Tragiczny wypadek w Polkowicach. Znana jest prawdopodobna przyczyna wypadku

Śledczym udało się ustalić wstępną przyczynę tragicznego wypadku pod Polkowicami, w którym zginęła jedna osoba a ponad 20 zostało rannych. Kierowca autokaru prawdopodobnie przekroczył dozwoloną prędkość.

Prawdopodobną przyczyną wypadku pod Polkowicami jest przekroczenie prędkości. Według wstępnych ustaleń kierowca autokaru, który przewoził wycieczkę 49 niepełnosprawnych osób, miał przekroczyć dozwoloną prędkość w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. 

- Dzisiaj trwają czynności procesowe. Najprawdopodobniej jutro rano będzie znana decyzja prokuratora w przedmiocie przedstawienia mężczyźnie zarzutu i ewentualnego zastosowania środków zapobiegawczych. Śledztwo prowadzone jest o spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym z następstwem w postaci śmierci człowieka - powiedziała w rozmowie z IAR rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy Lidia Tkaczyszyn.

Wypadek pod Polkowicami. Nie żyje jedna osoba, ponad 20 jest rannych

Do wypadku doszło w czwartek wieczorem. Autokar przewożący 49 mieszkańców województwa lubuskiego, wracających z jarmarku bożonarodzeniowego we Wrocławiu, a także dwóch kierowców, przewrócił się na wjeździe na trasę S3. W akcji ratowniczej udział wzięło 26 zastępów straży pożarnej, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

W wyniku wypadku jedna osoba zginęła, 24 zostały ranne. Obecnie przebywają w szpitalach w Legnicy, Lesznie, Głogowie, Lubinie i Nowej Soli. 

Więcej o:
Komentarze (39)
Tragiczny wypadek w Polkowicach. Znana jest prawdopodobna przyczyna wypadku
Zaloguj się
 • krzywelustro

  Oceniono 22 razy 16

  Wypadek wydarzył sie niecałe 7 km od Polkowic.
  Rannych przewieziono do pięciu szpitali, ale nikogo - do Polkowic.
  Dlaczego?
  Dlatego, że w najbogatszym (aktualne dane GUS) mieście powiatowym w Polsce nie ma ani jednego, choćby najmniejszego szpitala, już nie mówiąc o takim, który miałby oddział ratunkowy (a na bardzo ruchliwej drodze S3 co chwila ma miejsce jakiś poważny wypadek).
  No cóż, widocznie w Polkowicach postawiono na modlitwę (są tam aż trzy parafie rzymskokatolickie).

 • obeznany

  Oceniono 18 razy 16

  No szok! "Przekroczenie prędkości" jako przyczyna wypadku, w kraju, w którym przekroczenie prędkości to najczęstsza przyczyna wypadków śmiertelnych i aż KILKAKROTNIE(!) wyższego ryzyka wypadku śmiertelnego niż w krajach cywilizowanych.

 • vlllv

  Oceniono 16 razy 14

  Jeździł szybko ale bezpiecznie. Przynajmniej do tego momentu.

 • sanczozlamanczo

  Oceniono 12 razy 6

  jak można pisać publicznie o "prawdopodobnej" przyczynie, przecież to obciąża być może niewinnego kierowcę.

 • aw1971

  Oceniono 4 razy 4

  Ciekawe czy o przekroczeniu prędkości poinformował fachowiec po spojrzeniu na miejsce wypadku czy odczytali prędkość z tachografu.

 • XD D

  Oceniono 11 razy 3

  Po pierwsze: nie było to w Polkowicach
  Po drugie: zginęły dwie osoby
  Kto was tam, ku..., zatrudnia?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX