"Unikać miękkiej pościeli, spacerów na osobności". Rydzyk promuje książkę o seksie z 1946 r.

"Kształcenie charakteru" to książka, którą o. Rydzyk rozdaje przede wszystkim młodzieży. Problem w tym, że pochodzi z 1946 roku i eksperci wskazują, że poglądy w niej zawarte są niezgodne z aktualną wiedzą, nie tylko seksuologiczną, ale też medyczną.

Książka "Kształcenie charakteru" autorstwa redemptorysty o. Mariana Pirożyńskiego ukazała się po raz pierwszy w 1946 roku. Duchowny podpisał się pod nią pseudonimem: Aleksander Korewa. Jak informuje Onet, tylko w ostatnim czasie o. Tadeusz Rydzyk, redemptorysta, wspólnie ze współbraćmi, rozkolportował 300 tys. egzemplarzy wspomnianej pozycji wśród młodzieży.

Była także rozdawana na urodzinach Radia Maryja w ostatnią sobotę.

Znakomite wprowadzenie w tajniki pracy nad sobą. Autor przekonuje o konieczności wychowania i samowychowania, których istotę stanowi formowanie charakteru - stałej postawy moralnej, nadającej postępowaniu człowieka jednolity kierunek, niezależny od zewnętrznych okoliczności czy wewnętrznych trudności

- można przeczytać na stronach sprzedających książkę.

"Kształcenie charakteru" - "unikać narkotyków, ostrych przypraw"

Tymczasem, jak wylicza Onet, można tam znaleźć m.in. takie kwiatki:

Aby walczyć z pokusami erotyzmu, redemptorysta zalecił m.in. unikanie spotkań sam na sam, miękkiej pościeli, spacerów na osobności, sentymentalnych rozmów, wizyt na plażach mieszanych (damsko-męskich) oraz lekarzy prawiących o szkodliwych skutkach wstrzemięźliwości seksualnej

Są też ostrzeżenia: "unikać narkotyków, zwłaszcza kawy, również ostrych przypraw: pieprzu, papryki, musztardy, octu itp.", "rozwój społeczeństwa wymaga, żeby rodziny były liczne i zdrowe. Tymczasem gdy tylko jedno z małżonków jest nastrojone na ton erotyczny, zdrowie potomstwa staje się poważnie zagrożone".

Nie przeszkadza to redemptoryście zapowiadać m.in. dodruku, w liczbie 25 tys. egzemplarzy. Oczywiście, jak w przypadku o. Rydzyka, zachęca do przekazania 1 proc. na Fundację Nasza Przyszłość.

Ekspert: Poglądy niezgodne z wiedzą seksuologiczną

W rozmowie z Onetem Michał Pozdał, psychoterapeuta i seksuolog z SWPS, ocenił, że "sama książka nie jest groźna", jednak pozycja stanowi pewną narrację, o której "zaczyna być głośno".

- Przedstawiono tam poglądy niezgodne z wiedzą seksuologiczną, medyczną i psychologiczną. To zaprzeczenie podstawowych praw i wolności człowieka - wskazał Pozdał.

Więcej o:
Komentarze (588)
"Kształcenie charakteru". O. Rydzyk rozdaje młody książkę o seksie z 1946 roku
Zaloguj się
 • vito60

  Oceniono 98 razy 92

  Dlaczego te koscielne eunuchy tak bardzo interesują się życiem erotycznym innych i dlaczego uważają się za ekspertów? Chyba że ich wstrzemięźliwość seksualna to totalna lipa.

 • lindhorst1

  Oceniono 73 razy 69

  Toż to ten sam Pirożyński, którego Boy-Żeleński wyśmiewał jeszcze przed wojną, "ikona" katolickiej ciemnoty i obskurantyzmu. Robi się, jak powiadali kiedyś Rosjanie: "i smieszno, i straszno".

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 74 razy 68

  Polecam wyłącznie twarde, plebejskie i skromne tylne siedzenia Maybacha.

 • krynolinka

  Oceniono 76 razy 68

  A kurzajki czym leczyć, proszę "ojca". Wywarem z oddechu padniętej ropuchy w świetle księżyca, czy przy porannej rosie.

 • terazjakinick

  Oceniono 61 razy 57

  Fajna książka :) jeżeli zgodnie z książką plaże mieszane ( damsko - męskie ) są be, to te czysto męskie ( gejowskie ) są cacy :) No takiej propagandy LGBT nie spodziewałem się po Ojcu Dyrektorze :D

 • notremak

  Oceniono 56 razy 50

  Taki nowoczesny?! Nie z 1346?
  Zresztą moherom i tak wszystko jedno, a pozostali wyborcy pissu jako dumni posiadacze wykształcenia podstawowego niepełnego nawet jeśli przeczytają, to i tak nie ZROZUMIĄ!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX