Nie zareagował, gdy gość nazwał Bartoszewskiego "bydlakiem". Dziennikarz Trójki zawieszony

Dyrekcja radiowej Trójki zawiesiła Wojciecha Reszczyńskiego. Dziennikarz nie zareagował, gdy gość jego programu "Trójka na poważnie" nazwał Władysława Bartoszewskiego "bydlakiem".

Jak informuje portal Press.pl, Wojciech Reszczyński został zawieszony w obowiązkach prowadzącego program "Trójka na poważnie".

Na antenie tej właśnie audycji muzyk Paweł Piekarczyk nazwał Władysława Bartoszewskiego "bydlakiem", na co Reszczyński nie zareagował. - Taki bydlak powiedział, że Polska to jest taka brzydka panna, która nie bardzo może sobie znaleźć męża - powiedział podczas audycji w zeszłym tygodniu Paweł Piekarczyk. - Ja mówiłem o Bartoszewskim akurat - dodał.

Przed zawieszeniem dziennikarza dyrektor Programu III Polskiego Radia Wiktor Świetlik w rozmowie z Press.pl mówił, że "ubolewa", że takie słowa padły w audycji na żywo. Dodał także, że było to "niedopuszczalne".

Władysław Bartoszewski nie żyje. Żołnierz Armii Krajowej i były więzień KL Auschwitz zmarł w wieku 93 lat

Więcej o:
Komentarze (210)
Nie zareagował, gdy gość nazwał Bartoszewskiego "bydlakiem". Dziennikarz Trójki zawieszony
Zaloguj się
 • nanabun

  Oceniono 89 razy 77

  Szkoda Trójki, że zatrudniła takie miernoty. Słuchałem całe życie, ale od czasu podłej zmiany po prostu się nie da.

 • strach_sie_bac

  Oceniono 77 razy 63

  Reszczyński to ten który prowadził Teleexpress w PRL ? Pasuje jak ulał do pisiorstwa.

 • drakaina

  Oceniono 45 razy 43

  Przypominam, że nie zareagował też człowiek mieniący się profesorem historii, w dodatku najnowszej... Oczywiście główna wina leży po stronie gospodarza audycji, ale uczelnia tego profesora też powinna zastanowić się nad postawą etyczną swojego pracownika.

 • tilow3

  Oceniono 34 razy 30

  Czemu pisowcy reagują jak zwykłe chamidła? bo nie ma absolutnie nikogo wśród nich, kto byłby jakimś autorytetem o znaczeniu ponad czasowym. PiS jako zbiorowość to synonim najgorszych cech takich jak hipokryzja, załganie, złodziejstwo (choćby ostatnie 40 mln. które się pisowcowi należały) małostkowość. Ktoś ostatnio sprawdzał, czy istnieją w światowych zestawieniach, jacyś prawicowi intelektualiści z Polski. Nie ma żadnego, traktowani per noga. zapraszani jedynie na jakieś marginalne imprezy. Stąd ból o to, że szacunkiem w świecie darzy się tych, których pisowcy nienawidzą. Mój znajomy ogromny zwolennik religii smoleńskiej mawia tak - "lewactwo i im podobni to zdrajcy ojczyzny bo kolaborowali z komunistami" - bardzo szybko zapomniał, jak sam wychwalał komunizm i nigdy złego słowa o "czerwonych" nie wypowiedział, bo się bał. Teraz on sam siebie uważa za bohatera, bo nie bratał się z PRL-owską władzą. Jak taki przykładny pisowiec może wybaczyć słowa profesorowi "że warto być przyzwoitym"?

 • mirarob

  Oceniono 24 razy 24

  jaki gospodarz, taki gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX