Pogoda na dziś - poniedziałek 24 grudnia. Tegoroczna Wigilia będzie bardzo ciepła

Pogoda na poniedziałek 24 grudnia. Czy Wigilia będzie ładnym dniem? Z całą pewnością będzie ciepło, a śnieg spadnie tylko lokalnie.

Prognoza pogody na 24 grudnia nie zapowiada białych świąt Bożego Narodzenia. Musimy liczyć się z tym, że w Wigilię będzie więcej deszczu, niż śniegu.

Temperatura. To będą wyjątkowo ciepłe Święta

W poniedziałek 24 grudnia możemy spodziewać się wysokiej temperatury - to będzie wyjątkowo ciepła Wigilia. Tego dnia najcieplejszym miejscem na mapie Polski będzie zachodnia część kraju. W Zielonej Górze będzie 6 stopni, a we Wrocławiu, Opolu, Poznaniu, Gorzowie Wielkopolskim i w Szczecinie 5 stopni na plusie. Im bardziej na wschód, tym temperatura będzie niższa. W województwach kujawsko-pomorskim, śląskim i małopolskim na termometrach zobaczymy 3 stopnie, a w województwach mazowieckim, lubelskim i podkarpackim 1 stopnień. Najzimniej będzie na Podlasiu - zarówno w Suwałkach, jak i w Białymstoku temperatura spadnie do 1 stopnia poniżej zera. 

Mapa temperatury 24.12.2018r.Mapa temperatury 24.12.2018r. Gazeta.pl

Opady. Na białą Wigilię nie mamy co liczyć

Mamy złą wiadomość dla tych osób, które liczyły na białe Święta. Synoptycy prognozują, że 24 grudnia w przeważającej części kraju będzie padał przelotny deszcz. Szansę na śnieg mają jedynie mieszkańcy wschodnich rubieży kraju. Poprószyć może w Zakopanem, Przemyślu, Rzeszowie, Lublinie, Kielcach, Białymstoku oraz w Suwałkach.

Ostrzeżenia meteorologiczne. W Wigilię nic nam nie zagraża

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie prognozuje na ten dzień żadnych niebezpiecznych warunków meteorologicznych. Na 24 grudnia nie zapowiedziano ostrzeżeń meteorologicznych dla żadnego z polskich województw. 

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (4)
Pogoda na dziś - poniedziałek 24 grudnia. Tegoroczna Wigilia będzie bardzo ciepła
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 5 razy 1

  Najważniejsze żeby zimna ta..wódka była.

 • az555

  0

  nawet nie potrafią opublikować aktualnej temp z termometru zaokiennego( G.Śląsk -2,
  sporadycznie śnieg)

 • lepiregenre

  0

  W Polsce, czyli w Środkowej Europie, 24 grudnia w poniedziałek, czyli w zwykłym dniu jakich wiele w kalendarzu, będzie padał przelotny deszcz. Natomiast w Sydney termometry będą wskazywały dzisiaj 23 stopnie ciepła. Tam będzie słonecznie i wesoło a nad Polską ..., szkoda pisać. Ciemno, pochmurnie i do d.

 • Amficelias żararaka

  Oceniono 5 razy -1

  Ciekawe ile dzisiaj bluzgów o 0:00 dostanie wiadomo kto na Żoliborzu od swoich kotów które raz w roku mówią ludzkim głosem

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX