CBŚP przejęło 80 ton materiałów wybuchowych. Zatrzymano 35 osób

Centralne Biuro Śledcze Policji rozbiło grupę handlową i przejęło ok. 80 ton materiałów wybuchowych, produkowanych nielegalnie na terenie Polski.

Grupa handlowa, którą rozbito, zajmowała się przede wszystkim handlem artykułami do pirotechniki widowiskowej. Grupa ta produkowała swoje wyroby w Polsce, ale sprzedawała je przede wszystkim na Zachodzie za pośrednictwem internetu.

CBŚP rozbiło grupę handlującą materiałami pirotechnicznymi

W związku ze sprawą nielegalnej produkcji materiałów wybuchowych, w Polsce,  Niemczech, Holandii, Francji i krajach skandynawskich zatrzymano łącznie 35 osób.  Podczas śledztwa przejęto przesyłki, w których było pół tony materiałów wybuchowych. CBŚP odkryło także pięć magazynów, w których przechowywano 80 ton fajerwerków i innych wyrobów pirotechnicznych. Ze wstępnych ustaleń prokuratury wynika, że członkowie rozbitej grupy lokowali zyski ze sprzedaży materiałów wybuchowych, kupując nieruchomości i samochody.

Zatrzymanym postawiono zarzuty. Pranie pieniędzy, sprzedaż bez koncesji

Śledczy ustalili, że produkowane przez ww. grupę materiały pirotechniczne trafiały przede wszystkim do Holandii, Niemiec oraz do krajów skandynawskich. Policja ustala, czy wyroby rozbitej grupy mogły trafić w ręce grup przestępczych działających na zachodzie i północy Europy. 34 osoby usłyszały zarzuty w związku ze sprawą przejętych materiałów pirotechnicznych. 27 osób jest podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, a jedna osoba o kierowanie nią. Zatrzymani usłyszeli także zarzuty dotyczące prania pieniędzy, sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób, oszustw podatkowych oraz sprzedaży bez koncesji materiałów wybuchowych, w tym pirotechnicznych o wysokiej sile rażenia.

Więcej o:
Komentarze (42)
CBŚP przejęło 80 ton materiałów wybuchowych. Zatrzymano 35 osób
Zaloguj się
 • marcopolo123456

  Oceniono 22 razy 16

  pięknie.... sponsor Łks który nosi koszulki śmierć wrogom ojczyzny i coś z islamem itd a tu wysyła im środki wybuchowe ja pierd... jaka hipokryzja

 • last.j23

  Oceniono 20 razy 10

  W końcu co to było: fajerwerki, czy materiały wybuchowe?
  Czy żądza sukcesu kulsonów?

 • cmok_wawelski

  Oceniono 8 razy 8

  >'lokowali zyski ze sprzedaży materiałów wybuchowych, kupując nieruchomości i samochody'

  O ile nieruchomosci moga byc inwestycjami (lokatami) o tyle samochody (jesli nie antyczne, klasyczne itp) - sa po prostu wydatkami.

 • Wojciech Pisarek

  Oceniono 14 razy 8

  Sukces tylko że nie całkiem CBSP tylko przy współpracy. Czytam Niemcy nadali gdzie a nasi aresztowali.

 • wpac

  Oceniono 9 razy 7

  Bo niemieckie albo holenderskie fajerwerki są głośne jak suche pierdy Prezesa.

 • palo_ma1

  Oceniono 17 razy 7

  Jutro Suwerena zelektryzuje informacja o przejęciu przez CBSP stu armat.
  .
  Śnieżnych.

 • rascal76

  Oceniono 17 razy 7

  Taaaa przed końcem roku trzeba pochwalić się wynikami. 80 ton ja pie... róbcie Polaków,tylko trochę w bambuko a nie już całkiem.

 • magda9600

  Oceniono 8 razy 6

  Coś co w normalnym państwie jest działalnością gospodarczą u nas jest przestępstwem.

 • aj-ti-aj

  Oceniono 8 razy 6

  Ciekawe czy jutro CBŚ poinformuje, że przejęło 1000 gotowych do użycia rakiet?
  Tenisowych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX