Poranna rozmowa Gazeta.pl z Tomaszem Siemoniakiem (14.11.2018)

Tomasz Siemioniak był dzisiejszym gościem Gazeta.pl. - PiS powierzył kierowanie komisją komuś, kto najwyraźniej składa korupcyjne propozycje. To świadczy o jakości obecnego rządu - powiedział były szef MON komentując aferę KNF.

We wtorek 13 listopada "Gazeta Wyborcza" ujawniła szczegóły kolejnej afery korupcyjnej. Jak informują dziennikarze, Marek Chrzanowski, przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego, zaoferował przychylność dla Getin Noble Banku w zamian za 40 milionów złotych o czym poinformował Leszek Czarnecki, właściciel banku, który nagrał rozmowę z przewodniczącym KNF.

Tomasz Siemoniak o aferze KNF: To świadczy o PiS

Tomasz Siemoniak nie podziela opinii ministrów w rządzie PiS, że w sprawie afery KNF państwo polskie zareagowało bez zarzutu. 

Zdaniem gościa Gazeta.pl na czele Komisji Nadzoru Finansowego powinna stać osoba o nieposzlakowanej opinii, zaś PiS powierzył kierowanie komisją komuś, kto najwyraźniej składa korupcyjne propozycje. I właśnie to świadczy o jakości obecnego rządu. 

Były szef MON podkreślił, że szefem KNF powinien być ktoś, kto moralnie sprosta tej funkcji, tymczasem okazało się, że wybór szefa był fatalny. Zdaniem Siemoniaka to jest istotą afery. Porównuje otwarcie:

To tak jakby szefem ABW został zagraniczny szpieg.

W ocenie Tomasza Siemoniaka, reakcja premiera Morawieckiego nie odznaczała się szczególnym zdecydowaniem. Jego zdaniem Morawiecki tylko zwołał naradę i ponaglił wszystkich związanych ze sprawą do współpracy. A jak były szef MON przypomina, i tak są prawnie do niej zobowiązani. Dla porównania, w czasie gdy wybuchła sprawa Amber Gold, reakcje premiera Donalda Tuska były twarde i natychmiastowe.

Siemoniak: Prokurator może wszystko 

Tomasz Siemoniak przypomina także, że w czasie, kiedy wybuchła afera Amber Gold polska prokuratura była niezależna od ministra sprawiedliwości i to ona nadawała ton sprawie. Tymczasem Zbigniew Ziobro nadał sobie takie uprawnienia, że tak naprawdę kształt śledztwa zależy jedynie od niego.

Więcej o:
Komentarze (163)
Tomasz Siemioniak o aferze KNF: To tak jakby szefem ABW został zagraniczny szpieg
Zaloguj się
 • jxl82

  Oceniono 56 razy 52

  "To tak jakby szefem ABW został zagraniczny szpieg." Jak rosyjski szpieg nie przeszkadzał na stanowisku szefa MON, to na stanowisku KNF będzie?

 • kka69

  Oceniono 41 razy 41

  Za PISu jest tyle afer i rozkradania kraju, że do tej pory nigdy tak nie było.
  Amber Gold , to PIKUŚ, bo Afera SKOKu Wołomin, była 4 razy większa i afera GET BACK też 4-5 razy większa.
  I gdzie są te pieniądze? Czemu nie ma komisji śledczych?
  A teraz jeszcze łapówki na poziomie 40 mln PLN.
  Ludzie, gdzie my żyjemy?

 • sierra65

  Oceniono 39 razy 37

  morawiecki to powszechnie znany KŁAMCA - reszta tego pisowskiego układu to kryminaliści, półgłówki, kłamcy i złodzieje !!!

 • chi-neng

  Oceniono 28 razy 28

  kiedy wybuchła afera Amber Gold polska prokuratura była niezależna od ministra sprawiedliwości i ..."to ona nadawała ton sprawie. Tymczasem Zbigniew Ziobro nadał sobie takie uprawnienia, że tak naprawdę kształt śledztwa zależy jedynie od niego"
  -----
  I wszystko zostało powiedziane.

  Ja tez juz rano dzisiaj powiedziałam pod innym artykułem moje zdanie na temat tego PG- sprawiedliwego...
  Trzymać z daleka tego gangstera od tej sprawy bo zatrze wszelkie ślady wmieszania w tę aferę , nie tylko Chrzanowskiego, ale i innych, tych na których zlecenie działał .
  Nie zapomninajmy ani na moment o przesławnych aferach;
  TELEGRAF, FUNDACJA SOLIDARNOŚĆ, CARGO MODLIN, SPÓŁKA SREBRNA, SOLIDARNA WIEŚ, INTER POLIGRAFIA, SKOKI!

 • james.blond

  Oceniono 31 razy 27

  Zagraniczny szpieg już był szefem ważnego resortu za pisuaru, nic nowego

 • tani_dran

  Oceniono 26 razy 24

  Mafia rządzi krajem. Masz biznes to płać na PIS bo jak nie to państwowe instytucje ci go wykończą a nasi ludzie przejmą za złotówkę

 • zd46

  Oceniono 25 razy 23

  PiS od wygranych wyborów w 2015 roku, na tajnych naradach pewnie ustalił, „PRZEJMUJEMY CAŁĄ” Polskę i to w każdym szczególe a dla „ciemnego ludu” powiemy, że to repolonizacja. Do działań zachęcono okrzykiem, pewnie emitowanym przez samego Brudzińskiego: „wszystkie ręce na pokład, razem z tymi lepkimi”, jednak bez środków finansowych tego typu akcja byłaby niemożliwa. Obudzono drzemiącą korupcję. Sięgnięto po pokrętne sposoby przejmowania prywatnych banków. SKOKI wyczerpały swoje zasoby nielegalnie wyprowadzając ponad 4 mld zł, które dopłaciło państwo, samo PKO BP tego nie uciągnie, spółki skarbu państwa są już na „bezdechu” a więc sięgnięto po prywatne banki i to nawet przy pomocy samej KNF-u.

 • ochujek

  Oceniono 25 razy 23

  Można maszerować z faszystami, można usuwać kobiety protestujące przeciw faszyzmowi to można też lewe interesy finansowe kręcić. Bierecki pokazał że bezkarnie. Misiewicze są wszędzie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX