Rzucił się na piaskarkę, partnerka próbowała go powstrzymać. Policja: "Łobuz kocha najbardziej?"

Lubuska policja poinformowała o nietypowym zdarzeniu, do którego doszło w centrum miasta. Agresywny mężczyzna podbiegł do pojazdu posypującego chodniki piaskiem i kopnął w pług, a następnie uderzył w lusterko. Później zaatakował pracownika MGK, który obsługiwał pojazd. Agresora nieudolnie próbowała powstrzymać towarzysząca mu kobieta.

Policjanci z Zielonej Góry opublikowała nagranie, na którym widać agresywne zachowanie mężczyzny i próby powstrzymania go przez partnerkę. Funkcjonariusze podpisali film słowami: "Atak na piaskarkę. Łobuz kocha najbardziej?" i podłożyli pod nagranie zabawną muzykę.

Zielona Góra. Rzucił się na piaskarkę, uderzył pracownika MGK

Do ataku na pracownika Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej i uszkodzenia piaskarki doszło w sobotę 1 grudnia. Mężczyzna obsługujący koparkę został zaatakowany w momencie, gdy przejeżdżał między ratuszem a ulicą Pod Filarami w Zielonej Górze. 

W pewnym momencie podbiegł do niego nietrzeźwy agresor, kopnął w pług i uderzył w bok pojazdu uszkadzając lusterko. Pracownik MGK zatrzymał się i wysiadł. Między mężczyznami doszło do szarpaniny. Sytuację przez cały czas próbowała załagodzić kobieta towarzysząca agresorowi, ten jednak nie odpuszczał.

Zielona Góra. Agresor w rękach policji

Gdy próby uspokojenia agresora nie powiodły się, pracownik MGK wezwał policję i schował się do wnętrza piaskarki. Wtedy agresja napastnika ponownie skierowała się na pojazd. Agresor najpierw próbował otworzyć drzwi, a następnie zaczął uderzać w szybę, która pod wpływem zadawanych ciosów pękła. Później przez otwór po wybitej szybie próbował jeszcze uderzyć kierowcę.

Po chwili wraz z towarzyszącą mu kobietą odszedł w kierunku ul. Mariackiej. Tam został zatrzymany przez policjantów. Badanie wykazało, że 23-latek miał 1,6 promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za atak na pracownika i uszkodzenie piaskarki. Spowodowane przez niego straty wyceniono na 3 tysiące złotych. Grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Więcej o:
Komentarze (48)
Agresywny mężczyzna rzucił się na piaskarkę w Zielonej Górze. Partnerka próbowała go powstrzymać
Zaloguj się
 • buehacz

  Oceniono 44 razy 40

  Cóż za zdobycz! Pilnuj tego rycerza dziewczyno, żeby Ci go jakaś Andżela nie ukradła. Będzie z niego wspaniały Polak i katolik!

 • kkk_3

  Oceniono 35 razy 33

  no ma z czego być dziewczyna dumna, taki waleczny jej się trafił. Dobry materiał na męża i ojca, nie ma co. Niech się tylko nie zdziwi jak za parę lat to ona będzie wzywać policję i uciekać przed pięściami.

 • sthoss

  Oceniono 39 razy 29

  1,6 promila? a zachwouje sie jakby mial 3 przynajmniej.
  Ech ta dzisiejsza młodzież taka słaba forma...

 • Krzysztof Baranowski

  Oceniono 22 razy 20

  Ale żenada. Normalnie żołnierz wyklęty :-)
  Wygolić dynie z tyłu, zapuścić wąs, szubę na plecy i wyjdzie "toto" co 150 lat temu dziesiecinę płaciło.
  Czyżby cywilizacja poszła gdzieś bokiem? ;-)

 • jtby

  Oceniono 15 razy 15

  Faktycznie ciekawe czym się tak dopalił/upalił, bo 1, 6 promila to mało, żeby tak dać czadu.

 • Kamil Szczepańczyk

  Oceniono 14 razy 14

  Piaskarka byla wyposazons w plug do zbierania gowna z ulicy. Na miejscu kierowcy uzywalbym. Uzasadnienie bylo.

 • japka_putina

  Oceniono 13 razy 13

  Historia jak z Transformersów. Zaatakował pług, a ten hyc - stał się niewinną piaskarką. Nie pomogło? No to walcz z koparką, palancie!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX