Bohater filmu Sekielskiego o pedofilii w Kościele zastraszany. "Gangsterskie metody"

Tomasz Sekielski udostępnił w mediach społecznościowych apel o pomoc w znalezieniu osoby, która miała zastraszać jednego z bohaterów jego filmu dokumentalnego o pedofilii w Kościele. Nieznany sprawca zajechał mu drogę czarną hondą, a następnie groził, że ma trzy dni na wycofanie oskarżeń dotyczących molestowania i na zrzeczenie się odszkodowania od kurii.

"UWAGA! Ktoś stosuje gangsterskie metody wobec ofiary księdza pedofila.Trwa akcja zastraszania bohatera mojego filmu" - napisał Tomasz Sekielski na Facebooku, apelując o pomoc w znalezieniu kierowcy czarnej, terenowej hondy o początkowych numerach WO, który w Grądach-Woniecko na Podlasiu groził bohaterowi jego filmu.

Sekielski: "Trwa akcja zastraszania bohatera mojego filmu"

Do swojego wpisu Sekielski dołączył film, na którym słychać, jak rozmawia przez telefon z zastraszanym bohaterem swojego dokumentu o pedofilii. Mężczyzna opisuje, że gdy w środę 12 grudnia o 6 nad ranem wracał do domu, drogę zajechał mu czarny samochód.

- Ja wysiadłem i spytałem się o co chodzi, a on do mnie od razu z pretensją, żebym nie miał kontaktu z dziennikarzami, żebym niczego nie rozgłaszał, bo inaczej będę miał przerąbane. I że jeszcze oświadczenie mam podpisać, w którym zrzekam się odszkodowania od kurii - relacjonuje mężczyzna.

Jak dodaje, nie widział dobrze twarzy mężczyzny, który kazał mu wycofać zeznania, bo podczas wygłaszania gróźb miał narzucony na głowę kaptur.

- Powiedział, że mam na to (na wycofanie się z zeznań - red.) trzy dni, że on mnie znajdzie, jeśli tego nie zrobię. Ja mu powiedziałam, że zobaczymy. W kapturze był, miał głowę w dół - opisuje bohater filmu Sekielskiego.

Dziennikarz apeluje o pomoc w znalezieniu kierowcy czarnej hondy i o rozpowszechnianie filmu dalej. Jak dodaje, sprawa została już głoszona na policję, a w czwartek 13 grudnia prawnik ma zawiadomić o sprawie prokuraturę. 

Film Sekielskiego o pedofilii w Kościele

Zbiórka w serwisie patronite.pl na film Tomasza Sekielskiego trwa od lutego 2018 roku. Środki przeznaczone do tej pory przez patronów, czyli osoby, które zdecydowały się wesprzeć projekt Sekielskiego, mają pokryć koszty związane ze specjalistycznym sprzętem filmowym, opłaceniem ekipy zdjęciowej, redakcją, która weryfikuje zebrane materiały i zeznania świadków oraz postprodukcją.

Film Tomasza Sekielskiego o pedofilii w polskim Kościele zostanie udostępniony za darmo w serwisie Youtube. Duże stacje telewizyjne odmówiły dziennikarzowi finansowania projektu.

- Przy takich wpływach, jakie ma Kościół w Polsce, także tych politycznych, dla nich to niewygodny temat. To, że rządzi dziś taka a nie inna partia, tylko umacnia wpływy Kościoła. Nie wszyscy chcą się więc wikłać w taką tematykę. Ludzie mówili mi: "rozumiesz, takie czasy, taka sytuacja". Klepali mnie po plecach, życzyli powodzenia i… odmawiali finansowania - mówił Sekielski w wywiadzie z portalem o2.pl.

Więcej o:
Komentarze (156)
Bohater filmu Sekielskiego o pedofilii w Kościele zastraszany. "Gangsterskie metody"
Zaloguj się
 • vito60

  Oceniono 75 razy 69

  Ziobro powie, że rozzuchwalił przestępców a Bierecki że niekoniecznie biją dobrych. RC

 • miszka_szyfman

  Oceniono 55 razy 53

  Walka z mafią pedofilską to trudna sprawa , ci ludzie nie cofną się przed niczym.

 • larsek

  Oceniono 48 razy 46

  Wprawdzie korporacja z Watykanu mówi, że prawda wyzwoli, ale dotyczy to tylko naiwniaków, którzy ich utrzymują nie sama korporacje!

 • ps11111ps

  Oceniono 46 razy 44

  Apeluje! Jeżeli ukrywają się osoby, które za młodu były molestowane przez
  - Rydzyka,
  - biskupa
  - arcybiskupa
  - biskupa pomocniczego
  - prominentnego polityka PiS

  Proszę o natychmiastowe ujawnienie. Dla dobra Polski.

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 42 razy 38

  To były szwadrony śmierci KK
  Zorganizowana grupa przestępcza o charakterze zbrojnym-pedofilskim.

 • szcz9

  Oceniono 35 razy 35

  Don Corleone też wysyłał Lukę Brasiego z "propozycją nie do odrzucenia". Najwidoczniej ojcowie chrzestni pedofilów w polskim Kościele czerpią pełnymi garściami z najsłynniejszych mafijnych wzorców.

 • sacc77

  Oceniono 36 razy 34

  Klasyczne metody działania zorganizowanej przestępczości popularnie zwanej MAFIA.
  Bandyci z czarnej sekty pedalsko-pedofilskiej ze stolica w Watykanie inaczej nie potrafia.
  To ich standardy moralne.

 • tkwiszwbledzie

  Oceniono 33 razy 33

  Wg kościelnych danych do kościołów w Polsce chodzi niecałe 40% Polaków, a tendencja od dekad jest spadkowa. Jak tak dalej pójdzie, za dwa lata będzie 5%. Szykujcie portfele, bo jak taca spadnie, podatki na kościół podskoczą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX