Lisiowólka: kierowca i pasażer uderzyli w pociąg pośpieszny. Cudem uszli z życiem

O niewiarygodnym szczęściu mogą mówić 46-letni kierowca i jego 20-letni syn, którzy uderzyli w pociąg pośpieszny na przejeździe kolejowym w Lisiowólce. Obaj mężczyźni przeżyli to zdarzenie, nic nie stało się także pasażerom pociągu - informuje lubelska policja.

46-latek kierujący audi jechał w niedzielę kierunku miejscowości Ustrzesz. Na przejeździe kolejowym w Lisiowólce w powiecie radzyńskim nie zauważył jadącego pociągu pośpiesznego. Samochód uderzył z dużą siłą w pierwszy wagon. Auto wylądowało w rowie, zostało doszczętnie zniszczone.

"Na szczęście zarówno kierujący audi 46-latek jak i jego 20-letni syn z tej konfrontacji z pociągiem wyszli bez szwanku. Nic złego nie stało się też 200 pasażerom pociągu pospiesznego relacji Chełm-Bydgoszcz. Zarówno kierujący pojazdem, jak i maszynista, byli trzeźwi" - informuje lubelska policja.

Do podobnej sytuacji doszło również w powiecie ryckim. Tam 25-latka wjechała na remontowany przejazd kolejowy i nie zauważyła cofającego pociągu towarowego. Kobieta uderzyła w wagon. 25-latce nic się nie stało.

"Kolejny raz apelujemy o rozwagę na drogach, w szczególności na przejazdach kolejowych. Maszynista pociągu nie ma żadnych szans na zatrzymanie składu. Przypominamy kierowcom o zachowaniu szczególnej ostrożności przed każdym przejazdem kolejowym. Pamiętajmy, że jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo swoje oraz osób, które przewozimy" - podkreślają funkcjonariusze policji.

Więcej o:
Komentarze (70)
Lisiowólka: kierowca i pasażer uderzyli w pociąg pośpieszny. Cudem uszli z życiem
Zaloguj się
 • yosemitesam

  Oceniono 17 razy 15

  Jestem sobie w stanie wyobrazić wjechanie na przejazd PRZED pociąg, ale żeby uderzyć w skład JUŻ przejeżdżający?! I to tak na trzeźwo??

 • vito60

  Oceniono 23 razy 13

  Kierowca i pasażer uderzyli w pociąg. Uderzyli równocześnie, czy njpierw jeden a później drugi? Autor tego nie wyjaśnił.

 • rysiek691

  Oceniono 12 razy 12

  Problem jest w ignorowaniu znaku "" STOP "". Mało kto się zatrzymuje a jak się zatrzyma to się nie rozgląda w prawo i lewo a ma jeszcze radio włączone na full.

 • remislanc

  Oceniono 9 razy 9

  "kierowca i pasażer uderzyli w pociąg pośpieszny"
  A mógł pasażer bez kierowcy? Ale wy analfabeci jesteście...

 • zlomas1

  Oceniono 9 razy 7

  Już wcześniej słyszałem o przypadku uderzenia w pociąg ale nie byłem pewny czy to prawda.
  Jak widać możliwe.

 • beton44

  Oceniono 11 razy 5

  Nie rozumiem tych krytykanckich wpisów...

  Po prostu -
  Jechał samochód.
  Stanął przed przejazdem.
  Wysiedli z niego kierowca i pasażer.
  Nadjechał pociąg.
  Kierowca i pasażer z rozpędu zrobili "baranka" o pociąg...

  Fersztejen ????

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX