Ciecierzyn: zarzuty dla partnera Aleksandry J. Miał ją nakłaniać do zabijania noworodków

Na jaw wychodzą nowe fakty ws. zabójstwa czworga noworodków we wsi Ciecierzyn w woj. opolskim. Jak ustaliła prokuratura, do mordowania dzieci miał nakłaniać 27-letnią Aleksandrę J. jej partner - 36-letni Dawid W. Para ma 6-letniego syna, mężczyzna nie chciał mieć więcej dzieci.

Zarzut pomocnictwa w zabójstwie czworga noworodków usłyszał 36-letni Dawid W., partner Aleksandry J. z Ciecierzyna - podaje "Gazeta Wyborcza". Para wspólnie wychowywała 6-letniego syna.

Czytaj też: Mieszkańcy zabierają głos po zabójstwie noworodka. "Nie jesteśmy nieczuli i bierni"

Zdaniem prokuratury, mężczyzna nie chciał mieć więcej dzieci, więc nakłaniał kobietę do ukrywania ciąż i aby nie chodziła do lekarza. Dodatkowo sytuację miał utrudniać fakt, że 27-latka była finansowo uzależniona od Dawida W.

Ciecierzyn. Szczątki czwórki dzieci na posesji

Na terenie jednej z posesji we wsi Ciecierzyn śledczy odnaleźli w środę szczątki czwórki dzieci. Jedno z nich było zakopane, zwłoki pozostałych noworodków znajdowały się w nieużywanym piecu.

Krótko po odkryciu zwłok do aresztu trafiła 27-letnia Aleksandra J., która usłyszała zarzut zabójstwa nowo narodzonej dziewczynki. Kobieta miała udusić dziecko 30 listopada.

Według ustaleń śledczych Aleksandra J. mogła stać również za morderstwem pozostałej trójki. Jak podaje "Gazeta Wyborcza" do zbrodni miało dojść w 2013, 2015 i 2016 roku.

Mieszkańcy Ciecierzyna zabierają głos

Kilka dni po ujawnieniu tragedii kilkudziesięciu mieszkańców Ciecierzyna wydało oświadczenie, które przekazało redakcji TVP3 Opole. Ciecierzynianie stwierdzili, że niektóre reakcje pojawiające się w mediach na temat tej sprawy są dla nich "krzywdzące" i "niepoparte wiedzą".

Niepokojące są też liczne komentarze o naszej rzekomej społecznej bierności. Nie jesteśmy grupą skupionych na sobie, nieczułych ludzi. Wiele razy udowadnialiśmy naszą wrażliwość i umiejętność pomagania

- brzmi treść dokumentu.

Nasze relacje, jak w każdej innej grupie ludzi, opierają się na wzajemnym zaufaniu i uszanowaniu prywatności. I tak jak w każdej społeczności - nasza wiedza o prywatnym życiu poszczególnych mieszkańców nie jest nieograniczona. A jednak ostatecznie to właśnie od nas wyszły prośby o zainteresowanie się sytuacją, skierowane do odpowiednich służb

- dodali mieszkańcy.

Więcej o:
Komentarze (18)
Ciecierzyn: zarzuty dla partnera Aleksandry J. Miał ją nakłaniać do zabijania noworodków
Zaloguj się
 • metaxo

  Oceniono 21 razy 17

  O co ten szum? To tylko była wprowadzona w życie idea antykoncepcji po katolicku - "ważne aby się urodziło".

 • ninija12

  Oceniono 19 razy 15

  Antykoncepcja po polsku- kalendarzyk małżeński nie zadziałał, a antykoncepcja hormonalna to grzech. I przecież poczęte urodziła - nie wyskrobała. Katotaliby zadowoleni?

 • hefajstos1

  Oceniono 14 razy 12

  Więcej durnych, katolickich lekcji o życiu w rodzinie, durnych informacji o antykoncepcji i zakazu sprzedaży środków niedopuszczających do zagnieżdzenia się zarodka, nie mowiąc o aborcji farmakologicznej.
  Zaścianek medycyny i wiedzy na temat rozrodczości jest w Polsce.
  Nie ucz się Europo od nas.

 • ar.co

  Oceniono 16 razy 12

  Gdyby mieszkańcy Ciecierzyna byli tak zdeterminowani w sprawie zapobiegania morderstwom dzieci jak w walce o swoje "dobre imię", to dzisiaj by tej sprawy nie było.

 • cozano

  Oceniono 13 razy 11

  Naturalnie edukacja seksualna i antykoncepcja jest zdecydowanie większym zgorszeniem bożym.

 • stachkaz47

  Oceniono 15 razy 11

  Poczęte - URODZONE , żaden zarodek się nie zmarnował.

 • stachkaz47

  Oceniono 13 razy 9

  ANtykoncepcja po POLSKU wg zaleceń ZAKAPIORÓW. Prezerwatywa to grzech śmiertelny krzyczy Godek i Sobecka.A dyrektor pobożny też nie używał skoro został OJCEM.

 • loneman

  Oceniono 8 razy 8

  Godek musi byc zachwycona bo o takie pan⚡two - niezmordowanie walczy : 💀,⚰,⚱

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX