Tragiczny wypadek w Polkowicach. Jedna osoba nie żyje, ponad 20 osób w szpitalu

W czwartek wieczorem doszło do tragicznego wypadku autokaru pod Polkowicami. W wyniku wypadku jedna osoba zmarła, 24 trafiły do szpitala.

Wcześniej policja zatrzymała kierowcę autokaru. 

Do tragicznego wypadku doszło w czwartek wieczorem. Przewrócił się autokar przewożący 49 niepełnosprawnych osób i dwóch kierowców. Jedna osoba zginęła, 24 trafiły do szpitala

Autokar przewrócił się na wjeździe na trasę S3 pod miejscowością Sucha Górna. - Wstępne ustalenia wskazują, że kierujący pojazdem stracił panowanie nad kierownicą i wjechał do rowu, przyczyny jednak nie są znane - mówił w czwartek wieczorem w rozmowie z Gazetą.pl st. sierż. Przemysław Rybikowski, rzecznik policji w Polkowicach. Kierowca był badany na zawartość alkoholu i był trzeźwy

Wypadek pod Polkowicami. 24 osoby w szpitalu, jedna nie żyje

- Strażacy po przybyciu na miejsce zastali 7 osób, które trzeba było wyciągnąć z autokaru przy pomocy sprzętu hydraulicznego - poinformował Gazetę.pl rzecznik policji w Polkowicach.

Bilans wypadku jest poważny. Nie żyje jedna osoba. St. sierż. Przemysław Rybikowski przekazał nam w piątek rano, że w szpitalu jest obecnie 24 osoby z różnymi obrażeniami ciała. Przebywają w pięciu placówkach: w Legnicy, Lesznie, Głogowie, Lubinie i Nowej Soli. 

Ostatnie działania straży pożarnej zakończyły się po godzinie 3.30. Autokarem podróżowała grupa 49 osób oraz dwóch kierowców. Są to mieszkańcy województwa lubuskiego, którzy wracali z wycieczki na jarmark bożonarodzeniowy we Wrocławiu. W akcji ratowniczej udział wzięło 26 zastępów straży pożarnej, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

Przewrócony autokar został podniesiony i wyciągnięto spod niego wszystkie osoby. Poszkodowani trafili do szpitala. Nie jest znana przyczyna wypadku. Sprawę bada prokuratura.

Więcej o:
Komentarze (47)
Tragiczny wypadek w Polkowicach. Jedna osoba nie żyje, ponad 20 osób w szpitalu
Zaloguj się
 • gregsxf

  Oceniono 13 razy 13

  na zachodzie kierowca nie ruszy jak pasażerowie nie maja pasów zapiętych, a u nas jak w lesie mie dość ze masa autobusów nie jest wyposażona w pasy to policja wigole się tym nie interesuje w przeciwieństwie do kierowców osobówek tutaj mandacik jest od razu w razie braku pasów u pasażerów Bangladesz Europy

 • krzywelustro

  Oceniono 12 razy 12

  Wypadek wydarzył sie niecałe 7 km od Polkowic.
  Rannych przewieziono do pięciu szpitali, ale nikogo - do Polkowic.
  Dlaczego?
  Dlatego, że w najbogatszym (aktualne dane GUS) nie ma ani jednego, choćby najmniejszego szpitala, już nie mówiąc o takim, który miałby oddział ratunkowy (a na bardzo ruchliwej drodze S3 co chwila jakiś poważny wypadek).
  No cóż, widocznie w Polkowiczach postawiono na modlitwę.

 • krzywelustro

  Oceniono 7 razy 7

  Wypadek wydarzył sie niecałe 7 km od Polkowic.
  Rannych przewieziono do pięciu szpitali, ale nikogo - do Polkowic.
  Dlaczego?
  Dlatego, że w najbogatszym (aktualne dane GUS) mieście powiatowym w Polsce nie ma ani jednego, choćby najmniejszego szpitala, już nie mówiąc o takim, który miałby oddział ratunkowy (a na bardzo ruchliwej drodze S3 co chwila ma miejsce jakiś poważny wypadek).
  No cóż, widocznie w Polkowicach postawiono na modlitwę.

 • wagadudu

  Oceniono 6 razy 6

  "W szpitalu jest 24 osoby". Polska jenzyk - trudna jenzyk.

 • ax-les-thermes

  Oceniono 10 razy 6

  Ja znam przyczyny choc mieszkam trzy tysiace kilometrow od Polkowice. Za szybka jazda na zakrecie. Stuprocentowa wina wolskiego furmana.

 • kzlis

  Oceniono 6 razy 6

  "autokar przewożący 50 niepełnosprawnych osób [...] Autokarem podróżowała grupa 48 osób oraz dwóch kierowców." - czy to oznacza, że kierowcy też byli niepełnosprawni?

 • to-pu

  Oceniono 16 razy 6

  Gdyby mieli zapięte pasy, skończyłoby się na potłuczeniach. Ale tu jest Polska - nikt nie będzie suwerenowi ograniczał jego wolności (w tym zakresie oczywiście, bo pozostałe wolności - te konstytucyjne - można spokojnie ograniczać, ograniczony suweren nawet tego nie dostrzeże).

 • mywork

  Oceniono 5 razy 5

  Wczoraj kd wieczora padał deszcz, było bardzo ślisko. Prawdopodobnie autokar wpadł w poślizg i nieszczęście gotowe :(

 • natassja

  Oceniono 5 razy 5

  Można przypuszczać, że przyczyna jest oczywista i taka jak zawsze - niedostosowanie prędkości. Widac jak mokro i ślisko na zdjęciach tam jest.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX