Nocą i w piątek uważajcie na chodnikach i jezdniach! Alerty pogodowe w całej Polsce

W nocy, a także w piątek rano należy uważać na chodnikach i drogach. IMGW ostrzega przed marznącymi opadami deszczu, które wystąpią w prawie całej Polsce.

W nocy z czwartku na piątek synoptycy przewidują, że w Polsce wystąpią marznące opady deszczu. Jak alarmuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa IMGW wydał ostrzeżenia dla 14 województw w związku z pogodą - wszędzie, za wyjątkiem zachodniopomorskiego i lubuskiego, mogą wystąpić marznące opady deszczu.

Natomiast w piątek 21 grudnia IMGW wydał ostrzeżenia dla 13 spośród 16 województw. W lubuskim, dolnośląskim, wielkopolskim, śląskim, małopolskim, świętokrzyskim i podkarpackim może pojawić się silny wiatr (ostrzeżenie 1. stopnia).

W dolnośląskim synoptycy ostrzegają przed intensywnym deszczem. Z kolei w warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, podkarpackim i lubelskim nie ustaną marznące opady deszczu.

Więcej o:
Komentarze (9)
Alerty pogodowe w prawie całej Polsce. RCB i IMGW ostrzegają przed marznącym deszczem
Zaloguj się
 • komentarz

  Oceniono 6 razy 2

  Co to za cyrk z tym RCB? Ogłosili mobilizację (w sensie wojnę) w Małopolsce jakiś czas temu, a teraz za miliony mówią, że chodnik śliski!? Taką troskę to od rodziny przyjmuję, a nie od pisich synów za miliony. Won.

 • qeton

  Oceniono 1 raz 1

  Uff, dobrze chociaż, że gołoledzi nie będzie.

 • komentarz

  Oceniono 7 razy 1

  Kiedyś nie był żadnych "alertów", naku...ania smsami, nie było tak totalitarnie.
  IMGW po prostu informował o pogodzie.

 • student_zebrak

  0

  GW donosi i pyta - czy to mozliwe?
  Owszem, wczoraj w Sydney bylo gradobicie. W jednej z dzielnic grad mial srednice 8 cm. Straty do tej pory ponad 125 mln dolarow, 3/4 to pojazdy.

 • nino.rota

  Oceniono 12 razy -10

  wole alerty pogodowe niz antyterrorystyczne jak w Niemczech, we Francji lub Maroku...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX