Uwaga na śliskie drogi. Ostrzeżenia przed groźną lodowicą dla dziewięciu województw

Zachowajcie ostrożność - apeluje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. W nocy i rano na drogach będzie bardzo ślisko. W związku z oblodzeniami IMGW wydało ostrzeżenia dla dziewięciu województw.

"Po południu, wieczorem oraz w nocy w wielu miejscach Polski znów może być ślisko. IMGW wydał ostrzeżenia przed oblodzeniem m. in. dla Śląska, Małopolski, Podkarpacia, Lubelszczyzny, Mazowsza, a także Pomorza. Zachowajcie ostrożność!" - podaje na Twitterze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Ponadto niebezpieczne oblodzenie może wystąpić na drogach województw świętokrzyskiego, dolnośląskiego i opolskiego.

Oblodzenie. IMGW ostrzega dziewięć województw

Za lodowice odpowiada temperatura, która w nocy spadnie poniżej zera. W niektórych miejscach sporo, w Jeleniej Górze termometry mogą wskazać -5 st. Celsjusza. W pozostałych częściach kraju temperatura będzie się wahała między -1 a -3 st. 

Należy pamiętać, że oblodzenie może być zagrożeniem nie tylko na ulicach, ale także na chodnikach. Piesi rankiem także powinni zachować szczególną ostrożność. 

Sprawdź aktualną pogodę na poniższej mapie.

Więcej o:
Komentarze (22)
Uwaga na śliskie drogi. Ostrzeżenia przed groźną lodowicą dla dziewięciu województw
Zaloguj się
 • ercu

  Oceniono 7 razy 5

  swojskie "ostrzeżenie przed oblodzeniem" było by lepsze, a tak człowiek sie zastanawia czy to nie jakaś figura erotyczna ta lodowica

 • kolombo7

  Oceniono 7 razy 5

  "Ostrzeżenie przed lodowicą" - a co to za nowe słowo "lodowica"? Dziennikarica ma nieznajomica polskiego jazica

 • lukashh80

  Oceniono 4 razy 4

  Artykuł wisi drugi dzień. Nie ma w nim żadnych dat na kiedy ta "lodowica". Czytając go dzisiaj wynika że ostrzeżenie jest na jutro rano. Dobre dziennikarstwo to mało powiedziane :-)

 • only.devil

  Oceniono 6 razy 4

  Lodowica to koleżanka z redakcji, specjalistka od loda w kibelku ?

 • tomasz.rze

  Oceniono 4 razy 4

  Lodowica? To taka królowa śniegu, która lubi lody.

 • cbk-kbc

  Oceniono 4 razy 4

  Oblodzenie, gołoledź, szklanka. Lodowica sio.

 • dzynks

  Oceniono 6 razy 4

  Lodowico postrach dróg:
  Lodovico Ferrari (ur. 2 lutego 1522 w Bolonii, zm. 5 października 1565 tamże) – matematyk włoski, odkrywca metody rozwiązywania równań czwartego stopnia.

 • yrrah

  Oceniono 4 razy 4

  Gołoledź, nie lodowica.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX