Niedziele handlowe 2018. Czy sklepy będą dziś otwarte?

Czy w dniu dzisiejszym, 16 grudnia, będziemy mogli zrobić zakupy? Reguły dotyczące liczby niedziel handlowych w grudniu są nieco inne, niż były w pozostałych miesiącach tego roku.

Okazuje się, że 16 grudnia to niedziela handlowa, mimo że nie jest to ani pierwsza, ani ostatnia niedziela tego miesiąca. Dlaczego tak się dzieje?

Niedziele handlowe - grudzień 2018. Jak wypadają niedziele handlowe?

W grudniu bieżącego roku liczba niedziel handlowych została podwojona ze względu na święto Bożego Narodzenia i zwiększonego zapotrzebowania na zakupy. Oznacza to, że w grudniu mamy aż cztery niedziele handlowe. Jedyną niedzielą grudnia, która nie była niedzielą handlową, był dzień 9 grudnia. Z kalendarza niedziel handlowych wynika, że w tym miesiącu będziemy mogli zrobić zakupy we wszystkie niedziele do końca roku, a więc zarówno 16, jak i 23 i 30 grudnia.

Więcej o:
Komentarze (22)
Niedziele handlowe 2018. Czy sklepy będą dziś otwarte?
Zaloguj się
 • wojowniczka_hybrydowa

  Oceniono 4 razy 4

  KK się zlitował i ludzie mogą jeszcze zrobić zakupy. Nie zdziwie się jak od przyszłego roku przykręcą śrubę i cały grudzień będzie "niehandlowy" żeby wyeliminować konkurencję.

 • tpdlagier

  Oceniono 4 razy 2

  Serialu żenady dziennikarskiej odcinek kolejny. Czy dziś jest handlowa niedziela. I artykuł na całą stronę. Nie ma tylko wypowiedzi analityka rynku i jakiegoś posła

 • zawszedak111

  Oceniono 1 raz 1

  "Czy w dniu dzisiejszym" UZ zakończy już na tym swoje wypociny!?
  Czy jeszcze ze dwa razy wklei to samo!?

 • zawszedak111

  Oceniono 1 raz 1

  "Czy w dniu dzisiejszym..." - a może tak - dzisiaj!? co!? redaCHtor UZ nie włada językiem polskim!?

 • komentarz

  Oceniono 5 razy 1

  W "dniu dzisiejszym", UZ? A może po prostu dzisiaj, dziennikarzyno?

 • geminix

  0

  Szlag mnie trafi z tymi niedzielami handlowymi. wczoraj w okolicy Factory (Wrocław) korki były większe niż w dzień powszedni. Ludzie opanujcie się! To tylko święta, nie wojna! Nie, nie byłem na zakupach, ja tam mieszkam!

 • westgreg

  Oceniono 3 razy -1

  Chociaż wcześniej podśmiewałem się z tych artykułów "Czy dziś sklepy będą otwarte", dziś chciałem złożyć serdeczne podziękowania redaktorowi UZ. Po śniadaniu żona zadała mi pytanie "Czy dziś sklepy będą otwarte". Dzięki aplikacji gazeta.pl byłem w stanie udzielić jej natychmiastowej i wyczerpującej odpowiedzi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX