Sprawa Iwony Wieczorek. Policja z psami tropiącymi znowu ruszyła na poszukiwania

We wtorek w Gdańsku policjanci rozpoczęli kolejne poszukiwania zaginionej osiem lat temu Iwony Wieczorek.

We wtorek gdańska policja poinformowała, że pod nadzorem prokuratury rozpoczęła właśnie kolejne czynności w sprawie zaginionej Iwony Wieczorek

Poszukiwania Iwony Wieczorek

Śledczy analizując materiały sprawy wytypowali kolejne miejsca, które należy sprawdzić pod kątem ewentualnego ukrycia zwłok zaginionej. Dziś od wczesnych godzin porannych funkcjonariusze pracują w terenie. W trakcie działań pomagają im psy wyszkolone do poszukiwania zwłok. Policja będzie także używać wykrywaczy metali.

W sprawie Iwony Wieczorek do tej pory przesłuchanych zostało kilkuset świadków. Sprawdzano już także kilkanaście hipotez dotyczących tego, co mogło stać się z dziewczyną w 2010 roku, a akta zostały poddane już wielokrotnej analizie. 

Policja z Gdańska zapewnia, że wtorkowe czynności to wynik nieustającej pracy nad sprawą i kolejnych analiz. Podkreśla, że nie mają one związku z ostatnimi publikacjami o zaginięciu Wieczorek.

Sprawa Iwony Wieczorek jest dla nas niezwykle ważna

- czytamy w komunikacie gdańskiej policji. 

Przypominamy, że 19-letnia Iwona Wieczorek zaginęła w lipcu 2010 roku. Nad ranem wracała do domu w Jelitkowie pasem nadmorskim z imprezy w Sopocie. Ostatni raz kamera monitoringu nagrała ją koło 63. wejścia na plażę.

We wrześniu, śledztwo w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek przejęła podległa Zbigniewowi Ziobrze Prokuratura Krajowa. Poinformowano, że dalej pozostaje ono  umorzone, jednak przekazano także, że nie jest wykluczone, że zostanie wszczęte ponownie.

Więcej o:
Komentarze (41)
Sprawa Iwony Wieczorek. Policja z psami tropiącymi znowu ruszyła na poszukiwania
Zaloguj się
 • cleon

  Oceniono 16 razy 14

  8 lat po czasie!!! Rozumiem że sprawa się wyjaśni jak funkcjonariusze którzy spaprali całą sprawę na początku odejdą na zasłużoną emeryturę? Czy jak minie okres przedawnienia?
  a teraz dzielna Policja puści jeszcze śmigłowiec żeby latał nad tymi psami tropiącymi i pokazywał jak się wszyscy mocno angażują i starają.... szkoda dziewczyny i szkoda tych chłopaków którzy teraz ganiają po mrozie żeby wzmocnić alibi jakiegoś Komendanta...

 • szats69

  Oceniono 11 razy 11

  I czego się dowiadujemy z tego artykułu? Tyko tyle, że wznowiono poszukiwania. To można jednym zdaniem ogłosić.

 • waldus059

  Oceniono 13 razy 9

  Pisdolicjo - przestańcie robić sobie jaja.

 • 2.joana

  Oceniono 9 razy 7

  Rychło w czas!!!!

 • bmarten

  Oceniono 9 razy 7

  Rychło w czas. A będą wyciągnięte konsekwencje wobec tych, którzy na początku tej tragicznej sprawy dopuścili się ewidentnych zaniedbań, opieszałości itd?

 • fitt

  Oceniono 17 razy 7

  Polska policja nie pracuje tylko czeka na donos.
  Nie ma donosu nie ma sprawcy.
  Jest donos, jest wrabianie, sa zarzuty

 • justas32

  Oceniono 6 razy 6

  Ile milionów złotych poszło na te nieudaczne poszukiwania ...

 • jady51

  Oceniono 7 razy 5

  A co oni tam znajdą? Do tej pory faceta z ręcznikiem nie potrafili znaleźć to i jej nie znajdą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX