Finał kuriozalnej prowokacji skarbówki "na żarówkę" za 10 zł. Naczelnik wycofa apelację

Naczelnik Urzędu Skarbowego wycofa apelację od wyroku Sądu Rejonowego w Bartoszycach - informuje w stanowisku przesłanym portalowi Gazeta.pl rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie. Chodzi o prowokację urzędniczek skarbowych, w ramach której panie wcieliły się w błagające o pomoc klientki warsztatu samochodowego.

Wczoraj opisaliśmy historię pracownika warsztatu samochodowego z Bartoszyc, który pomógł dwóm kobietom wymienić spaloną żarówkę. Problem polegał na tym, że panie nie miały własnej zapasowej. Choć warsztat nie sprzedaje żadnych części i akcesoriów samochodowych, panie błagały, by im pomóc. W końcu mechanik zgodził się zastąpić spaloną żarówkę swoją prywatną.

Nieustępliwa naczelnik Urzędu Skarbowego w Bartoszycach

Kiedy wszystko już działało, panie spytały, ile mają zapłacić. Jednak niedługo przed tym właściciel firmy zamknął już kasę. - Odpowiedziałem: "da pani jakieś 10 złotych" - relacjonował mężczyzna w rozmowie z "Gońcem Bartoszyckim". Oryginalnie żarówka kosztowała jakieś 4-5 zł, czyli zarobek mężczyzny mógł wynieść maksymalnie 6 zł. Okazało się, że pracownik warsztatu padł ofiarą prowokacji ze strony pracownic bartoszyckiego Urzędu Skarbowego. Urzędniczki chciały ukarać mężczyznę 500 zł mandatu. Mechanik się nie zgodził, sprawa trafiła do sądu.

"On za dużo pieniędzy nie ma"

- Wspomniałem paniom, że to napiwek, powiedziały: "nie, to nie był napiwek, on zażądał" - opowiedział na antenie TVN 24 właściciel warsztatu. - On mówił, że wziął swoją (żarówkę - red.). Czasami zużyte żarówki, części, które są jeszcze dobre, pracownik sobie chomikuje, on za dużo pieniędzy nie ma - dodał.

Sąd uznał go winnym, ale odstąpił od wymierzenia kary. Trudno w to uwierzyć, ale naczelniczka US Małgorzata Sipko odwołała się od wyroku. Odbyła się rozprawa, podczas której zapadł taki sam wyrok, jak poprzednio. Sipko była nieustępliwa i znowu się odwołała.

Apelacji nie będzie

Rozprawa miała się odbyć w ciągu kilku najbliższych dni. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Izbę Administracji Skarbowej w Olsztynie, pod którą podlega Bartoszycki US. "Naczelnik Urzędu Skarbowego w Bartoszycach wycofa apelację od wyroku Sądu Rejonowego w Bartoszycach" - informuje portal Gazeta.pl Renata Kostowska, rzecznik prasowy IAS w Olsztynie. "Tym samym sprawa zostanie zakończona na etapie wyroku skazującego uznającego oskarżonego winnym popełnienia zarzucanego mu czynu, jednocześnie odstępującego od wymierzenia kary i nie dopatrującego się żadnych uchybień ze strony działań pracowników urzędu skarbowego" - czytamy w stanowisku.

Więcej o:
Komentarze (607)
Prowokacja skarbówki w Bartoszycach. Naczelnik US wycofa apelację
Zaloguj się
 • sztucznypolak

  Oceniono 287 razy 287

  Czy ktos z tych durni zastanowil sie ile kosztowala podatnikow ta prowokacja, nastepnie proces sadowy?
  Czy naprawde w administarcji (nie tylko skarbowej) powinno sie zatrudniac takich idiotow?

 • marten

  Oceniono 138 razy 134

  Brawo! Dobra zmiana zapanowała. Najpierw nachalnie proszą o pomoc w sporym problemie, potem face się ugina i pomaga za co spotyka go kara. Kiedyś nakłanianie do popełnienia przestępstwa było nielegalne.

 • wicipinski

  Oceniono 122 razy 120

  Trzeba mieć wzorową, bolszewicką mentalność, żeby wymyślać takie prowokacje. Jak w stalinowskiej Rosji. Wszyscy się za siebie oglądali i byli wobec siebie podejrzliwi. W głowie mi się to nie mieści. I oni się dziwią, ze kwitnie szara strefa.

 • rs_81

  Oceniono 116 razy 114

  Moim zdaniem powinno się wywalić na zbity pysk panią naczelnik i jej dwie koleżanki za narażenie Skarbu Państwa na straty rzędu kilku tysięcy złotych!

 • zalogujsie00

  Oceniono 94 razy 94

  Na miejscu mechanika złożyłbym zawiadomienie o celowym poruszaniu się niesprawnym pojazdem. W końcu wszystko jest dość dobrze udokumentowane.

 • gorillaglu

  Oceniono 82 razy 82

  Uwielbiam prowokacje, czyli robienie z obywateli przestępców. Czy są jakiekolwiek dowody, że ten warsztat oszukiwał na podatkach POZA prowokacją? Jeśli nie, to panie do kicia za namawianie do przestępstwa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX