Ścigała mechanika za wymienioną żarówkę. Naczelniczka skarbówki w Bartoszycach zwolniona ze stanowiska

Naczelniczka Urzędu Skarbowego w Bartoszycach Małgorzata Sipko została odwołana ze stanowiska - poinformowało biuro Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców. Powodem zwolnienia urzędniczki jest jej udział w głośnej prowokacji w warsztacie samochodowym.

Jak podaje Money.pl, decyzję o odwołaniu naczelniczki  w Bartoszycach podjął dyrektor Krajowej Administracji Skarbowej. Wcześniej o jej ukaranie wnioskował rzecznik MŚP, który uzasadniał, że podczas prowokacji w warsztacie samochodowym w Bartoszycach wykorzystano dobrą wolę mechanika i zastawiono na niego pułapkę.

Naczelniczka skarbówki w Bartoszycach odwołana

"Naczelnik Urzędu Skarbowego w Bartoszycach odwołana ze stanowiska!" - poinformowało biuro rzecznik MŚP Adama Abramowicza.

"Na podstawie art. 11 ust. 6 ustawy z dnia 6 marca 2018 r. o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz wnioskuje o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec Małgorzaty Sipko, naczelnika Urzędu Skarbowego w Bartoszycach (woj. warmińsko-mazurskie). Sprawa dotyczy głośnej prowokacji, przeprowadzonej przez pracowników tego urzędu w warsztacie samochodowym w Sędławkach koło Bartoszyc" - argumentował Abramowicz w swoim wniosku o ukaranie Małgorzaty Sipko.

Prowokacja z żarówką

O głośnej prowokacji przygotowanej przez urzędniczki Urzędu Skarbowego  w Bartoszycach informowaliśmy w listopadzie. Kobiety udawały klientki warsztatu samochodowego, które mają problem z autem. Mechanik zgodził się im pomóc, mimo że zakład oficjalnie był już zamknięty i wymienił kobietom żarówkę na swoją własną, a za wykonaną przysługę chciał 10 złotych. Wtedy okazało się w, że kobiety to urzędniczki US, a cała sytuacja była prowokacją.

Wezwano właściciela, a mechanika ukarano mandatem. Sąd dwukrotnie zdecydował już o winie mężczyzny, ale odstąpił od wymierzania mu kary. Naczelniczka skarbówki w Bartoszycach jednak nie ustępowała - chciała złożyć kolejne odwołanie. Zdaje się, że dopiero szum medialny sprawił, że apelacja została odwołana.

Więcej o:
Komentarze (415)
Ścigała mechanika za wymienioną żarówkę. Naczelniczka skarbówki w Bartoszycach zwolniona
Zaloguj się
 • iwonnkaa

  Oceniono 113 razy 107

  Powinna zwrócić koszt spraw sądowych, i zadośćuczynienie dla ukaranych, za nerwy i stres.

 • motyw4

  Oceniono 129 razy 95

  Jakie to szczęście, że w Wielkiej Polsce Katolickiej takie prowokacje nam nie grożą, bo żyjemy bezpiecznie w opływającym w dobrobyt kraju nad Wisłą, którym mądrze i sprawiedliwie rządzi (nie myśląc o sobie ale o potrzebach wszystkich mieszkańców bez względu na wyznanie i kolor skóry) Panujący Nam Prezes Polski Jego Wysokość Jarosław Kaczyński, Brat Lecha Poległego w Zamachu Smoleńskim wespół z Prezydentem Polski Od Morza Do Morza Jego Jaśnie Wysokością Andrzejem Dudą (Błogosławione Łono, Które Go Wydało i Piersi, Które Ssał)!!! A czuwa nad nami Król Polski Jezus Chrystus i Jego Matka Przenajświętsza Panienka Maryja Zawsze Dziewica a także Największy z Papieży Polaków Święty Jan Paweł Drugi Wielki!!!

 • ugrydul

  Oceniono 70 razy 66

  No i co lepszy sorcie- chcecie żyć w kraju bez wolnych mediów? Już Holecka z Ziemcem zrobiliby z tego mechanika złodzieja i oszusta czyhającego na nasze wspólne dobro narodowe- 2 złote podatku. Numer z żarówką może uderzyć w każdego, niezależnie na kogo głosował. Chcecie mieć państwo totalitarne, gdzie nie ma zmiłuj się?

 • andi113

  Oceniono 50 razy 50

  Świetna wiadomość, tylko ciekawe,czy pani Sipko w zamian nie zaproponowano równie dobrze płatnej ale mniej eksponowanej posadki w organach administracji państwowej?

 • trener44

  Oceniono 51 razy 49

  Zaraz, zaraz... to Ziobro tez trzeba zwolnic, bo dokładnie takimi metodami pracuje.

  TReneR

 • dziadwawelski

  Oceniono 43 razy 41

  Tylko patrzeć jak "odmieniona skarbówka" weźmie się za toruńskiego złodziejaszka ;-))) A przepraszam aż takich "jaj" to oni nie mają ;-)))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX