Policja szuka osób, które odpalały race. Wśród nich strażak i ratownik ze zdjęcia dziennikarza

W czasie marszu 11 listopada korespondent brytyjskiego "Guardiana" zrobił zdjęcie strażaka i ratowników medycznych, który odpalili race. Teraz mężczyzn szuka policja.

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości przez Warszawę przeszedł wielotysięczny marsz. Na czele szli politycy partii rządzącej oraz prezydent Andrzej Duda. Dalej, za tzw. "buforem bezpieczeństwa", narodowcy. W czasie marszu odpalono setki rac, co widać na zdjęciach z tego wydarzenia

Akcja policji po marszu na 100-lecie niepodległości

Marsz relacjonowali nie tylko polscy, lecz także zagraniczni dziennikarze. Jeden z nich - Christian Davies, piszący dla "Guardiana" - sfotografował ratowników medycznych i strażaków, którzy dzierżą race. - Nie mogę uwierzyć własnym oczom. Ratownicy medyczni i strażacy na służbie, stojący metry od prezydenta Dudy, łamią prawo, odpalając race w tłumie - napisał Davies na Twitterze. 

Wizerunki czterech mężczyzn zostały później opublikowane, w powiększeniu, przez Komendę Stołeczną Policji. Policja prosi o pomoc w identyfikacji tych i innych osób, których portrety opublikowała (znajdziecie je w galerii powyżej). 

Wszelkie informacje w tej sprawie prosimy przekazywać do Wydziału Prewencji Komendy Rejowej Policji Warszawa I pod numer telefonu 22 6036591, na numer faxu 226037227 lub e-mail: komendant.krp1@ksp.policja.gov.pl lub do dowolnej jednostki policji

- głosi policyjny komunikat.

Tymczasem dziennikarz TVP Cezary Gmyz sam przyznał się do odpalenia racy 11 listopada.

11 listopada spłonęła flaga UE

Policja szuka też osób, które w czasie marszu 11 listopada podpaliły flagę UE.

Młodzież Wszechpolska już się przyznała. Chcą na tym zarobić >>>

Więcej o:
Komentarze (143)
Policja szuka osób, które odpalały race. Wśród nich strażak i ratownik ze zdjęcia dziennikarza
Zaloguj się
 • emigrant_1984

  Oceniono 31 razy 21

  Polacy udowadniaja ze sa rozpuszczonym bekartem Europy. Zachowujemy sie jakby swiat mial nam cos do zawdzieczenia. Chamski prymityw w sosie pseudo-chrzescianskim.

 • polakadam

  Oceniono 24 razy 18

  A Rachoń poszedł na marsz w kominuarce czy tradycyjnie w kondomie?

 • czarna_zoska

  Oceniono 28 razy 18

  Takie rzeczy to tylko w Wolsce. Policja oczywiscie bedzie ich tak szukac aby nie znaleść :) Pozdrawiam

 • konstancjahabsburg68

  Oceniono 19 razy 15

  A po co te czerwone łuny, race, syf i wulgaryzmy? dlaczego tysiace chuliganow zjezdza w ten dzien do stolicy zeby robić zadymypo pretekstem “ patriotyzmu” ? dlaczego normalni ludzie musza co roku uciekac ze swojego miasta zeby na to nie patrzec?

 • m0rgana

  Oceniono 25 razy 15

  Ogólnie uważam, że race są atrybutem zadymiarzy, ale zastanawiam się jak to jest z równym traktowaniem.

  8 marca byłam na marszu w Warszawie, jedna z uczestniczek - kobieta w zaawansowanej ciąży (nierozsądnie) odpaliła racę. Została wyciągnięta z tłumu i zatrzymana przez policję. Rac ogółem odpalono może trzy- 4, wczoraj płonął cały marsz, służby nie reagowały. Szukają ich dziś, po fakcie.

  Pytam jak to jest, dlaczego nikt nie reagował na gorąco? Jaka jest różnica między kobietą w ciąży, a zakapturzonym mężczyznom?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX