Showmax wycofuje się z Polski. Serwis będzie dostępny tylko do 31 stycznia 2019 roku

Serwis Showmax zniknie z Polski wraz z końcem stycznia 2019 roku. Popularny serwis, w którym można oglądać seriale i filmy przez internet był dostępny w naszym kraju przez dwa lata.

"31 stycznia 2019 Showmax wycofuje się z Polski, a usługa przestanie być dostępna" - czytamy w oświadczeniu, które cytuje portal press.pl.

Showmax znika z Polski. Serwis będzie działał tylko do końca stycznia

Z treści oficjalnego komunikatu wynika, że decyzja o zamknięciu serwisu Showmax jest ze strategiczną decyzją firmy Naspers Group, która jest właścicielem serwisu do oglądania filmów i seriali.

"Jest to następstwem strategicznej decyzji właściciela Showmax - Naspers Group, o wycofaniu się z działalności w sektorze rozrywki wideo prowadzonej w ramach MultiChoiceGroup, do której włączony został Showmax (...). Pomimo dobrych wyników i popularności serwisu, dalszy rozwój Showmax Polska, jako jedynej firmy działającej w obszarze wideo poza Afryką, nie mieści się w ramach przyjętej strategii zarówno MCG, która koncentruje się na kontynencie afrykańskim, jak i Naspersa"

- tłumaczy w oświadczeniu Magdalena Marzec, communications manager Showmax w Polsce.

Serwis Showmax był dostępny w Polsce niecałe dwa lata. Zadebiutował na polskim rynku w lutym 2017 roku. Przez ten czas serwis zrealizował kilka własnych projektów, w tym parę produkcji z polskimi twórcami. Serwis wyprodukował m.in. serial satyryczny "Ucho prezesa" oraz pięcioodcinkowy serial "Rojst". Zdaniem ekspertów likwidacja serwisu Showmax ma związek z dużą konkurencją na rynku. Polacy chętniej wybierali m.in. serwis netflix.com oraz vod.pl.

Więcej o:
Komentarze (97)
Showmax wycofuje się z Polski. Serwis będzie dostępny tylko do 31 stycznia 2019 roku
Zaloguj się
 • ml2403

  Oceniono 25 razy 13

  Co chwilę słyszę, że ktoś się z Polski wycofuje. Jak może nie zauważyć dobrej zmiany i zapewnień niejakiego Morawieckiego, że tu jest najlepiej.

 • prawdziwy_gonzo

  Oceniono 42 razy 12

  Efekty dobrej zmiany. Nawet koncerny medialne już mają dość pisiorów.

 • arrrgh

  Oceniono 17 razy 11

  Showmax Polska to nie po prostu polskojęzyczna wersja plattformy, na której można oglądać filmy i seriale. To rzeczywiście był jedyny oddział poza Afryką, który produkował i oferował treści lokalnych twórców,, a nie tylko zawartość wspólnego katalogu + tłumaczone napisy.
  Prawdopodobnie był to eksperyment, który miał zweryfikować, czy warto w ten sposób wchodzić na mniejsze rynki. Eksperyment zakończono, wnioski wyciągnięto, właściciel postanowił jednak skupić się na rynkach, na których ma silniejszą pozycję. Trochę szkoda, ale fajnie, że próbowali.

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 21 razy 11

  Swoje zrobili, "Kler" wyprodukowali.

 • parapsychopatolog

  Oceniono 16 razy 10

  Opròcz Ucha Prezesa nic tam nie było ciekawego. No może jeszcze SNL.

 • alexander59

  Oceniono 7 razy 7

  może nie zgodzili się na "nowego prawnika" w zarządzie firmy?

 • rzuffff

  Oceniono 11 razy 7

  "Opowieści podręcznej" - znakomity serial Showmaxa. Pokazuje od środka totalitaryzm religijny - który pis chętnie by nam zafundował, gdyby mógł.

 • ajg.1

  Oceniono 7 razy 5

  i gdzie ten biedny Prezes będzie teraz po nocach oglądał rodeo?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX