Afera KNF. SKOK zawiadamia prokuraturę w sprawie wypowiedzi Krzysztofa Brejzy

Krajowa Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa złożyła zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez posła PO Krzysztofa Brejzę.

Sprawa dotyczy niektórych z wypowiedzi posła Krzysztofa Brejzy. "Cały ten system SKOK-u jest systemem patologicznym i niebezpiecznym. To system finansowy, który zaczyna przenikać kolejne instytucje państwa" - powiedział poseł Platformy Obywatelskiej w wywiadzie dla portalu onet.pl.

Krzysztof Brejza: Cały ten system SKOK-u jest systemem patologicznym

Rozmowa Krzysztofa Brejzy i dziennikarzy portalu dotyczyła ujawnionej w ostatni wtorek afery KNF, którą po raz pierwszy opisała "Gazeta Wyborcza". Poseł Krzysztof Brejza skomentował sprawę stenogramów, na których słychać, jak były już przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski rozmawia z Leszkiem Czarneckim, właścicielem Getin Noble Banku. Zdaniem bankiera ówczesny szef KNF zaoferował przychylność dla Getin Noble Banku w zamian 40 mln zł. 

Zdaniem Brejzy można dać wiarę Leszkowi Czarneckiemu w sprawie stenogramu, z kolei na wspomnienie o tym, że senator Bierecki w rozmowie z portalem wpolityce.pl stwierdził, że jest to "całkowicie wyssana z palca historyjka" poseł PO powiedział, że portal wpolityce.pl jest ściśle związany zarówno z senatorem Biereckim, jak i ze środowiskiem SKOK. Poseł PO zaznaczył także, że uważa, że "środowisko pisowskie tworzy oligarchię", a cała sytuacja związana z Komisją Nadzoru Finansowego przypomina mu historię z filmu "Układ zamknięty".

Kasa Krajowa wnosi zawiadomienie do prokuratury

Słowa posła Krzysztofa Brejzy wywołały ostrą reakcję Krajowej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej, która zdecydowała się na zawiadomienie prokuratury. SKOK oskarża posła PO o: "poniżanie i pomawianie Kasy Krajowej i SKOK-ów".

Krajowa Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa wyraża swój stanowczy sprzeciw wobec działań i wypowiedzi polityków Platformy Obywatelskiej, usiłujących łączyć sytuację zaistniałą w ostatnich dniach w Komisji Nadzoru Finansowego z działalnością SKOK-ów.
Nie znajdujemy odpowiednich słów oburzenia, by odnieść się do kolejnych prób łączenia SKOK-ów ze wszystkimi nieprawidłowościami, wątpliwościami czy aferami związanymi z funkcjonowaniem rynku finansowego w Polsce. W opinii polityków Platformy Obywatelskiej za wszelkie tego typu wydarzenia odpowiadają SKOK-i i to ich zdaniem SKOK-i założyły firmę Amber Gold, sterują rynkiem finansowym w Polsce i mają decydujący wpływ na inne, ważne zjawiska życia społecznego. (...) W naszej ocenie te opinie, formułowane między innymi przez posła Krzysztofa Brejzę przekroczyły dawno granicę utraty kontaktu z rzeczywistością.

- czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej Kasy Krajowej.

Jak podaje dziennik.pl, poseł Krzysztof Brejza uważa, że zawiadomienie jest próbą zamknięcia mu ust. - Jest to rzecz niebywała, żeby za mówienie prawdy taka instytucja jak SKOK-i, która kosztowała 5 mld zł Polaków, próbowała w drodze jakichś sankcji karnych zastraszyć czy zaszyć usta - powiedział poseł PO.

Więcej o:
Komentarze (206)
Afera KNF. SKOK złożyła zawiadomienie do prokuratury na posła PO Krzysztofa Brejzę
Zaloguj się
 • tyfus.wolski

  Oceniono 113 razy 103

  Na czym polega reżim? Na tym, że człowiek mówiący prawdę jest szykanowany.

 • darek655

  Oceniono 72 razy 64

  Wodzu Jarosławie UKŁAD w twych szeregach , a ty Komisji Śledczej nie dobywasz, Wasserman nie wzywasz!? Wodzu czy twe księstwo teoretycznym jest?

 • jjj68

  Oceniono 42 razy 42

  To jest największa afera III RP. W SKOK-i podatnicy wpompowali już ok. 5 mld zł i to się nie skończy, póki ostatnia kasa nie padnie. Patologiczny system powiązany z pisem teraz rozkwita.

 • ks.pedofil

  Oceniono 37 razy 37

  Czyli będzie okazja by wyjaśnic jawnie jak działał skok. Dosłownie. Skok na Skok.

 • zmichalg1

  Oceniono 32 razy 32

  Nie dość, że ukradli kilka miliardów, to jeszcze się wściekają, jak im to ktoś wytyka.
  Od dawna powtarzam: największą głupotą PO było objęcie SKOK'ów nadzorem a przez to gwarancjami BFG. Jakby ten cały chłam się rozsypał i setki tysięcy ludzi zostałoby bez oszczędności, to Kaczyński (polityczny mocodawca Biereckiego) popłynąłby z tym swoim pisem wprost do szamba. Amber Gold to przy tym mały pikuś.

 • antyqrdupel

  Oceniono 32 razy 32

  wzorcem działania dla kaczystów jest putin . I tego się trzymają . Boże broń Polską przed tą współczesną bolszewią !!

 • sclavus

  Oceniono 29 razy 29

  No i bardzo dobrze!!!
  Może dzięki temu "zawiadomieniu do prokuratury" (i temu drugiemu, złożonemu przez Biereckiego), cały te (wy)SKOK-owy układ zostanie prześwietlony dokładnie, albo... - albo okaże się, do jakiego stopnia prokuratura jest już uziobrowiona...
  ***
  Niemal z ostatniej chwili: prokurator Jarosław Hołda przeszedł w stan spoczynku (drugi już raz) w wieku 46 lat...
  ... na odchodnym, Ziobro dołożył mu w systemie nagrodowym 2,5 tys. PLN (bo na awans nie miał latek), dzięki czemu, do ukończenia 65 roku życia, będzie brał, miesiąc w miesiąc... 23-25.000 PLN!! - to się nazywa "złoty spadochron"!!! (za naTemat)
  ***
  Można założyć, że znajdzie się jakaś liczba "młodych, ambitnych i chętnych" prokuratorów, gotowych zająć się "trudnymi" sprawami PiS, by następnie skorzystać ze "złotego spadochronu" Ziobry (Ziobry, bo to Ziobro właśnie wprowadził te przepisy, pozwalające prokuratorom na odchodzenie w stan spoczynku, wracanie ze stanu spoczynku, odchodzenie w stan spoczynku, wracanie... itd.)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX