"Szlachetna Paczka" wystartowała. Ponad 5 tys. potrzebujących rodzin liczy na pomoc

W sobotę została otwarta internetowa, ogólnopolska baza rodzin, którym można pomagać w ramach akcji "Szlachetna Paczka". Akcja jest projektem Stowarzyszenia "Wiosna".

Ruszyła ogólnopolska internetowa baza rodzin, które można wesprzeć w ramach programu "Szlachetna Paczka" organizowanego przez Stowarzyszenie "Wiosna". Akcja polega na przygotowywaniu paczek na podstawie listy potrzeb konkretnej rodziny.

- Rodziny zostały wyszukane przez wolontariuszy, teraz trzeba znaleźć dla nich darczyńców - mówi Diana Jamróg, zajmująca się promocją "Szlachetnej Paczki" w Rzeszowie.

Jak dodaje działaczka "Szlachetnej Paczki, rodziny mają różne oczekiwania. To głównie żywność, środki czystości i sprzęt AGD, jak kuchenka czy lodówka, ale nie tylko. - Paczka to jest impuls. Chodzi o to, aby ludzie uwierzyli, że mogą żyć lepiej i otworzyli się na innych - podkreśla Diana Jamróg.

Działacze akcji "Szlachetna Paczka" udostępniają w sieci historie poszczególnych rodzin, pokazujące, w jak trudnej sytuacji znajdują się podopieczni.

"Szlachetna Paczka" - rusza baza rodzin

Baza rodzin oczekujących pomocy zostanie uruchomiona na stronie www.szlachetnapaczka.pl. Finał projektu nastąpi 8 i 9 grudnia.

Jak czytamy na stronie "Szlachetnej Paczki", obecnie na pomoc czekają 5154 rodziny, przy czym ta liczba może się zwiększyć. 2678 rodzin ma już swoich darczyńców.

Więcej o:
Komentarze (53)
"Szlachetna Paczka" otworzyła ogólnopolską bazę rodzin. Ponad 5 tys. potrzebujących rodzin
Zaloguj się
 • precz_z_komunia

  Oceniono 19 razy 19

  Tyle miliardów nadwyżki w budżecie :-)
  Banki za złotówkę :-)
  I biedne rodziny?
  Niemożliwe!

 • yaspiman

  Oceniono 15 razy 15

  pic i więcej nic.
  to kolejna pralnia kasy.

 • tigr

  Oceniono 15 razy 15

  W mojej firmie nie bedzie zbiorki darow na Szlachetna Paczke. Kosciol niech sie zdecyduje czy jest tworem bardziej politycznym, czy angazujacym sie spolecznie. Religijnym tworem w kazdym razie nie jest juz dawno.

 • kragon

  Oceniono 13 razy 13

  Niech szlachetna paczka kupi od panstwa bank pko bp za zlotowke, potem sprzeda drozej i uszczesliwi wszystkich

 • kragon

  Oceniono 15 razy 13

  znowu kler bedzie okradal biednych katolikow?

 • loneman

  Oceniono 12 razy 12

  Kolejne bezczelne promowanie sie tej sekty na biednych jakim pomoc jest potrzebna CALY ROK bo "na zapas" nie najedza sie i nie beda chodzic w jednym ciuchu do kolejnych swiat !!!
  Tak jak na "misjach" taki sam handel - "kupowanie dusz" za miske rozwodnionej zupy 😶😈

 • opt

  Oceniono 12 razy 12

  Niesamowity, najwyższy w Europie wzrost gospodarczy, miliardowe nadwyżki w budżecie, wspaniały program 500+, dziesiątki instytucji wspomagających i jeszcze potrzebna szlachetna paczka - ktoś robi nas w ....

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 11 razy 11

  jak ktoś chce to niech pomaga - ale to JEST zwykła działalność misyjna (kościoła katolickiego), pomijam skandaliczne traktowanie pracowników

  poza tym ta 'pomoc' często jest jak kulą w płot - pamiętam jak pokazywali jednego z obdarowanych, który twierdził że nie ma pieniędzy na pralkę (pralka kosztuje ok 800PLN zaledwie)

  mieszkanie obdarowanego pralką było całkiem luksusowe, a regał zapełniony płytami DVD, taka ilością na którą ja nie mógłbym sobie pozwolić (licząc jedną za ok 40PLN)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX