Zamiast do biednych, pieniądze trafiały na konto prezes. Skandal w Bractwie Brata Alberta

Prezes i dwie pracownice Bractwa im. św. Brata Alberta w Lublinie z zarzutami. Chodzi o przywłaszczenie pieniędzy, które miały trafiać do biednych. Z kont zniknęło prawie 250 tys. zł.

"Dziennik Wschodni" opisuje sprawę z Lublina, do której doszło w Bractwie Miłosierdzia im. św. Brata Alberta w Lublinie. W latach 2017-2018 prezes bractwa Monika S. we współpracy z księgową Dominiką S. i skarbniczką Magdaleną W. wyprowadziła z organizacji 220 tys. zł.

Lublin. Skandal w Bractwie Brata Alberta. Prezes wyprowadzała pieniądze

Monika S. przelewała te pieniądze prosto z konta organizacji. Kobieta została już aresztowana na trzy miesiące.

- Monika S. przyznała się do zarzucanych jej czynów. Składała wyjaśnienia, których treści obecnie nie ujawniamy. (...). Pracownicom bractwa zarzucono przywłaszczenie 15,5 tys. zł - mówiła "Dziennikowi Wschodniemu" Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Śledczy zarzucili kobietom przywłaszczenie pieniędzy. Dominika S. i Magdalena W. częściowo przyznały się do winy.

Jak czytamy na stronie bractwa:

Bractwo Miłosierdzia im. św. Brata Alberta w Lublinie wspiera osoby potrzebujące pomocy już od 1983 roku (obecną nazwę placówka przyjęła w 1991 roku.). Stowarzyszenie otacza opieką osoby ubogie, chore, niepełnosprawne, bezdomne, uzależnione, uchodźców oraz wszystkich, którzy tej pomocy potrzebują. Z pomocy Bractwa korzystają również emeryci, rodziny wielodzietne i samotne matki, którzy osiągają niewielki dochód
Więcej o:
Komentarze (263)
Lublin. Prezes i dwie pracownice Bractwa im. Św. Brata Alberta z zarzutami przywłaszczenia
Zaloguj się
 • dust-in-the-wind

  Oceniono 135 razy 111

  no, proszę, proszę - okookościelne hieny okradały bezbronnych. I te łachudry wycierają swoje ryje Jerzym Owsiakiem? No, gdzie jest opasiona , ordynarna krycha? I inna swołocz pisio - katolicka? Tak zawsze wyjecie? No, ukamienujcie tych złodziei z "bożym imieniem" na gębach?

 • bsdw

  Oceniono 88 razy 80

  Moim zdaniem do tego właśnie te Caritasy , Stowarzyszenia Brata Alberta i podobne organizację służą

 • pani_libusza

  Oceniono 70 razy 66

  Najpierw szlachetna paczka tera to, czy jest jakaś kościelna charytatywna organizacja która nie jest umoczona w skandal, obojętne czy pedofilski czy finansowy?

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 58 razy 50

  jak długo pisowskie Edki, przez waszych idoli, cala Polska będzie na wieki wieków dymana w dudę????

 • 11krzych

  Oceniono 53 razy 47

  I tak moher w to nie uwierzy i będzie kwiczał o ataku na kościół. Jak katol przyłapie księdza na wyciąganiu penisa z dupy ministranta, to ksiądz powie że ktoś to włożył a on właśnie pomaga dzieciakowi i to wyciąga. I moher to łyknie. To jest nie do wiary dla normalnego człowieka ale księża tak właśnie sobie tych niewolników wytresowali.

 • 2majtek1

  Oceniono 43 razy 43

  Jak świat światem najlepsze interesy robi się na ludziach biednych .
  Zapytajcie o to w kościele.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX