Droga S8 w kierunku Wrocławia odblokowana. Ale protest rolników dalej trwa

Wczoraj rolnicy zablokowali drogę A2. Dziś w ramach protestu od południa przez ok. 3 godziny blokowana była trasa S8 w kierunku Wrocławia na wysokości Rawy Mazowieckiej.

Protest, który zablokował drogę S8, rozpoczął się około godziny 12.30. - Blokadę zorganizowali protestujący rolnicy, protestujący przeciwko niskim cenom skupu trzody chlewnej - poinformował asp. Arkadiusz Chmielewski z rawskiej policji w rozmowie z TVN 24

Rolnicy blokują drogę S8Rolnicy blokują drogę S8 Fot. Google Maps

Od godziny 9.00 rolnicy blokowali wjazd do zakładów mięsnych w Rawie Mazowieckiej. Nikt jednak nie zdecydował się do nich wyjść i z nimi porozmawiać, dlatego zmienili koncepcję protestu i przeszli na trasę S8. 

Korki nie zdążyły się utworzyć, ponieważ policja wcześniej otrzymała informację o możliwych utrudnieniach i zdążyła wyznaczyć objazdy. Zatrzymane zostały jedynie 4 samochody ciężarowe, którym rolnicy pozwolili przejechać.

Rolnicy zapowiadali, że będę blokowali drogę, dopóki nie przyjedzie do nich minister rolnictwa. Decyzję o wyjściu na ulicę podjęli, ponieważ Główny Lekarz Weterynarii nie stawił się na kontroli mięsa w jednym z zakładów, o którą prosili rolnicy. Protestujący bojkotują bowiem sprowadzanie do Polski mięsa z zagranicy. 

Rolnicy zeszli z trasy

Chwilę przed godziną 15 policja poprosiła protestujących o opuszczenie drogi. Pojawiły się głosy o legitymowaniu i mandatach. - Rolnicy postanowili więc zejść na pas awaryjny, a potem na parking. Protest jednak wciąż trwa - informuje TVN24.  

Zaznaczamy, że rolnicy protestujący w piątek na S8 nie są związani z wczorajszym protestem Unii Warzywno-Ziemniaczanej.

Rolnicy w środę protestowali na A2

W środę na autostradzie A2 protest zorganizowali rolnicy z Unii Warzywno-Ziemniaczanej. Jej liderem, a jednocześnie liderem protestu, jest Michał Kołodziejczak, nazywany przez niektórych "nowym Lepperem". 

Na autostradzie pojawiło się 158 rolników. O akcji jednak nie uprzedzili odpowiednich służb, dlatego grożą im konsekwencje prawne. - Mieliśmy do czynienia z licznymi wykroczeniami z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mówimy tu o tamowaniu ruchu, tych utrudnieniach, które powstały - poinformował TVN 24 Sylwester Marczak, rzecznik Komendanta Stołecznego Policji. - Zostało wylegitymowanych 158 osób, tyle też brało udział w proteście. Wobec wszystkich tych osób zostało zaproponowane nałożenie mandatu karnego, 37 przyjęło mandat, pozostałe odmówiły. W tych przypadkach zostaną skierowane wnioski o ukaranie do sąd - dodał.

Więcej o:
Komentarze (151)
Droga S8 w kierunku Wrocławia odblokowana. Ale protest rolników dalej trwa
Zaloguj się
 • falbor

  Oceniono 47 razy 35

  chcieli pisu u władzy to mają!
  wynocha z drogi i na wiejską albo pod KPRM protestować !!

 • koment7

  Oceniono 39 razy 27

  Rolnicy tak popierali i popierają PIS, wiec niech nie mszczą się na niewinnych kierowcach, tylko niech idą blokować willę Kaczyńskiego na Żoliborzu, albo siedzibę PIS na Nowogrodzkiej. Co im winni są kierowcy? Nie jestem zwolennikiem PIS, ale w tym wypadku popierałbym ich zdecydowane działania, aby ukrócić tą samowolę. Powoli robi nam się kraj bezprawia. Wczoraj A2, dzisiaj S8 a co będzie jutro?

 • krynolinka

  Oceniono 28 razy 24

  Przecież pan Ardanowski obiecał zbudowanie w ciągu trzech miesięcy Państwowego Zakładu Ubojowego. Wszystkie świnki trafią bezpiecznie pod nóż. Nawet a zwłaszcza przerośnięte.

 • buraczyk

  Oceniono 24 razy 22

  A pana Frasyniuka to od razu wynieśli i jeszcze po sądach ciągają. Rolników z widłami się boją.

 • logedout

  Oceniono 21 razy 19

  Chłopa milicja się boi, bo może kłonica przywalić. Starszą kobietę z różą już by ciągnęli po asfalcie.

 • dziadwawelski

  Oceniono 23 razy 17

  Niech wyślą kulsonów albo zomo w końcu rocznica do czegoś zobowiązuje a prokuratorzyna stanu wojennego niejaki Piotrowski przecież jest ciągle gotów do działania ;-))))

 • mur67

  Oceniono 21 razy 17

  Czy mjnie pamięć myli? wydaje się że blokujących przejazd Jego Eminencji I Nieinternowanego smerfy wyniosły w 5 minut... a i było parę wniosków do sądu....
  A tu proszę - smerfy objazdy organizują... wczoraj szara masa tkwiłą na auiostradzie dziś będzie na S8... kmoże Brudzio ruszy du...sko?

 • eewulka

  Oceniono 18 razy 14

  Głosowali na nich to teraz niech jadą do piSSiorów i ich blokują , jak zjeżdżają limuzynami "za nasze" do swoich domów, po "pracowitym" tygodniu...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX