Nauczyciel WF-u i trener siatkówki skazany za molestowanie i gwałt. Na 10 lat więzienia

Sąd Okręgowy w Białymstoku skazał na 10 lat więzienia nauczyciela WF-u i trenera siatkówki Brunona B. m.in. za gwałt, molestowanie i rozpijanie małoletnich. Wyrok jest nieprawomocny.

10 lat więzienia, 15-letni zakaz zbliżania się do trzech pokrzywdzonych nastolatek na mniej niż 300 metrów oraz 15-letni zakaz wykonywania zawodu. Taki wyrok od Sądu Okręgowego w Białymstoku usłyszał 48-letni nauczyciel Brunon B., który uczył WF-u w jednej z białostockich podstawówek, a także był znanym trenerem siatkówki w jednym z klubów sportowych na terenie miasta.

Białystok. Nauczyciel WF-u i trener siatkówki skazany na 10 lat m.in. za gwałt

Mężczyzna musi także zapłacić zadośćuczynienie na rzecz trzech pokrzywdzonych nastolatek w wysokości 5 tys. zł, 10 tys. zł i 20 tys.zł.

Proces toczył się za zamkniętymi drzwiami ze względu na dobro poszkodowanych, które w chwili popełnienia czynu były osobami małoletnimi.

Wyrok nie jest prawomocny. Obrona zapowiedziała apelację.

Wśród siedmiu zarzutów przedstawionych mężczyźnie przez prokuraturę był gwałt na dwóch małoletnich, zmuszanie trzech nastolatek do czynności seksualnych, groźby, gnębienie psychiczne, zmuszanie małoletnich do picia alkoholu, a także posiadanie pornografii dziecięcej. Wedle prokuratury, nauczyciel miał nagrywać filmy, a następnie grozić nastolatkom ich upublicznieniem.

Sąd uznał Brunona B. winnym wszystkich zarzutów.

Więcej o:
Komentarze (54)
Białystok. Nauczyciel WF-u i trener siatkówki skazany za molestowanie i gwałt
Zaloguj się
 • driftoczenko

  Oceniono 21 razy 17

  Gdyby został księdzem, mógłby to robić legalnie i miałby wsparcie dużej części wiernych, dla których czyny czarownika są przejawem działania bóstwa, nawet jeśli są niegodziwe.

 • amenominakanushi-pan-poczatku

  Oceniono 15 razy 15

  Dziwne.
  10 lat więzienia zamiast przeniesienia do innej szkoły w odległym województwie?
  Dziwne.

 • yosemitesam

  Oceniono 23 razy 15

  A towarzysz Piotrowicz nie mógłby zacnego pedagoga wybronić z tych "ciumków"?

 • karl.franc

  Oceniono 16 razy 12

  Nauczyciel pedofilem, zdania komentujących w tej sprawie są jednakowe. Skazać o ukarać. Koniec kropka
  Natomiast gdyby był księdzem, połowa krzyczała by że to nagonka na kościół lz a ksiądz niewinny. Jakiś abp by mówił bzdury o dzieciach gwałcących księży. A w finale w zależności od układów ksiądz za kare zostałby zesłany na jakąś misjebnankoncunswiata np na Dominikanę gdzie dalej mógłby się zabawia. Z chłopcami brzkarnie.

 • gorillaglu

  Oceniono 11 razy 9

  Różnica między tym, a katolikami jest taka, że tego osądzili i skazali, a katolickie szefostwo księży przyklepuje sprawę i wysyła księdza do kamerunu albo polski.

 • ochujek

  Oceniono 11 razy 7

  Klechy pedofile dostają dużo mniejsze kary i władza chroni ich wizerunki. Aby nie skalać ich dobrego imienia. 😶

 • Tadeusz Sikorski

  Oceniono 10 razy 6

  Coraz gorzej w naszym kraju.Do kościoła można nie chodzić ale istnieje obowiązek szkolny.W jednym i drugim miejscu lepiej stać z dupą przy ścianie bo może was spotkać nagła a nieoczekiwana tzw.przyjemność.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX