Wiedzą co to "13 grudnia", ale o tym "nie myślą". Czym jest stan wojenny dla młodych? [SONDA]

Zadaliśmy młodym Polakom bardzo klasyczne pytanie: czy wiesz, co wydarzyło się 13 grudnia? Nie raz i nie dwa potrzebna była podpowiedź. Były też ciekawe deklaracje: święto w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego? Tak, ale "w rankingu świąt jest ono dosyć daleko".
Więcej o:
Komentarze (185)
Stan wojenny. Co znaczy dla młodych Polaków? [SONDA]
Zaloguj się
 • mcguirre

  Oceniono 40 razy 26

  Niestety wiedza młodzieży jest bardzo ograniczona i nie dotyczy to tylko stanu wojennego ale wiedzy ogólnie ujętej. Biologia, geografia, historia jest na poziomie dna. Obecny program nauczania jedynie pogłębia ten stan. Niestety władzy jest to na rękę. Ludźmi bez jakiejkolwiek wiedzy łatwiej się manipuluje. Niedługo dowiemy się, że stan wojenny wprowadził Wałęsa a walczył z nim Jarosław Kaczyński ze swoim bratem wspólnie z żołnierzami wyklętymi, biskupami i prokuratorem Piotrowiczem.

 • emigrant_1984

  Oceniono 24 razy 18

  Najwazniejsze zeby wiedzieli ze nasz Bog jest najwiekszy, Zydzi zabili Jezusa, Bracia Blizniacy najpierw odkryli ksiezyc a potem zwyciezyli Komune. I Walesa im w tym przeszkadzal a Prokurator Piotrowicz im pomagal "od srodka". Unia jest lewacka i pije z nas krew (bo to Zydzi som panie kochany). Nie ma zanieczyszenia powietrza od Polskiego Wegla, korniki zostaly pobite, i katolicy sa najlepsi ludzie na swiecie, tylko do rany przyloz. Soros z pomoca Tuska, Muska i Walesy podkopuje wole narodu. No I Matoluszek jest najlepszym naszym premierem, nawet lepszym od Broszki. Co dalej ? O, Krysia jest wzorem kulltury, a Mazurek, Koń Który Mówi, standartem urody. A niejaki Jaki jest nowym standardem inteligencji. Cos jeszcze ?

 • kl0ss

  Oceniono 19 razy 11

  O żołnierzach wyklętych nie nie mają bladego pojęcia, a potem noszą koszuli ze zbrodniarzami wojennymi. Takimi samymi jakim był Bandera.

 • ania_dark

  Oceniono 13 razy 9

  Rozumiem że jarosław zbawiciel jeszcze śpi? Zgodnie z tradycją powinien spać jeszcze 3h

 • Mr. X

  Oceniono 17 razy 9

  Taki jeden z Żoliborza spokojnie spał (oficjalna wersja, bo o nim zapomnieli), a gdy już szedł do kościoła na msze, to wojskowe patrole mówiły.
  Dzień dobry towarzyszu Balbina.
  O kim mowa ?
  Przecież wszyscy wiedzą, ale elektorat nie chce przyjąć tego do wiadomości.

 • maciejwscieklica

  Oceniono 8 razy 8

  krążył po sieci, bodajże na forum Szkła Kontaktowego zaczął, tekst o tym "gdzie wtedy był Jarek skoro go nigdy tam, gdzie wszyscy wtedy byli, nie było"
  warto przypominac to kto wtedy kim i gdzie był

 • kotprezesa

  Oceniono 14 razy 8

  TW Balbina- "Kain" Kaczyński dzisiaj sobie pośpi...
  A'propos.
  Słyszeliście, że IPN znalazło dokumenty, że esbecy jednak przyszli do Kaczyńskiego?
  Żeby go internować?
  Tylko nie mogli go dobudzić, więc sobie poszli...:(

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX