Brutalnie pobił i ugodził nożem w głowę swoją byłą dziewczynę. Policja: Sceny jak z filmu grozy

Po dwóch tygodniach poszukiwań, policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali groźnego przestępcę, który w brutalny sposób pobił i dwukrotnie ugodził nożem swoją byłą dziewczynę. Decyzją rudzkiego sądu sprawca został tymczasowo aresztowany.

34-latek z Bytomia odpowie za uszkodzenie ciała kobiety i mężczyzny, który próbował ją obronić. 

- Do scen jak z filmu grozy doszło ponad dwa tygodnie temu, na klatce schodowej jednego z bloków w rudzkiej dzielnicy Wirek - relacjonują policjanci. - Młoda kobieta wyszła z mieszkania swojej koleżanki i została zaatakowana przez byłego partnera. Sprawca w brutalny sposób pobił 24-latkę, a następnie przytrzymał i nożem dwukrotnie dźgnął ją w głowę.

Na krzyki w pobliżu bloku zareagował jeden z jego mieszkańców, który wyszedł z mieszkania chcąc powstrzymać napastnika. Niestety, sprawca pobił interweniującego mężczyznę, powodując u niego złamanie kości twarzoczaszki.

Funkcjonariusze z Rudy Śląskiej rozpoczęli poszukiwania bytomianina, który nie miał  stałego miejsca zamieszkania. Kryminalnym udało się to po dwóch tygodniach - zorganizowano zasadzkę, gdy sprawca przemieszczał się wynajętą taksówką.

- Błyskawiczna akcja zatrzymania samochodu zaskoczyła przestępcę. Jeszcze wczoraj (czwartek 8.11 - red.) śledczy wykonali z nim czynności procesowe i doprowadzili go do prokuratury. Tam usłyszał zarzuty związane ze spowodowaniem uszczerbku na zdrowiu, atakiem na interweniującego mężczyznę i groźbami karalnymi, za co grozi mu nawet 10-letni pobyt w więzieniu, z którego niedawno wyszedł - podsumowano. 

Więcej o:
Komentarze (33)
Brutalnie pobił i ugodził nożem w głowę swoją byłą dziewczynę. Policja: Sceny jak z filmu grozy
Zaloguj się
 • zz1026

  Oceniono 35 razy 33

  ugodzenie w glowe nie wypelnia znamion usilowania zabojstwa?
  czy gdyby to byla corka prokuratora to tez by mial tylko zarzut spowodowania uszczerbku na zdrowiu?

  swoja droga co ten jelop mial w tym swoim chorym lbie?
  myslal ze jak ja pobije to ona do niego wroci?

 • ladne_sny

  Oceniono 26 razy 26

  dla mnie to usiłowanie zabójstwa, a nie uszczerbek na zdrowiu czy groźby karalne, no ale może się nie znam.

 • ulcus.rodens

  Oceniono 15 razy 15

  Spowodowanie uszczerbku na zdrowiu - bo przecież jeśli ktoś dwa razy dŹga kogoś nożem w głowę to nie chce zabić, prawda? Tak tylko się droczy. Próba zabójstwa zaczyna się pewnie od trzech dźgnięć, ale nie jestem prawnikiem więc nie mam pewności

 • Sam Sliding

  Oceniono 14 razy 14

  Za usiłowanie zabójstwa w USA dostaje się dożywocie. Nawet za planowanie zabójstwa dostaje się taki sam wyrok. Wyjdzie na wolność i będzie miał 47 lat. Pewnie tym razem kogoś zabije.

 • sovereign

  Oceniono 14 razy 14

  Usiłowanie zabójstwa ze skutkiem ewentualnym powinno mu załatwić 25 lat..

 • boo-boo

  Oceniono 16 razy 10

  Czekam na komentarze spanikowanych rasistów na temat koloru skóry napastnika- no bo w końcu tylko kolorowi takie numery odpierniczają.

 • juriyy.c

  Oceniono 8 razy 8

  panie zerowy prokuratorze- czyn wypełnia ewidentnie znamiona usiłowania zabójstwa w zamiarze ewntualnym , zero jednak czegoś tych nieuków nauczył- czyli nie myśleć a wykonywać. Aplikacje robili razem z zerem w miejscu w którym słowo prawo nic nie znaczy

 • wichura

  Oceniono 7 razy 7

  Dwukrotne ugodzenie nożem w głowę... Albo autor notatki coś "podkręcił" (np. sprawca pociął jej twarz albo odciął ucho), albo prokurator ma problemy z logicznym rozumowaniem (bo prawo, co by nie mówić, na pewno zna).

 • margaret_atwood

  Oceniono 6 razy 6

  10 lat?? Za 10 lat będzie miała 34 lata i małe dzieci i wtedy przyjdzie i ją dobije. To jest chore. Taki gnojek powinien dostać 25 lat i dożywotni zakaz zbliżania się do niej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX