"To był ostatni raz". Tłumaczenie kierowcy, który złamał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów

Bolesławieccy policjanci zatrzymali kierowcę samochodu osobowego, który pomimo sądowego zakazu usiadł za kierownicę. 28-latek tłumaczył, że to było już ostatni raz. Za złamanie sądowego zakazu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu patrolując drogę wojewódzką zatrzymali do kontroli pojazd, którym kierował mieszkaniec gminy Gromadka.
 
Po sprawdzeniu okazało się, że wobec 28-latka Sąd Rejonowy w Lubinie w lipcu br. orzekł dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mężczyzna, który w świetle prawa już nigdy nie może kierować żadnym pojazdem tłumaczył policjantom, że to był ostatni raz.
 
Jakież było zdziwienie policjantów kiedy okazało się, że pasażerowie też nie mogą kierować samochodem ponieważ jeden nie posiadał uprawnień a drugi również miał sadowy zakaz prowadzenia pojazdów.
 
28-latkowi za złamanie sądowego zakazu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
 

Więcej o:
Komentarze (131)
"To był ostatni raz". Tłumaczenie kierowcy, który złamał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów
Zaloguj się
 • marywil2012

  Oceniono 46 razy 44

  jeżeli tam nie trafi (czyli do więzienia) to będzie oznaczało, że ten zakaz nie ma sensu. trudno jest walczyć z takimi ludźmi ale to nie jest niemożliwe.

 • hiperon59b

  Oceniono 33 razy 31

  Takich kierowców z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów jest w Polsce bardzo dużo. Jeżdżą bo jest bardzo mała szansa, że zostaną ponownie złapani. Jestem przekonany, że temu kierowcy też się upiecze, dostanie może rok w zawiasach i to wszystko. Przypominam, w każdy weckend policja zatrzymuje około 1000 pijanych kierowców i co, i nic. W Polsce tylko frajerzy tak zwani niezaradni przestrzegają przepisów ruchu drogowego.

 • donek_corleonek

  Oceniono 38 razy 28

  Szkoda, że dziennikarz nie dotarł do informacji, za co ten zakaz.

 • yaspiman

  Oceniono 27 razy 23

  jadący z takim zakazem powinien mieć połamane ręce i nogi.
  taki argument na pewno by zrozumiał.
  z hołotą trzeba postępować bardzo stanowczo i bezwzględnie.
  łagodność to bydło rozumie jako słabość.

 • herp_derp

  Oceniono 28 razy 20

  Ledwie dziesięć lat może mieć prawko, a już mu sąd zabrał dożywotnio możliwość kierowania czymkolwiek... Rów z wapnem, a nie "do pięciu lat więzienia".

 • e-4l2

  Oceniono 19 razy 17

  Potrzebna jest w takim przypadku konfiskata narzędzia przestępstwa i pierdel bez zawiasów.

 • zz1026

  Oceniono 14 razy 14

  i sad mu g...o zrobi
  da wyrok w zaiweszeniu za zlamanie zakazu a on dalej sobie bedzie jezdzil
  taka to kara

 • twzelnik

  Oceniono 18 razy 12

  No i co z tego że się głupio tłumaczył?
  Gorzej, że taki wyrok jest trochę bez sensu, bo to nie był jego ostatni raz. Zamiast tego powinna być regularna odsiadka, ale z możliwością powrotu do społeczeństwa. Nawet morderca ma taką szansę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX