Prof. Romuald Dębski walczy o życie. Rodzina wydała oświadczenie

Wybitny ginekolog prof. Romuald Dębski jest w szpitalu, gdzie walczy o życie.

Romuald Dębski, świetny specjalista w zakresie ginekologii, ordynator oddziału położniczego w warszawskim Szpitalu Bielańskim Romuald Dębski przebywa obecnie w szpitalu, gdzie ważą się jego losy.

Romuald Dębski walczy o życie

Rodzina profesora opublikowała oficjalne oświadczenie, w którym poinformowała o jego ciężkim stanie:

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele, Kochane Pacjentki, Profesor Dębski jest w szpitalu, walczy o życie. Dziękujemy za słowa wsparcia, które dostajemy zewsząd, ogromnie dużo dla nas znaczą. Profesor nie wierzył w cuda. On je po prostu robił. Wierzymy, ze taki cud przydarzy się i jemu. W pełni na to zasłużył.
Marzena Dębska wraz z zespołem Debski Clinic

Profesor Dębski ma 62 lata. Specjalizuje się w położnictwie, ginekologii, perinatologii i endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości. Jest kierownikiem Kliniki Położnictwa i Ginekologii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Szpitalu Bielańskim w Warszawie.

W plebiscycie "Idealna Klinika" magazynu "Medical Tribune" to jego oddział w Szpitalu Bielańskim wybrano w tym roku najlepszym w kraju. Przeprowadza się tam między innymi najbardziej skomplikowane operacje kardiologiczne na świecie.

Profesor jest znanym zwolennikiem prawa do wyboru kobiety do decydowania o własnym ciele. Uważa, że projekt zaostrzenia przepisów aborcyjnych jest ograniczeniem ich praw. Otwarcie mówił, że poglądy na aborcję zmieniają się w chwili, kiedy problem zaczyna kogoś dotykać osobiście. W wywiadzie dla Weekend.gazeta.pl podkreślił:

Miałem u siebie ludzi, którzy agitują przeciwko aborcji czy in vitro. Ale gdy sprawa dotyczyła członków ich rodzin, to nagle się im poglądy zmieniły.
Więcej o:
Komentarze (363)
Prof. Romuald Dębski walczy o życie. Rodzina wydała oświadczenie
Zaloguj się
 • gragos

  Oceniono 143 razy 139

  Życzę Profesorowi i Jego Bliskim, aby powrócił do zdrowia. Kobiety nie mogą stracić lekarza, który odważnie, otwarcie i bezkompromisowo walczy od lat o ich prawo do wyboru w najtrudniejszych chwilach życia i szacunek dla ich decyzji.

 • verdana

  Oceniono 109 razy 105

  Zdrowia panie Profesorze!

 • gdsta

  Oceniono 97 razy 97

  oby się wykaraskał, jest taki potrzebny, jest tak ceniony
  wspaniały człowiek, któremu zatruwano życie, szarpano nerwy, jakby jego praca nie była ekstremalnie stresująca;
  lekarze w Polsce krótko żyją
  trzymajmy ile sił, by dał radę , pomógł tylu ludziom

 • ziemiagn

  Oceniono 91 razy 89

  Wiele lat temu trafiłam do szpitala w związku z poronieniem. Bardzo to przeżywałam, płakałam i myślałam, że to koniec moich marzeń o dziecku... Zajmował się mną wówczas jeszcze docent Dębski. Pamiętam, jak po wszystkim siedział przy moim łóżku, trzymał mnie za rękę i mówił "nie martw się dziecko, jeszcze będzie dobrze..."
  To była jedyna osoba w szpitalu, która podeszła do mnie empatycznie. BARDZO DZIĘKUJĘ DOKTORZE! Teraz ja trzymam za Pana kciuki!

 • mokotowianka1

  Oceniono 81 razy 81

  Trzymam kciuki

 • refleuksyjny

  Oceniono 75 razy 71

  Sąsiedzie trzymaj się

 • kontonagazeta001

  Oceniono 83 razy 65

  ...i odezwali się "obrońcy życia" cieszący z ciężkiego stanu innego człowieka. Kwintesencja mentalności katoli.
  Zdrowia, Panie Doktorze!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX