Wieźli A4 serce na przeszczep, blokował ich kierowca busa. Grozi mu grzywna do 5 tys. złotych

Kierowca busa, który w sobotę blokował na autostradzie A4 przejazd karetki z sercem do przeszczepu, może zostać ukarany grzywną. Policja ustala jego tożsamość.

Policja ustala tożsamość kierowcy, który w sobotę na autostradzie A4 nie chciał ustąpić karetce transplantacyjnej. Załoga wiozła wówczas serce do przeszczepu dla ciężko chorego dziecka. W stolicy Małopolski na organ czekał już samolot.

Mimo stosunkowo niewielkiego ruchu na trasie, kierujący niebieskim samochodem dostawczym za nic miał sygnały wysyłane przez pojazd uprzywilejowany. Uparcie nie ustępował lewego pasa.

Policja potwierdza, że kierowca busa powinien był zjechać na prawy pas. Może ponieść teraz surowe konsekwencje. 

- Za brak umożliwienia przejazdu pojazdowi uprzywilejowanemu grozi mu mandat 500 zł i 5 punktów karnych. Ale bardziej prawdopodobne jest, że Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce, która tę sprawę będzie prowadzić, zamiast mandatu skieruje wniosek o ukaranie do sądu. Sąd bowiem może orzec wobec sprawcy grzywnę w wysokości do 5000 zł - mówi w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" rzecznik małopolskiej policji mł. insp. Sebastian Gleń.

Więcej o:
Komentarze (257)
Wieźli A4 serce na przeszczep, blokował ich kierowca busa. Grozi mu grzywna do 5 tys. złotych
Zaloguj się
 • justsaying

  Oceniono 71 razy 71

  Niech nie groza tylko wreszcie ukarza mandatem 5000 zlotych. Widzialem wideo. To sie nazywa chamstwo.

 • talavera

  Oceniono 67 razy 65

  Takiego osobnika w Niemczech poddaje się badaniom psychiatrycznym.
  Dość prawdopodone, że jest to osobnik na tyle zaburzony, że nie można mu dać prowadzić pojazdów.
  To zupełnie inny przypadek niż ktos kto "przejchal na czerwonym" , przekorczył linię ciągłą , czy złamał limit. Tu jest jakas psychopatia. I oprócz mandatu badania są konieczne.

 • radeberger

  Oceniono 69 razy 57

  To za mało i nie chodzi o kwotę. Ten ***j powinien stracić prawo jazdy na zawsze - to już nie była drobna złośliwość wobec innego kierowcy. To było blokowanie raz, że pojazdu uprzywilejowanego, to dwa - KARETKI!

 • yaspiman

  Oceniono 49 razy 49

  oczekuje, że sprawa trafi do sądu, a sąd wystawi durniowi "rachunek" na 5000

 • szejski

  Oceniono 38 razy 34

  Droga Policjo! Wlepcie mu nawet te 5 stów, ale wlepcie. Niech sukinsyny widzą, że za takie numery się płaci. Nie kombinujcie za dużo, bo inaczej sprawa znowu rozejdzie się po kościach.

 • kingstonny

  Oceniono 35 razy 25

  A dlaczego, jak go znajda, nie podac nazwiska i pokazac morde robiac mu wstyd na cala wies? To by zdecydowanie przestraszylo innych. Oops, zapomialem. To jest przeciez Polska gdzie przestepcom wstydu robic NIE WOLNO.

 • Grzegorz ?ECIU? L

  Oceniono 29 razy 23

  Upoblicznic wizerunek bydlaka... Niech każdy wie na przyszłość jak zostać najpopularniejszym idiotą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX