Jasienica. Myślała, że ktoś chciał ukraść jej auto. Okazało się, że "przeparkował" je wiatr

Niecodzienne zdarzenie w Jasienicy (woj. śląskie). Kobieta zaparkowała auto na parkingu komisariatu policji. Gdy wróciła, nie było go na miejscu. Myślała, że to sprawka złodzieja, ale film z monitoringu ujawnił innego "winowajcę".

Jak informuje śląska policja, do zdarzenia doszło na parkingu komisariatu policji w Jasienicy przy ul. Zdrowotnej. Właścicielka fiata zaparkowała samochód na miejscu parkingowym i wyszła załatwić swoje sprawy. Gdy wróciła, zastała swój samochód na przejściu dla pieszych kilkanaście metrów dalej. Kobieta uznała, że ktoś próbował ukraść samochód i powiadomiła o zdarzeniu policję.

Wiatr przepchnął samochód

Funkcjonariusze sprawdzili monitoring. Okazało się, że kobieta najprawdopodobniej nie zaciągnęła hamulca ręcznego i nie wrzuciła biegu, a tego dnia akurat mocno wiało. Wszystko wskazuje więc na to, że to wiatr przepchnął auto na luzie kilka miejsc parkingowych dalej. "Na szczęście nikt w tym czasie nie przechodził ulicą i nie został potrącony przez toczący się samochód" - podaje śląska policja.

Właścicielka została pouczona

Kobieta, mimo że nie było jej w aucie, została pouczona za wykroczenie. "Kierujący pojazdem jest obowiązany w czasie postoju zabezpieczyć pojazd przed możliwością jego uruchomienia przez osobę niepowołaną oraz zachować inne środki ostrożności niezbędne do uniknięcia wypadku” - przypomina policja. Za to wykroczenie grozi do 500 zł oraz 6 punktów karnych.

Więcej o:
Komentarze (29)
Jacienica. Myślała, że ktoś chciał ukraść jej auto. "Przeparkował" je wiatr
Zaloguj się
 • obrazoburca

  Oceniono 6 razy 6

  A dlaczego drzewa widoczne na filmie ani drgną? Przecież gdyby aż tak mocno wiało, to co jak co, ale drzewa powinny się połamać.

 • dziadekjam

  Oceniono 7 razy 5

  Czy portal Gazeta.pl wie, że zamieszcza ogłoszenie oszusta?
  "Prof. Feliks Jaworski (ekspert ds. biologii molekularnej) postanowił uwolnić swoją matkę od postępującej głuchoty oraz przywrócić jej dobry słuch – i to był początek rewolucji w dziedzinie laryngologii. Profesor, po 11 miesiącach badań laboratoryjnych, opracował naturalną, bezpieczną i łatwą w stosowaniu formułę wzmacniającą słuch."
  Taki "profesor" nie istnieje o czym można przeczytać w wielu artykułachnp. takich jak ten:
  www.rynekaptek.pl/prawo/krople-na-gluchote-sprzedaje-je-profesor-ktory-nie-istnieje,29046.html

 • red_fang

  Oceniono 9 razy 5

  "wiatr przeparkował auto"? Serio? A jak już nadajecie formę tak lotnym myślom, to chyba jednak bardziej pasowałoby " brak wyobraźni przeparkował auto". Jak ktoś nie wie do czego służy ręczny...

 • liczna_rodzina_prezesa

  Oceniono 4 razy 4

  Żaden wiatr. Duchy. Albo Lenin wiecznie żywy.

 • bamapo

  Oceniono 4 razy 4

  Mam nadzieje ze dostała mandat za parkowanie na przejściu.

 • jot9

  Oceniono 6 razy 4

  Art. 3. 1. Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani zachować ostrożność albo gdy ustawa tego wymaga – szczególną ostrożność, unikać wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego, ruch ten utrudnić albo w związku z ruchem zakłócić spokój lub porządek publiczny oraz narazić kogokolwiek na szkodę. Przez działanie rozumie się również zaniechanie.

 • evergreen111

  Oceniono 10 razy 4

  Jaki procent mają pracownicy gazeta.pl od każdego klienta usług seksualnych naganianego przez TOLEROWANE przez nich wpisy oferujące usługi seksualne???

 • felicjan.dulski

  Oceniono 2 razy 2

  Kiedyś, kilkanaście lat temu, byłem świadkiem jak wiatr przeparkował pewnej osobie Poloneza o dobre 30, aż ten zatrzymał się zderzak w zderzak na innym samochodzie.
  Samochody były zaparkowane na skraju drogi osiedlowej między dwoma wysokimi blokami stojącymi skośnie do siebie w okolicach przewężenia.
  Jak wiadomo w przewężeniu bardziej wieje (efekt dyszy) i Poldek stojący swobodnie bez zaciągniętego hamulca ręcznego (może był jeszcze minimalny "spadnie") pojechał sobie.

 • ax-les-thermes

  Oceniono 2 razy 2

  Glupia torba zostawila samochod na luzie i bez zaciagnietego hamulca recznego. ma szczescie, ze wietr nie "zaparkowal go w inne auto.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX