Pogoda na dziś. Będzie pochmurno, nie zabraknie opadów deszczu i śniegu wtorek 27 listopada 2018

Wtorek 27 listopada 2018 będzie dniem pochmurnym i chłodnym. Zaobserwujemy tylko nieliczne przejaśnienia.

W kilku miastach Polski odnotujemy także nieliczne opady deszczu oraz śniegu. Synoptycy zapowiadają jednak, że będą to słabe opady, które nie powinny zagrażać naszemu bezpieczeństwu.

Temperatura we wtorek 27 listopada 2018

W całej Polsce termometry wskazywać będą nie więcej niż 4 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie na północnym zachodzie kraju - w Szczecinie oraz Koszalinie. Nieco chłodniej będzie m.in. w Gdańsku, Poznaniu oraz Gorzowie Wielkopolskim, gdzie przez większość dnia temperatura utrzyma się na poziomie 2 stopni. 1 stopień odnotujemy w Warszawie, Toruniu, Bydgoszczy, Zielonej Górze, Wrocławiu i Opolu, z kolei 0 - w Łodzi, Zielonej Górze, Krakowie, Katowicach, Przemyślu i Olsztynie. Termometry pokażą ujemne wartości w czterech miastach Polski - w Suwałkach, Białymstoku i Rzeszowie temperatura spadnie do jednego stopnia poniżej zera, z kolei w Zakopanem, gdzie we wtorek będzie najzimniej, odnotujemy -3 stopnie. 

Pogoda na dziś. Najwyższa temperatura na północnym zachodzie krajuPogoda na dziś. Najwyższa temperatura na północnym zachodzie kraju Gazeta.pl

Opady. Gdzie spadnie deszcz, a gdzie śnieg?

IMGW prognozuje, że we wtorek zachmurzenie będzie duże, a najwięcej przejaśnień będziemy obserwować w północnej części kraju. Jak pokazują mapy pogodowe, na Pomorzu Wschodnim oraz Warmii miejscami mogą zdarzyć się przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem, a miejscami także deszczu. Słabych opadów śniegu możemy spodziewać się także na południowym wschodzie Polski, m.in. w okolicach Zakopanego. 

Ostrzeżenia pogodowe. We wtorek powinno być bezpiecznie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie przewiduje na wtorek żadnych ostrzeżeń pogodowych. Prognoza pogody pokazuje jednak, że w ciągu dnia będzie wiał słaby, a miejscami umiarkowany wiatr, co oznacza, że w wielu miastach oddychanie będzie utrudniał nam smog.

Więcej o: