Ogromny pożar w przetwórni plastiku we Wrocławiu. Apel do mieszkańców: Zamykać okna

Pożar we Wrocławiu wybuchł w niedzielę wieczorem. Płonie hala magazynowa firmy zajmującej się recyklingiem plastików. Gaszenie potrwa jeszcze kilka godzin. Mieszkańcy proszeni są o zamykanie okien.

Pożar w hali magazynowej, w której mieści się firma zajmująca się przetwórstwem plastików, wybuchł około godziny 20 w niedzielę. W poniedziałek rano pożar nadal nie został ugaszony. 

Czytaj także: Spłonęły pomosty na plaży w Trzebieży

Pożar we Wrocławiu. Płonie skład śmieci

Chodzi o ponad 300-metrową halę przy ul. Szczecińskiej we Wrocławiu. Pożar jest bardzo trudny do opanowania. Od kilku godzin przy jego gaszeniu pracuje ponad 30 zastępów straży pożarnej. W nocy mieszkańcy Wrocławia informowali, że słyszą wybuchy. Straż pożarna informuje, że pochodzą one od wybuchających butli z łatwopalnymi związkami chemicznymi.

- Działania są utrudniane ponieważ musimy specjalnymi ładowarko-koparkami przegarniać materiały i polewać wodą, akcja potrwa jeszcze bardzo długo - mówi mł. brygadier Mariusz Piasecki z MKSP we Wrocławiu.

Dodaje, że strażakom udało się zabezpieczyć teren okolicznej firmy zajmującej się sprzedażą materiałów budowlanych, ale cały czas trwa dogaszanie terenu hali oraz składowisko odpadów na zewnątrz. Akcja będzie jeszcze trwała przez kilka godzin. 

Pożar we Wrocławiu. Ostrzeżenia i utrudnienia

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. Nie mówi się również o bezpośrednim niebezpieczeństwie, które może grozić mieszkańcom. Urząd Miasta we Wrocławiu prosi jednak o niewychodzenie z domów, jeśli nie ma takiej potrzeby, oraz o zamykanie okien, aby szkodliwy dym ze spalanego plastiku nie dostawał się do mieszkań

Wiadomo już, że nikt nie ucierpiał w wyniku pożaru.

Utrudniony jest także ruch. W nocy wstrzymany został ruch pociągów. Wiele z nich do tej pory ma spore opóźnienia. Uważać powinni również kierowcy, bo hale znajdują się bardzo blisko autostradowej obwodnicy Wrocławia. Mogą występować utrudnienia na węźle Stadion. 

Więcej o:
Komentarze (86)
Ogromny pożar w przetwórni plastiku we Wrocławiu. Apel do mieszkańców: Zamykać okna
Zaloguj się
 • cinexoi

  Oceniono 29 razy 27

  Miesiąc bez pożaru śmieci albo wypadku rządowego auta, to miesiąc nieważny.

 • tedj

  Oceniono 23 razy 23

  "Import śmieci do naszego kraju rośnie skokowo. Zgodnie z danymi Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska jeszcze w 2015 roku do Polski zwieziono 154 tys. ton odpadów. W 2017 roku było to już 377,7 tys. ton (wzrost o 145 proc.). Najwięcej śmieci pochodzi z Niemiec i Wlk. Brytanii. Skąd taki nagły wzrost w tak krótkim czasie? Okazuje się, że od 2017 roku importu śmieci do siebie zakazały Chiny. "

 • kaszpir2

  Oceniono 21 razy 21

  Kiedy PIS zajmie się wreszcie problemem śmieci i ich "podpaleniami" ?

  Myślę że bardzo wysokie kary finansowe jak i pozbawienia wolności szybko by pomogły.
  Myślę że UMYŚLNE trucie olbrzymiej ilości osób oraz dewastacja środowiska zasługuje na bardzo dłuuuugą odsiadkę w więzieniu i olbrzymią kare finansową ..

  I szybko te "podpalenia" znikną ..

  No i nakazać kontrole na te składowiska i niech się wykażą gdzie utylizują te odpady a jak nigdzie to znów kary finansowe i znów te wysypiska nękać..

 • todeskult

  Oceniono 17 razy 17

  Pokazaliżmy decydentom na COP24 jacy jesteśmy nowocześni: swoej śmieci trzymamy w chmurze :D

 • Oceniono 16 razy 16

  Od wczesnej wiosny płoną w Polsce gigantyczne składowiska śmieci, bo ci którzy je sprowadzali, nie mieli najmniejszego zamiaru ich recyklinogować, bo panstwo picowskie nie wymagało tego , by dostateczne zaplecze i maszyny czy chociażby podpisane umowy z innymi firmami na ich przetwarzanie. Mam dość takiego rządu, który nieustannie chrzani o swoim patriotyzmie, a przyzwala truć społeczeństwo, a zwłaszcza małe dzieci. Prowadzi jakies walki z wyimagowanymi wrogami ,a nic sobie nie robi z tego, że umieramy z powodu zatrutego środowiska!

 • sir.fred

  Oceniono 22 razy 16

  Za PO śmieci nie płonęły. I sprowadzano ivh o połowę mniej. Dobra zmiana?

 • nukula4

  Oceniono 14 razy 14

  Takie składowiska to lepszy zysk niż SKOKi a to że powietrze się psuje? a kto to widzi? nawet Ziobro nie kuma...

 • tilow3

  Oceniono 14 razy 14

  Za mało smogu to trzeba trochę nadrobić.... Konferencja w Katowicach zakończona? to można do Polski sprowadzać śmieci i je palić! Kto bogatemu zabroni?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX