Borys Budka o przejściu do PiS radnego Kałuży. "To jest po prostu twarz zdrajcy"

- Mówił o tym, że przeciwstawia się centralistycznym rządom PiS-u, nie pozwoli, by Nowogrodzka rządziła w województwie śląskim i co zrobił? Zdradził - powiedział Borys Budka, wiceprzewodniczący PO, o radnym Wojciechu Kałuży.

W środę 21 listopada radny Nowoczesnej startujący w tegorocznych wyborach samorządowych z list Koalicji Obywatelskiej, Wojciech Kałuża przeszedł do PiS. Jego decyzja przesądziła o tym, że to PiS będzie rządzić w sejmiku śląskim. 

Budka o Kałuży: Stał się symbolem zdrady

Na temat tej niespodziewanej decyzji wypowiedział się wiceprzewodniczący PO Borys Budka w Popołudniowej rozmowie RMF FM. - Ubolewam nad tym, że wyborcy zostali oszukani. Zostali oszukani również wyborcy Nowoczesnej - powiedział. Dodał, że przed wyborami "w ramach partnerstwa nie ingeruje się w kandydatów, których zgłasza druga strona", jednak teraz Koalicja Obywatelska może tylko przeprosić tych, "którzy uwierzyli, że ten kandydat nie zdradzi". Jednocześnie stwierdził, że radny Kałuża "stał się symbolem zdrady".

Będzie zawiadomienie do prokuratury

Zdaniem Budki sprawą powinna zająć się prokuratura. - Mówimy o korupcji biernej i czynnej. Naszym zdaniem prokurator powinien zbadać, czy osoby, które, po pierwsze, oferowały określone korzyści, złamały prawo, a po drugie, czy pan radny Kałuża, przyjmując określone korzyści, złamał prawo - powiedział wiceprzewodniczący PO. - Będziemy wnosić o zbadanie tej sprawy - zadeklarował.

"To jest twarz zdrajcy"

Polityk krytycznie odniósł się do wpisu Pawła Olszewskiego z PO na Twitterze, który zamieścił zdjęcie radnego Kałuży i napisał: "Nie powinno się oceniać książki po okładce, ale ta twarz idealnie pasuje do PiS". - Nie powinno się nic takiego znaleźć i absolutnie myślę, że to trochę poszło za daleko. Emocje nie usprawiedliwiają tego typu ocen - powiedział. Chwilę później stwierdził jednak, że twarz radnego Kałuży to twarz zdrajcy. - Mówił o tym, że przeciwstawia się centralistycznym rządom PiS-u, nie pozwoli, by Nowogrodzka rządziła w województwie śląskim i co zrobił? Zdradził, to jest po prostu twarz zdrajcy i tyle - stwierdził.

Więcej o:
Komentarze (233)
Budka skomentował przejście do PiS radnego Kałuży. "To jest po prostu twarz zdrajcy"
Zaloguj się
 • krzysztof1952

  Oceniono 36 razy 32

  Komentarze dot. wyglądu są po prostu obraźliwe i nic więcej. Natomiast co sedna sprawy. Kandydat otrzymał mandat startując w wyborach z listy konkretnej partii czy też ugrupowania i dlatego został wybrany, że był w tym ugrupowaniu. Wniosek: każdy polityk który otrzymał mandat na podstawie wyborów w momencie kiedy opuszcza szeregi swego ugrupowania/partii z mocy prawa powinien zostać pozbawiony mandatu. To byłoby uczciwe w stosunku pd. do wyborców jak również do ugrupowania które wystawiło go jako kandydata. Oczywiście nie dotyczy to kandydatów niezależnych - to są wyjątki od reguły. !!!!!!!!!!!!!

 • stachkaz47

  Oceniono 34 razy 18

  Świński ryj- dajcie mu większe KORYTO
  z biedy to zrobił , dla chleba Panie dla chleba.

 • rozterka47

  Oceniono 20 razy 14

  hehe liberał stał się nagle katobolszewikiem , cut !

  ciekawe za ile robi PISim loda

 • muzoman

  Oceniono 15 razy 13

  Judasz. Dali mu stołek za zdradę. Marnie skończy.

 • tomtg123

  Oceniono 14 razy 12

  Tu nie ma co narzekać, tu trzeba poczekać cierpliwie do wyborów, ale po wyborach zemścić się tak, żeby nikt juz w ślady pana Kałuży nigdy nie poszedł - jeśli nie z poczucia przyzwoitości, no to ze strachu. Z Kałuży trzeba zrobić przykład tego, jak to zdrada nie popłaca.
  Pan Kałuża powinien skończyć jako żebrak, a jego rodzina - jako dzieci żebraka.
  Po prostu.
  Ale póki co - luzik, jeszcze przez rok. Ale też dobra pamięć i mściwość.
  Myślę, że pan Kałuża podjął najgorszą decyzję swojego życia.
  ps.
  Przy okazji - warto tą sprawę przypominać na każdym kroku, z 3 powodów:
  1) im więcej przypominania, tym gorszę życie tego złamasa tu i teraz
  2) im więcej przypominania, tym większa szansa na sprawiedliwą zemstę na Kałuży po wyborach.
  Jeśli ta sprawa będzie żyła, to zniszczenia Kałuży będzie się nowej władzy opłacać, bo tego będą oczekiwali wyborcy.
  3) im więcej przypominania tej sprawy, tym gorszy wynik PiSu na Śląsku w nadchodzących wyborach europejskich/sejmowych/prezydenckich.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX