Lekarz zaczyna od słów: "Dajesz na Owsiaka? Głupcze!". Później zamieszcza poruszającą opowieść

Dr Leszek Bęc na Facebooku w kilku mocnych zdaniach odniósł się do komentarzy i pytań, które padają przed finałem WOŚP, czyli "czy warto dawać na Owsiaka". Lekarz wyjaśnia, dlaczego takie stwierdzenia są zupełnie nietrafione.

Kardiochirurg z Herz-Zeentrum w Bodensee (Niemcy) dr Leszek Bęc na kilka tygodni przed finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy opublikował na Facebooku wpis, który zaczyna od słów: "Nadal pomagasz Owsiakowi? Naprawdę dajesz "na Owsiaka"? Głupcze! Coś Ci powiem".

Lekarz, choć zaczyna od takich słów, nie zamierza zaatakować Jerzego Owsiaka czy WOŚP. W dalszej części wpisu wyjaśnia, jak trudno jest operować małe dziecko, wcześniaka, które waży pół kilograma i "nie widać go w inkubatorze".

Czytaj więcej: Tom Hanks ma już malucha, a teraz szuka syrenki. Wszystko, by pomóc szpitalowi w Bielsku-Białej

Przyjechał karetką dla noworodków, nawet go nie było widać w tym inkubatorze. Karetka z dużym sercem WOŚP-u na tylnej szybie. Respirator z logo WOŚP-u. Tłoczy kilka, kilkanaście mililitrów powietrza na jeden oddech. Ty potrzebujesz całe pół litra na jeden oddech. Inkubator z logo WOŚP-u. Grzeje

- kontynuuje wywód dr Bęc. Dalej pyta retorycznie, czy w takiej sytuacji warto rozważać, kto tak naprawdę ratuje takie małe dziecko.

Mój szef, który operuje? A może ja, bo mu asystuję? A może anestezjolog, bo go utrzymuje przy życiu? Pediatra, który go "wyciągnie" do magicznej wagi 2,5 kg? Pielęgniarki? A może Owsiak? Ratujesz go ty. Ratujemy go... my, polski naród

- kwituje dr Bęc, podsumowując, że to tylko jeden z przykładów, jakie może podać. "Nadal pomagasz "Owsiakowi"? To Ci powiem. Pomagasz dziecku" - stwierdza.

Więcej o:
Komentarze (505)
Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dr Leszek Bęc o "dawaniu na Owsiaka"
Zaloguj się
 • prawdziwy-wiarygodny

  Oceniono 187 razy 155

  Jeżeli jesteś dobrym człowiekiem - jesteś z Owsiakiem - to normalny odruch !

 • urian

  Oceniono 133 razy 117

  Szyszko, Ziobro, Macierewicz czy Bałaszczak dali Rydzykowi ponad 100 milionów publicznych pieniędzy , a na ratowanie życia dzieci rodzice musza żebrać i organizować prywatne zbiórki. Skandal ! Ten rząd kłamie, że jest przeciwko eutanazji, bo odmawiając leczenia tych dzieci proponuje im śmierć. Dla swoich rodzin pewnie by znaleźli w budzecie tyle ile trzeba, dla zwykłych ludzi nic. Przyjdzie czas, że odejda z rządu, wiecznie zdrowi też nie będa. przekonaja się sami co to znaczy gdy ktoś im powie - masz umrzeć, bo pieniądze na twoje leczenie przeznaczymy dla kogoś innego, może na bzdurny cel, ale tak nam sie podoba.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 119 razy 107

  Jeśli choć jedna złotówka uratowała choć jedno dziecko... To już było warto "dać na Owsiaka"

 • lao.premis

  Oceniono 86 razy 86

  Niech ktoś mi przypomni proszę jak to się stało, że tak jednoznacznie pozytywa akcja charytatywna jednoczaca kiedyś cały kraj, tak ważna nie tylko dla dzieci ale też ważna spolecznie, poruszająca i edukujaca, taki narodowy skarb i powód do dumy, zaczela nagle, te kilka lat temu, przeszkadzac rzadzacemu obozowi i ich poplecznikom.

 • Jacek Derda

  Oceniono 85 razy 73

  Owsiak to już nie jest tylko nazwisko , to już inicjatywa , ruch społeczny... Coś co łączy cały naród w szlachetnym celu ...

 • arius9

  Oceniono 88 razy 68

  Ale to jest obowiazek panstwa. Dlaczego Polacy topia miliardy w zwyrodnialcow a nie w szpitale ?
  Chodza do kosciola i daja zboczencom wsparcie a za chwile prosza o datki na chore dzieci. Wstyd !

 • ochujek

  Oceniono 75 razy 65

  Niestety, państwo bardziej dba o pedofilów w sutannach niż o ich ofiary. Władza klęczy przed klechami i tańczy jak oni każą. Dla zboczeńców nie żałują naszych pieniędzy.

 • Zaczarowany Ołówek

  Oceniono 58 razy 54

  Obowiązkiem dbania o zdrowie narodu tak seniorów jak i nowonarodzonych przyszłych suwerenów jest rząd RP, owszem pomoc Owsiaka powinna być symboliczna natomiast w rzeczywistość nie tylko w tej materii jest u nas po prostu skandaliczna, tak że akcja prowadzona przez pana Owsiaka zasługuje na wdzięczność i najwyższy szacunek. Sumy pieniędzy przekazywane do Torunia niejednokrotnie przekraczały x razy zbiórki Owsiaka który ten przekazał na szpitale a konkretnie za naszym pośrednictwem bo to przecież nasza symboliczna złotówka

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX