Blokował przejazd karetce z sercem do przeszczepu. Policja namierzyła kierowcę busa

Małopolska policja ustaliła tożsamość kierowcy niebieskiego busa, który na autostradzie A4 blokował przejazd karetce wiozącej serce do przeszczepu. Jego przesłuchanie ma się odbyć w piątek.

Sprawę kierowcy umyślnie blokującego lewy pas ruchu na autostradzie A4 opisywaliśmy 9 grudnia. Mimo stosunkowo niewielkiego ruchu na trasie, mężczyzna nie zwracał uwagi na sygnały wysyłane przez karetkę transplantacyjną, która wiozła serce do przeszczepu dla ciężko chorego dziecka i uparcie blokował lewy pac. Karetka jechała na krakowskie lotnisko, gdzie podstawiono samolot czekający na przewiezienie organu do Warszawy.

Blokował lewy pas, teraz przesłucha go policja

Poszukiwania kierowcy niebieskiego busa rozpoczęły się po tym, jak jeden z ratowników karetki opublikował nagranie w sieci. Jak podkreślał, był zbulwersowany zachowaniem kierowcy, który zdawał się nie rozumieć, że podczas przewożenia organów do przeszczepu liczy się każda minuta.

TVN24 informuje, że policjanci z Wieliczki ustalili właśnie tożsamość kierowcy niebieskiego busa.

- Ustaliliśmy, że był to samochód wynajęty, dzięki danym z firmy dowiedzieliśmy się, kto go wynajął - powiedziała rzeczniczka wielickiej policji Magdalena Chwastek w rozmowie ze stacją. Jak dodała, na piątek 21 grudnia zaplanowano przesłuchanie mężczyzny. Na razie nie wiadomo, jaka kara go spotka.

Wcześniej policjanci zapowiadali, że zamiast wystawienia nieodpowiedzialnemu kierowcy mandatu, skierują wniosek o jego ukaranie do sądu. Wówczas zamiast 500 złotych mandatu będzie mu groziła grzywna w wysokości 5000 złotych.

Więcej o:
Komentarze (191)
Blokował przejazd karetce z sercem do przeszczepu. Policja namierzyła kierowcę niebieskiego busa
Zaloguj się
 • safelogica

  Oceniono 129 razy 119

  Jestem zdumiony szybką, wręcz błyskawiczną reakcją naszej policji. Już po dwóch tygodniach ustalili kierowcę - przestępcę a niedługo go nawet przesłuchają. Niesamowite

 • agenciputinawon

  Oceniono 109 razy 97

  Kolejna kompromitacja kulsonów Błaszczaka i Zielińskiego. Wydawało mi się, że nawet jak pojazd był wynajęty, to kierowcę, który nim jechał, można "namierzyć" po obejrzeniu filmiku z numerem rejestracyjnym w 15 minut z przerwą na papierosa i kawę...
  Jakby miał na samochodzie plakat "Konstytucja" to siedział by po godzinie...

 • dudziopl

  Oceniono 81 razy 77

  A cóż za znaczenie ma czy wieźli nerkę, serce, czy też straż jechała do pożaru. Samochodowi uprzywilejowanemu należy ustąpić pierwszeństwa i tyle. Kropka.

 • niebozaoknem

  Oceniono 73 razy 63

  Jakby napisał "Kaczor to c..j" na murze, to już by w areszcie czekał na proces, ale on tylko blokował drogę ludziom, którzy ratowali życie, więc nie ma pośpiechu.

 • xsawer

  Oceniono 50 razy 48

  Zawsze mnie ciekawiło co powoduje takim produktem człowiekopodobnym, że zachowuje się tak jak w tym przypadku. Nic tak nie przywraca trzeźwości myślenia jak wysoka kara pieniężna.

 • face42

  Oceniono 37 razy 33

  podać dane koziego syna, niech się znajomi dowiedzą jaka szumowina pije z nimi denaturat

 • yaspiman

  Oceniono 38 razy 30

  kulsony działają prawie jak błyskawica.
  znów prawie zrobiło ogromna różnicę.
  po prostu działają jak ślimaki z dysfunkcją ruchu.

 • Orry Main

  Oceniono 26 razy 20

  Mam nadzieję że ta sprawa będzie miała finał w sądzie a kara będzie jak najwyższa

 • firewalk

  Oceniono 26 razy 18

  jakby machał białą róża z kabiny to juz nastepnego dnia o 6 rano miałby wjazd AT do chałupy . A tak to młyny sprawiedliwości miela bardzo wolno....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX