Pogoda na Boże Narodzenie i Sylwestra 2018. Czy pod koniec roku pogoda nam dopisze?

Prognoza pogody na święta Bożego Narodzenia oraz Sylwestra. Sprawdzamy, jak może zakończyć się ten rok.

Większości z nas Boże Narodzenie kojarzy się ze śniegiem. Czy w tym roku Święta będą wyglądać jak z obrazka? Mamy złe wieści. Prognoza długoterminowa przygotowana przez amerykańskich synoptyków dla portalu AccuWeather pokazuje, że Boże Narodzenie w Polsce nie będzie obfitować w opady śniegu.

Pogoda na Święta. Czy w Wigilię i Boże Narodzenie spadnie śnieg?

Wszystko wskazuje na to, że zbliżające się święta Bożego Narodzenia nie będą śnieżnobiałe. Na 24 grudnia, czyli na Wigilię, synoptycy prognozują temperaturę na poziomie od 0 do -3 stopni, jednak pomimo chłodu nas Polską zabraknie chmur, z których mógłby spaść śnieg. Największe szanse na śnieg w Wigilię mają mieszkańcy Małopolski oraz Podkarpacia.

Większej ilości opadów śniegu możemy spodziewać się w pierwszy dzień Świąt, a więc 25 grudnia. Długoterminowe prognozy pogody wskazują, że tego dnia temperatura w Polsce będzie wahać się od -3 stopni na południu i wschodzie do 2 stopni na plusie na północy kraju. Tego dnia w województwach śląskim, małopolskim i podkarpackim może spaść śnieg, a w pozostałej części kraju deszcz ze śniegiem. Ze względu na dodatnią temperaturę w większości polskich miast spadający śnieg szybko się roztopi.

Drugi dzień świąt będzie prawdopodobnie dniem bardzo słonecznym, pełnym licznych przejaśnień. Ujemne wartości na termometrach zobaczymy wyłącznie na południowym krańcu kraju, w pozostałych miastach odnotujemy temperaturę na poziomie od 0 do nawet 3 stopni. Meteorolodzy nie przewidują opadów śniegu ani deszczu. Jedynym województwem, gdzie może zdarzyć się przelotny deszcz, jest województwo zachodniopomorskie.

Pogoda na Sylwestra. Nowy Rok przywitamy w deszczu

Jaki będzie tegoroczny Sylwester? Wszystko wskazuje na to, że dzień ten będzie pochmurny. Amerykański serwis pogodowy AccuWeather informuje, że w ostatni dzień 2018 roku w Polsce mogą zdarzyć się przelotne opady deszczu, a temperatura w większości Polskich miast będą dodatnia (ok. 1-3 stopnie Celsjusza). 1 stycznia 2019 roku zapowiada się bardzo podobnie - na powrót z sylwestrowej imprezy warto wziąć ze sobą parasol lub kurtkę przeciwdeszczową.

Więcej o:
Komentarze (26)
Pogoda na Boże Narodzenie i Sylwestra 2018. Czy pod koniec roku pogoda nam dopisze?
Zaloguj się
 • Kamil Szczepańczyk

  Oceniono 10 razy 10

  Potrzebna ustawa ŚniegPlus. Doplaty dla najubozszych na zakup armatek snieznych

 • six_a

  Oceniono 11 razy 9

  święta będą czarne, spodziewane opady świeżego węgla znad rosji.

 • mona_3

  Oceniono 15 razy 7

  Jakiś obłęd z tymi białymi świętami. Czy ktoś lubi taplać się w błocie pośniegowym?

 • pab-blo

  Oceniono 8 razy 4

  Oooo, UZ, czyli mój ulubiony autor. A czy pod koniec roku niedziele będą handlowe czy nie? A w Wigilię i Sylwestra o której zamkną sklepy?

 • mk72

  Oceniono 3 razy 3

  Do świąt jeszcze prawie trzy tygodnie, do Sylwestra - cztery. Z takim wyprzedzeniem to można co najwyżej wróżyć pogodę, a nie poważnie ją przewidywać.

 • yuraathor

  Oceniono 3 razy 3

  a po co komu ten biały szajs,
  lubie w sandałach chodzić, oczywiście w skarpetkach

 • jan2211

  Oceniono 2 razy 2

  Smutne wieści dla górali, chyba że Zenek bedzie na sylwka :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX