Rzeszów: CBA zatrzymało pięciu biznesmenów. Fikcyjne faktury VAT na 10 mln zł

CBA w Rzeszowie zatrzymało pięć osób. Są to biznesmeni, którzy zajmowali się przestępczością gospodarczą, w tym wyłudzeniami podatku VAT oraz wprowadzaniem do obrotu tzw. "pustych faktur".

Funkcjonariusze zabezpieczyli dokumenty oraz fikcyjne faktury opiewające na kwotę blisko 10 milionów złotych. Wstępne ustalenia CBA wskazują jednak, że "pustych faktur" było znacznie więcej. Szacuje się, że łączna kwota dokumentów księgowych poświadczających nieprawdę może sięgać nawet kilkudziesięciu milionów złotych.

CBA zatrzymało pięciu biznesmenów. Wystawiali "puste faktury"

"Funkcjonariusze CBA wkroczyli do akcji jednocześnie w wielu miejscach, by nie dopuścić do zatarcia śladów bądź utraty dowodów przestępstwa" - czytamy na stronie internetowej CBA. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że zatrzymani biznesmeni prowadzili swoją nielegalną działalność na terenie całego kraju, wprowadzając w błąd pracowników urzędów skarbowych. 

Firmy, które wystawiały "puste faktury", działały na zasadzie łańcuszka i prowadziły między sobą pozorny obrót towarów. CBA informuje, że grupa ta była hermetyczna i hierarchiczna, a każdy z jej członków miał konkretne zadanie do wykonania. Aby uniknąć kontroli, przestępcy podawali fałszywe adresy.

Zgromadzone materiały trafią do Podkarpackiego Zamiejscowego Wydziału ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie, gdzie zatrzymani usłyszą zarzuty karne. CBA zaznacza, że śledztwo w tej sprawie trwa nadal, a lista zatrzymanych może się wydłużyć.

Więcej o:
Komentarze (60)
Rzeszów: CBA zatrzymało pięciu biznesmenów. Faktury na 10 mln zł
Zaloguj się
 • rs_81

  Oceniono 18 razy 16

  Dlaczego takich ludzi nazywa się biznesmenami?!
  Biznesmen to człowiek, który pracuje, handluje, sprzedaje, produkuje i nie ma problemów z prawem.

 • remo29

  Oceniono 21 razy 13

  Hehe, 10 baniek... Bierecki spacerował z banku do banku, żeby wyprać gdzieś 70 baniek, teraz to czyta i pęka ze śmiechu.

 • roj.czer

  Oceniono 11 razy 11

  Pięciu biznesmenów, którzy przekręcili 10 mln złotych CBA zamknęło, ale Rydzyk, który ukradł grube miliony z (nielegalnej zresztą) zbiórki na ratowanie Stoczni Gdańskiej, do dziś nie siedzi za kratkami. No, ale kto w Polsce odważy się podnieść rękę na toruńską świętą krowę.

 • lubicz56

  Oceniono 12 razy 8

  VATowska mafia na Podkarpaciu? Bawarii in spe? Tam przecie tylko lepszy sort, sól pislamskiego suwerena mieszka. Co prawda czasami dzieci muszą tam jadać z psich misek i bywają przez rodziców lub plebanów gwałcone ale żeby od razu przestępczość zorganizowana? Nie wierzę :)

 • marywil2012

  Oceniono 11 razy 7

  tak zupełnie przypadkowo podczas przemówienia premiera morawieckiego. ok. a jak tam afera pis w knf i nbp. jak tym synuś kamińśkiego na stanowisku, na które by się nie załapał gdyby nie powiązania rodzinne (jak to głupkowato sformułowano w komunikatach Glapiński z tatusiem Kamińskim nie rozmawiali - ale zupełnie przemilczano fakt, że takie rozmowa z mamusią, któa pracuje , tak się zupełnie przypadkowo skłąda, u Glapińskiego się odbywały). Oj morawiecki morawiecki. zatrzymywać i wsadzać do areszty tymczasowego to każdy głupi potrafi. mądrze rządzić bez uprawiania nachalnej propagandy to już nie. Wasza władza niestety polega na tym ostatnim i nie waham się stwierdzić, jest to głupie rządzenie.

 • waldekan

  Oceniono 17 razy 7

  Rzeszów, Podkarpackie ? Biznesmeni katolicy prawdziwi wałki robili ? W mateczniku jedynej słusznej oświeconej partii ? Niebywałe.

 • Benia Kula

  Oceniono 7 razy 7

  "CBA w Rzeszowie zatrzymało pięć osób. Są to biznesmeni, którzy zajmowali się przestępczością gospodarczą..."
  W sumie przestępczość to jakiś biznes, ale i tak to dziwnie brzmi.

 • krakowiaczek59cia

  Oceniono 6 razy 6

  Oszuści,jacy "biznesmeni" ?!!!

 • jolars1

  Oceniono 4 razy 4

  Ciekawe, że tak szybko nie weszli do gabinetu szefa KNF w celu zabezpieczenia dokumentów, tylko dali mu czas na powrót z Singapuru, wpuścili do biura i czekali aż go wyczyści? Ciekawe.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX