Prognoza pogody na dziś - piątek 28 grudnia. Przygotujmy się na deszcz

Prognoza pogody na dziś - piątek 28 grudnia. Czy pogoda sprawi nam dziś miłą niespodziankę? Meteorolodzy przewidują, że nie.

28 grudnia pogoda będzie przypominać pogodę listopadową, a nie grudniową. Dzień ten będzie ciepły, ale deszczowy i pochmurny, dlatego idąc do pracy warto mieć przy sobie parasol lub ubrać kurtkę z kapturem.

Temperatura. Na północnym zachodzie nawet 7 stopni

W piątek 28 grudnia temperatura w całym kraju będzie dodatnia, a więc czapki i rękawiczki nie będą nam potrzebne. W wielu miastach temperatura osiągnie wartość nawet 7 stopni Celsjusza. Tak wysokiej temperatury możemy spodziewać się m.in. w Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim, Bydgoszczy, Poznaniu i Toruniu. Najniższą temperaturę odnotujemy w górach oraz na Podlasiu - w Zakopanem termometry pokażą 2 stopnie, a w Suwałkach 3 stopnie na plusie.

Prognoza pogody na dziś - piątek 28 grudnia. Termometry pokażą nawet 7 stopniPrognoza pogody na dziś - piątek 28 grudnia. Termometry pokażą nawet 7 stopni Gazeta.pl

Opady. Przed nami kolejny deszczowy dzień

Pogoda będzie dziś kapryśna i deszczowa. Tego dnia przelotne opady mogą zdarzyć się w całym kraju. Najwięcej przejaśnień zaobserwujemy na zachodzie kraju, jednak także tam spadnie deszcz. Deszcz ze śniegiem lub śnieg może spaść wyłącznie przy południowej granicy kraju, przede wszystkim zaś w okolicach Zakopanego

Ostrzeżenia meteorologiczne. IMGW nie przewiduje zagrożenia

Według zapowiedzi synoptyków, 28 grudnia będzie dniem bezpiecznym. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie wydał ostrzeżenia meteorologicznego dla żadnego z województw, dlatego nie musimy obawiać się znaczącego zagrożenia, którego przyczyną mogłyby być warunki atmosferyczne.

Więcej o: