Autostrada A4. Na drodze w stronę Katowic stoi sznur samochodów. Ma już 14 km długości

W związku ze szczytem klimatycznym ONZ w Katowicach ogłoszono liczne zmiany w ruchu drogowym. Zmiany te są przyczyną powstawania licznych korków. Jeden z nich, na autostradzie A4, osiągnął długość 14 km.

Osoby, które zmierzają z Krakowa w stronę Katowic, podróżując autostradą A4, muszą spodziewać się licznych utrudnień w ruchu drogowym. Około godziny 8:30 powstały na autostradzie A4 korek osiągnął długość ok. 14 kilometrów.

Korek na autostradzie A4. Sznur samochodów ma 14 km długości

Korek ten ma związek z licznymi utrudnieniami w ruchu drogowym w Katowicach, które mają związek z odbywającym się w stolicy Śląska szczytem klimatycznym ONZ. Z uwagi na bezpieczeństwo uczestników COP24 niektóre z ulic w Katowicach zostały zamknięte lub objęte zakazem zatrzymywania się i postoju. 

Korek na autostradzie A4Korek na autostradzie A4 Fot. Google Maps

Olbrzymi korek na autostradzie A4 powstał na wysokości Krakowa. Samochody stoją w korku od Podgórza Duchackiego aż do bramek.

COP24 w Katowicach. Pamiętajmy o zamkniętych ulicach i objazdach

Przypomnijmy, że szczyt klimatyczny ONZ w Katowicach rozpoczął się dzisiaj i potrwa do 14 grudnia. W czasie jego trwania kierowcy w Katowicach i okolicznych miastach będą musieli brać pod uwagę liczne zmiany w organizacji ruchu drogowego, które będą odczuwalne przede wszystkim w okolicach Stefy Kultury w Katowicach.

Czytaj także: Szczyt klimatyczny ONZ w Katowicach. Policja przypomina o utrudnieniach w ruchu drogowym >>>

Gazeta.pl to nie tylko polityka i gospodarka, ale też tematy lokalne, poruszające problemy mniejszych społeczności, bliższe ludziom. Poświęć trzy minuty i pomóż nam lepiej zrozumieć, o czym chcesz czytać. Kliknij tutaj, żeby rozwiązać krótką ankietę.

Więcej o:
Komentarze (80)
Autostrada A4. Korek na drodze w stronę Katowic ma już 14 km długości
Zaloguj się
 • g.lesio

  Oceniono 28 razy 20

  Idioci się wzięli za organizację szczytu.
  Ąglomeracja Śląska nie jest absolutnie przygotowana pod względem komunikacyjnym do czegoś takiego.
  A w dodatku jak na ironię szczyt przygotowano w czasie zimy więc przy naszym sposobie ogrzewania występuje wszędzie bardzo duży smog
  Podsumowując wstyd na cały świat.

 • kann2

  Oceniono 27 razy 15

  I te wszystkie auta stojące w korku z powodu ratowania klimatu kopcą niemiłosiernie, zanieczyszczają środowisko i doprowadzają do ocieplenia klimatu. Ech.

 • my_kroolik

  Oceniono 13 razy 11

  Bzdury kompletne. Jest wypadek na obwodnicy Krakowa i stąd korek. Nawet na zdjęciu z googli widać, że korek się kończy na moście, z 10 km przed zjazdem na Katowice, w typowym miejscu dzwonów. Weźcie pogońcie tę redakcyjną gimbazę, bo to już zaczyna być śmieszne.

 • Piotr Adamczyk

  Oceniono 15 razy 11

  A ja się cieszę że ten szczyt nie jest w Warszawie !!!!! - teraz drodzy mieszkańcy południowej Polski wiecie jak wygląda poruszanie się w Warszawie - jak stoicie w korku a przez korek na sygnałach przeciskają się wybrańcy narodu w postaci premierów i innej maści nadludzi !!! Uwierzcie mi że mieszkańcy Warszawy bardzo chętnie oddadzą Parlament do innego miasta z pocałowaniem ręki.

 • szejski

  Oceniono 20 razy 10

  Dla mnie ten cały szczyt klimatyczny to kompletna kicha. Przecież wszyscy niby wiedzą, jak pomóc środowisku: ograniczyć emisję, przejść na paliwa odnawialne i takie tam.
  A jednak organizuje się taki szczyt, rozwala w piguły pieniędzy i robi mieszkańcom, już wystarczająco umęczonym smogiem, piekło z życia.
  Pytam: PO CO?

 • pardonsik

  Oceniono 7 razy 7

  niech pooddychają krakowskim świeżutkim smogiem :)

 • proz

  Oceniono 6 razy 6

  A, to zdaje się ta trasa, którą w założeniu policja miała szybko przemieszczać się z Krakowa do Katowic i odwrotnie. Inteligencja w pierwszym pokoleniu.

 • Lester Greelack

  Oceniono 5 razy 5

  Załączona mapka pokazuje koniec korka na moście na Wiśle. Bramki są 1o km dalej w Balicach. Co za bzdura.

 • gauecki

  Oceniono 9 razy 5

  Co za debiliny artykuł. Ten korek nie ma ŻADNEGO związku ze szczytem. Jest 80 kilometrów od Katowic i ustawia się w tym miejscu codziennie, 5 dni w tygodniu. Dziennikarzu UZ - dlaczego siejesz dezinformację? Jesteś ruskim trolem, czy co?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX