Zieliński mówił o "ludzkiej głowie" przy jego domu. TVN: najbliższa taka sprawa 239 km dalej

- Jakiś czas temu w pobliżu mojego domu znaleziono ludzką głowę - mówił w wywiadzie Jarosław Zieliński by przekonać, że jego okolica jest niebezpieczna, co uzasadnia obecność policji. Ale ta tłumaczy słowa ministra zdawkowo, a wg TVN może chodzić o sprawę... sprzed 20 lat i z innego miejsca.

Wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński tłumaczył niedawno obecność policji w okolicy swojego domu. Wg doniesień medialnych policjanci anonimowo uskarżali się na to, że muszą pilnować nieruchomości wiceministra. Policja i Zieliński zaprzeczali, jakoby doszło do nieprawidłowości. 

Z kolei w wywiadzie dla "Sieci" wiceminister mówił, że okolica jego domu - trasa z Suwałk w kierunku wschodniej granicy - to niebezpieczne miejsce. - Dla zobrazowania tej sytuacji wystarczy wspomnieć, że jakiś czas temu w pobliżu mojego domu znaleziono ludzką głowę obciętą przez bandytów w wyniku brutalnego zabójstwa - stwierdził Zieliński.

Było to o tyle zaskakujące, że sprawa morderstwa, w którym ofierze odcięto głowę, byłaby głośna - tymczasem w mediach brak o niej informacji. W odpowiedzi na nasze pytanie rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku napisał jedynie, że "informuje, że takie zdarzenie rzeczywiście miało miejsce i zbrodnią tą zajmowały się odpowiednie organy ścigania". Nie odpowiedział jednak na pytania o szczegóły, datę czy też to, na jakim etapie jest sprawa.

Teraz TVN24 podaje, że - choć policja milczy na temat szczegółów - funkcjonariusze nieoficjalnie mówią, iż może chodzić o sprawę... sprzed 20 lat i z miejsca oddalonego o 239 km.

Zabójstwo z lat 90.

W oficjalnej odpowiedzi komenda nie zdradziła dziennikarzom TVN24 nic więcej, niż w przesłanym nam komunikacie. 

Jednak nieoficjalnie funkcjonariusze mówili stacji, że "nikt nie wie o co chodzi", ale na pewno aktualnie sprawa takiej zbrodni nie jest prowadzona. Jeden z nich po jakimś czasie poinformował, że taki opis pasuje do zdarzenia z 1999 roku. Chodzi o porwanie mającego związki z suwalskim światem przestępczym Tomasza S. Został zabity, a jego rozczłonkowane zwłoki - wg. pierwszych ustaleń - wyrzucono do jeziora Pluszne. Rzeczywiście znaleziono tam ciało.

Skazano dwie osoby, jednak 15 lat później inny mężczyzna przyznał się do zabicia S. i wskazał miejsce ukrycia zwłok obok jeziora, w miejscowości Pluski. Zaś szczątki z jeziora - jak ustalili śledczy - należały do innego mężczyzny, który zaginął w latach 90. Zarówno MSWiA, jak i policja nie odpowiedziały TVN na pytania, czy o tę sprawę chodziło ministrowi. 

Wysłaliśmy do policji prośbę o potwierdzenie, czy rzeczywiście chodzi tę zbrodnię i czekamy na odpowiedź. 

Więcej o:
Komentarze (255)
Obcięta głowa przy domu wiceministra? TVN: To sprawa sprzed 20 lat
Zaloguj się
 • pan.szklanka

  Oceniono 102 razy 98

  20 lat temu miała miejsce pierwsza transplantacja świńskiego ryja. Do tego stopnia udana, że pacjent został wiceministrem.

 • puuchatek

  Oceniono 75 razy 71

  Czy temu idiocie naprawdę wydawało się, że w XXI w., w epoce Internetu, wyszukiwarek i błyskawicznego dostępu do informacji, nikt nie sprawdzi jego twierdzeń?…

 • kemor234

  Oceniono 54 razy 48

  PIS jest przecudowny.
  Jak oni wspaniale kłamią. Bez zająknięcia. Bez mrugnięcia okiem. Nawet.

 • vontomke

  Oceniono 45 razy 39

  Za PO minister nie używał podległych mu jednostek do pilnowania własnej posesji, no ale to był "kraj w ruinie".

 • cezaryk

  Oceniono 38 razy 36

  Ludzka głowa?
  Może panu ministru pomyliło się ze świńskim ryjem... Akurat w lustro spojrzał.

 • psycholog11

  Oceniono 34 razy 30

  Pan minister jak Sherlock Holmes obudził się rano i chciał się ogolić, a tu patrzy głowy nie ma. Więc drogą dedukcji doszedł to tego, że ktoś mu ją obciął, a jak obciął to musi się głowa gdzieś w pobliżu znajdować, bo nie ma nóg i daleko nie uciekła. Tak więc nie ma co się śmiać z wypowiedzi Pana ministra, tylko mu współczuć.

 • polak.podatnik

  Oceniono 31 razy 29

  więcej konfetti!! siostro, podwójną dawkę konfetti!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX