas rozdzielać w jednym przypadku prezes sie dowiedział ale wiedzial że to kierownik był winien. Ludzie miejcie godność od razu takie szmaty sprowadzajcie do parteru nie będziecie żałować jedne dzwi się zamkną otworzą się drugie. Pozdrawiam

 • cezar85

  Oceniono 12 razy 12

  prosta sprawa

  wystarczy zapytać czy to prawda i ile za nią chce?

 • duda2016

  Oceniono 22 razy 12

  Nie oczekujemy żeby w Białymstoku młodzież weszpolska była w stanie zaliczyć normalne wymagania szkolne bez łapówki. Tylko hailowanie i flekowanie ciapatych mają opanowane na 6. Pani dyrektor pomagala jakoś przetrwać Prawdziwym Polakom Katolikom mękę w lewackiej "polskojęzycznej" szkole.

 • maryt6

  Oceniono 10 razy 10

  No to mamy nową kandydaturę na ważny urząd w państwie PiS.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX