Komentarze (686)
Nowe, zaostrzone przepisy. Nawet 5 tys. zł kary dla właściciela agresywnego psa
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • tomasz.rze

  Oceniono 9 razy 7

  Niektóre psy wyprowadzają pana/panią na spacer i to właścicielom należałoby założyć kaganiec, tak warczą i szczekają, gdy sie im zwróci uwagę.

 • maras63

  Oceniono 13 razy 7

  Od blisko 4 lat mam psiaka przytulonego z ulicy. Sporo się nauczyłem z nią i przy niej i zdarzało mi się dziękować w duchu bydlakowi, który ją porzucił, ale jednego nie zmieniła. Ludzie są okrutni bo chcą, zwierzęta mają tylko instynkty.

 • bru_no

  Oceniono 9 razy 7

  A najwyższy mandat dla bandytów drogowych 500 zlotych.

 • najgorszy-sort

  Oceniono 9 razy 7

  Mała dygresja - ciekawostka. Mam psa, border collie, podobno bardzo ładny - bardzo lubi ludzi (nigdy nie warknął na człowieka, uśmiech na ryjcu, machający w górze ogon itd.) Chodzimy na smyczy, bez kagańca. W naszej okolicy mieszkają setki, może nawet tysiące Ukraińców. Ich podejście do mojego psa różni się diametralnie od podejścia Polaków. Mniej więcej wygląda to tak: polskie podejście - 30% neutralne, 50% pozytywne, 20% entuzjastyczne; ukraińskie - 10% wrogie / agresywne, 50% (bardzo) bojaźliwe, 20% neutralne, 10% pozytywne, 10% entuzjastyczne (to najczęściej osoby, które pozostawiły swoje psy w ojczyźnie). Naprawdę zastanawiające jest, jak wielu Ukraińców boi się psów, nawet na smyczy! Mężczyźni omijają nas szerokim łukiem, dziewczyny piszczą, gdy pies chce się przywitać (dotknąć nosem)... Skądś to się wzięło...

 • kapitan-rzbik

  Oceniono 7 razy 7

  ustawa jest pisana pod kota prezesa

 • wykidajlo2

  Oceniono 13 razy 7

  Porównajcie kodeks karny i kodeks wykroczeń z okresu komuny i obecnie i sami oceńcie, które państwo było dla zwykłych obywateli bardziej opresyjne.

 • dejtrejder

  Oceniono 14 razy 6

  Wreszcie! Bardzo dobrze, tylko kary wyższe być powinny...

 • Oceniono 7 razy 5

  Właśnie przeczytałam znowelizowane art. dot wyprowadzania psów. Radzę przeczytać w Dzienniku Ustaw , ustawę z dnia 4 października 2018 dot zmian w kodeksie wykroczeń i nie wypisywać bzdur. W szczególności odsyłam do art. 77 i 78 znowelizowanego kodeksu wykroczeń.

 • gj61

  Oceniono 15 razy 5

  Polska, to naprawdę fajny kraj! Do obserwowania z odległości strzału armatniego, nie bliżej. Już widzę moją borderkę w kagańcu... Debile.

 • Izydor Etylowicz

  Oceniono 13 razy 5

  Psy na ciebie szczekają, bo się ich boisz. Boisz się, bo wychowałeś się na wsi albo w małym miasteczku drażniąc psy przykute całe życie do budy na metrowym łańcuchu. Kiedyś jeden się zerwał i cię ugryzł. Stąd twój lęk. Ale można to przezwyciężyć. Lepiej spróbować to zrobić, bo mimo twoich pragnień psy nie znikną w ciągu kilku lat z przestrzeni miast.

 • Tomasz SZPALA

  Oceniono 9 razy 5

  Artykuł od czapy. Przeczytałem ustawę i nigdzie nie znalazłem wprost informacji o konieczności wyprowadzania psa na smyczy ( nadal tak jak było do tej pory jest i pozostaje informacja o kontroli czworonoga) i dlatego praktycznie nic się nie zmieniło poza wysokością kar . Tak więc ci co się cieszą z nowej ustawy i karania ludzi za wychodzenie z psem bez smyczy muszę ich zmartwić. W Warszawie nadal obowiązuje ustawa z lutego tego roku i można wyprowadzać swoich czworonożnych przyjaciół bez smyczy jeśli ma się nad nimi wspomnianą kontrolę. Tak więc ja swojego psiaka dalej wyprowadzam bez smyczy dlatego, że przepisy dają dalej mi taką możliwość. Pozdrawiam psiarzy jak i tych zawiedzionych.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 9 razy 5

  5 tys. kary z PiSem bez kagańca :-)
  To naziołki w Warszawie mają szczęście że prawo nie działa wstecz :-)
  Bo by się nie wypłacili za marsz 11 listopada :-)

 • banan125

  Oceniono 11 razy 5

  następne kroki żeby uzupełnić deficyt w wychowaniu polskich CHAMÓW, to : kara za RZUCANIE petów i gumy do żucia na chodniki oraz za NIEZBIERANIE psich kup ... jak tzw. kościół się zorientuje , że ubywa kasy na tacę to sam zacznie wychowywać polskie BYDŁO w XX wieku

 • iguassu

  Oceniono 7 razy 5

  "Nowelizacja ustawy jest spowodowana zwiększoną liczbą ataków groźnych psów na ludzi, zwłaszcza dzieci, w ostatnich miesiącach". Czytałam JEDYNIE o wypadkach na zadupiach, najczęściej w sytuacjach, gdy pies był puszczony na posesji. NIGDY w parku, czy w okolicach osiedli, więc ...?

 • precz_z_komunia

  Oceniono 13 razy 5

  A komary :-)
  Komary to dopiero gryzą ludzi a latają bez kagańca :-)

 • racionalist

  Oceniono 15 razy 5

  Malo prawdopodobne, ale chcialbym zobaczyc dzielnych funkcjonariuszy wystawiajacych mi za to mandat - chodze najczesciej w towarzystwie dwoch owczarkow niemieckich i dwoch cane corso. Pomysl sam w sobie jest kretynski do kwadratu - nie ma zlych psow, sa tylko zli wlasciciele.

 • aistionnelle

  Oceniono 27 razy 5

  Rodzicom dzieci wrzeszczących, tupiących, machających rękami na widok psa i innym "dotkliwie pogryzionym", którzy przechodzili przez nie swoje ogrodzenie polecam szczególnie :
  Art. 78. Kto przez drażnienie lub płoszenie doprowadza zwierzę do tego, że staje się niebezpieczne, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karze nagany."
  To jak się zachowujemy w obecności psa ma kluczowe znaczenie dla tego jak wyglądają interakcje z nim.Żadne zwierzę nie rzuca się na człowieka bo lubi ani dlatego, że ma "wrodzone" mordercze instynkty.Robi to bo tak zostało wytresowane albo dlatego, że broni siebie i swojego terenu.

 • keram2225

  Oceniono 19 razy 5

  Posralo ich dokladnie. Nikt, kto nie jest sadysta nie uwiaze psa na cale zycie na smyczy pozbawiajac go mozliwosci pobiegania.
  Rozumiem razy agresywne, ale labradory? Goldeny?

 • komentarz

  Oceniono 19 razy 5

  "Świetny" sposób na wydojenie poczciwych i bezbronnych zazwyczaj ludzi. Coś jak mandat dla stsrowinki za handel pietruszką. A kiedy ostrzejrze kary za znęcanie się nad zwierzętami?!

 • kingstonny

  Oceniono 9 razy 5

  Zyje w USA piec dekad, mieszkalem w kilku stanach, w miastach duzych i malych, ale jeszcze psa w kagancu nie widzialem. Zawsze na smyczy, ale nigdy w kagancu. Inny swiat, inne zwierzeta, inni ludzie.

 • kono2291

  Oceniono 14 razy 4

  A kto to będzie egzekwował? Tak na marginesie, pies w mieście trzymany w bloku lub kamienicy jest potrzebny jak wrzód na doopie.

 • dejtrejder

  Oceniono 14 razy 4

  Trzeba wprowadzić jak najszybciej całkowity zakaz trzymania psów w blokach mieszkalnych! Chcesz pieska to sobie kup domek poza miastem i niech ci robi kupkę na własny trawniczek. Będziesz sobie mógł jeden z drugim robić przetwory na zimę z psiego łajna.
  Każdy przyłapany właściciel psa załatwiającego się na miejski chodnik lub trawnik powinien trafiać na 3 lata do więzienia i być przez ten czas karmiony wyłącznie psim kałem. Na śniadanie, obiad i kolację.

 • niewinna

  Oceniono 14 razy 4

  Agresywny psiarz wraz ze swoimi dwoma, agresywnymi, wielkimi kundlam terroryzuje mnie i sąsiadów od 5 lat . Kundle zagrażają kury, koty, kaczki, są szczurem na dzieci, na sąsiadów, kundle wskakują na nasze posesję niszczą rośliny, rozszarpują śmieci, defekują na kwiaty, rzucają się na nas.Musimy uciekać i wzywać policję chwytać za widły.Każde prawo dokopujące takim psycholom witam z entuzjazmem

 • wranek

  Oceniono 16 razy 4

  Zbliża się zima. I znowu, jak co roku, wiosna odsłoni tony psiego łajna.
  Moje dzieci nie maja wstepu na za.sraną i zakazoną i zarobaczoną trawę w parku.
  Kiedy wreszcie powstana ogrodzone s.ralnie dla psów, gdzie psy, razem z ich włascicielami będą mogły do woli tarzac się w swoich eks.kremantach?

 • nstemi

  Oceniono 8 razy 4

  W znowelizowanym kodeksie wykroczeń nie ma żadnej informacji o karze za niewyprowadzanie psa w kagańcu i na smyczy, co to w ogóle za bzdury W ogóle akt prawny w randze ustawy nie reguluje smyczy i kagańców. Znowelizowane artykuły dotyczą zwierząt w ogóle a cały "dramat" polega na zwiększeniu kary za niezachowane zwykłych lub nakazanych środków ostrożności. Nic się zmieniło poza zwiększeniem kar, naprawdę ktoś w gazecie pojechał po całości.

 • soso_soso

  Oceniono 14 razy 4

  Idę z mamą lat 88. Ona z chodzikiem. Przyskakuje mały żółty pies i oszczekuje że wszystkich stron niby próbując ugryźć. Właścicielka z petem w zębach. ' on nie lubi wózkow'. Smycz w ręce. To jest poziom niektorych właścicieli psów.

 • wlodwoz

  Oceniono 8 razy 4

  Chodzę z kotkiem. Jakiś duży urósł. Niektórzy twierdzą, że to lampart. A on taki sympatyczny. Dobrze, że nie dotyczy go ta wredna ustawa.

 • qudaq

  Oceniono 6 razy 4

  Jeśli to prawda, że wszystkie rasy psów potraktowano jednakowo, to tylko przyklasnąć pomysłodawcom i ustawodawcy. A co z ludźmi? Czy opryskujący nlotem przechodniów kierowca nie powinien być potraktowany podobnie, a zamiast kagańca powinien mieć zabrane na miesiąć prawo jazdy? A co z lekarzami, odmawiającymi przyjęcia pacjenta pod oczywistym pozorem, że to nie jego, czyli lekarza choroba, a nawet, że szpiral ma inną specjalizacje/ Ciągnąć można dlużej, bo glupota nie zna granic.

 • lolitkawtrabancie

  Oceniono 12 razy 4

  Wyobraznia moja widzi strażnika miejskiego podchodzącego do agresywnego psa spuszczonego ze smyczy bez kagańca :)
  Posypią się mandaty dla staruszek ze szczekliwymi ratlerkami a władza będzie się chwalić statystykami mandatów. Tak jak się co weekend chwali „tysiącami” złapanych za kółkiem z 0,6 promila.

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 6 razy 4

  W kagańcu i na smyczy, to pewną babę o tłustych włosach trzeba prowadzić.

 • piotr1271

  Oceniono 20 razy 4

  Nie rozumiem. Czytelnicy GW biorą udział w rożnego rodzaju biegach, jeżdżą na rowerze. Każdy, ja sam biegam jeżdżę na rowerze, musiał, nie ma mowy ze nie, zetknąć sie nie raz nie dwa z agresywnym psem. Zmarnowałeś okazje na swoją życiówkę? Uratowałeś nogi? Może nawet szyje? Ale w imię walki z PiS bedziesz zaprzeczać? Really? Ludzie kim wy jesteście?

 • polsilver100

  Oceniono 14 razy 4

  To na zdjęciu to nie pies to bydlę, nie rozumiem po co ludzie kupują takie rasy, sami niczego nie reprezentują to trzeba ego podbudować

 • lord_of_the_ducks

  Oceniono 16 razy 4

  Sam pomysł jest ok, ale już widzę, jak nasza pisowska władza nakłada grzywnę na kibola wyklętego z amstaffem bez kagańca albo naziola z ONR z pitbullem latającym luzem po osiedlu.

  Najszybciej grzywnę dostanie właściciel jamnika bez namordnika.

 • thea19

  Oceniono 6 razy 4

  a robia w ogole kagance dla szczuropsow? taka chichuahua to naparstek chyba zalozy a mops z cofnieta paszcza? czy kaganiec na doopie tez sie liczy?

 • motyw4

  Oceniono 60 razy 4

  I bardzo dobrze!!! Dość już terroru wściekłych kundli i ich właścicieli, których mnóstwo w każdym miejscu, parku, na ulicy - no dosłownie wszędzie. Wg. właściciela ten "niegroźny kundelek" potrafi nieraz bez powodu rzucić się na dowolną osobę bo się czegoś wystraszy czy coś mu strzeli do łba. Pomijając już fakt, że pies jest zwierzęciem gospodarczym, udomowionym po to, żeby pilnować obejścia i reagowac agresją na próbę naruszenia jego granic, a nie żeby mieszkać w mieście w 53 m2. Jego miejsce jest na wsi, w kojcu albo przy budzie, ale nie zrozumieją tego nigdy miastowi w drugim czy trzecim pokoleniu, którzy odziedziczyli po ojcach wsiowe nawyki i wsiowy sposób myślenia.

 • robert.kwi

  Oceniono 11 razy 3

  Naresxzcie, super, i 10 tysięcy za puszczenia psa luzem w lesie plus oskarżenie obowiązkowe o kłusownictwo i nareszcie dzikie zwierzęta będą miały spokój od psów :D bravo o by tak dalej.

 • kabanos84

  Oceniono 11 razy 3

  I bardzo dobrze. Mało kto wie, że w miejscach publicznych pies ZAWSZE musi być na smyczy!

 • Jacek Ulatowski

  Oceniono 13 razy 3

  Kolejny pisowski debilizm. Ponieważ zwiększyła się ilość durnych polityków proponuję eliminację w kolejnych wyborach.

 • patryk.nijaki

  Oceniono 11 razy 3

  i to jest pisowskie prawo. pitbulle atakuja to ukarajmy tych co maja pudelki i maltanczyki. zenada nawet w takiej drobnej sprawie

 • iron_giant

  Oceniono 5 razy 3

  Jak to czasem na tym portalu bywa, mamy bajkopisarza. Nie podał przepisów, źródła prawa i szerszego kontekstu. Przepis mówi również o "nakazanych środkach ostrożności", a te mogą być zawarte choćby w przepisach dotyczących zasad korzystania z komunikacji miejskiej, parków, prowadzania psów w miastach (prawo miejscowe), dworców kolejowych ect., zatem mogą być te sytuacje jaśniej określone jako nakazy i wówczas zaostrzone przepisy będą mogły być stosowane przez organa porządku publicznego (policja, straż miejska, sokista?).

 • mementom

  Oceniono 5 razy 3

  Ten „artykuł” to typowy prymitywny zabieg mający na celu wywołanie emocjonalnych reakcji czyli większej ilości kliknięć. Obiektywna informacja się nie liczy- portal coraz częściej reprezentuje poziom njagorszych tabloidow.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX