Sąd zdecydował ws. Marszu Niepodległości w Warszawie. Może się odbyć zgodnie z prawem

Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił zażalenie Miasta Stołecznego Warszawy na orzeczenie Sądu Okręgowego, który uchylił zakaz organizacji Marszu Niepodległości.

O decyzji sądu poinformował Robert Bąkiewicz prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Sąd Apelacyjny w sobotę oddalił zażalenie stołecznego ratusza na wcześniejszą decyzję Sądu Okręgowego, która uchylała zakaz organizacji Marszu Niepodległości wydany przez prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz. 

Komentując decyzję sądu, prezydent Warszawy napisała na Twitterze, że ją szanuje . - Naszym obowiązkiem jako władz Warszawy było zwrócenie uwagi na wszelkie wątpliwości co do tego, czy 11 listopada mieszkańcom zostanie zapewnione bezpieczeństwo - podkreśliła. Prezydent stolicy dodała, że "teraz pełna odpowiedzialność za zabezpieczenie marszu spoczywa na rządzących". 

Także w sobotę Sąd Apelacyjny podtrzymał decyzję Sądu Okręgowego w sprawie marszu narodowców we Wrocławiu. Ta decyzja oznacza, że również w stolicy Dolnego Śląska 11 listopada przejdzie marsz.

Spór o Marsz Niepodległości

Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy, w środę 7 listopada wydała decyzję o zakazie organizacji Marszu Niepodległości na 11 listopada. Za marsz odpowiada Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, związane z Ruchem Narodowym, ONR czy Młodzieżą Wszechpolską.

Prezydent stolicy wskazywała, że nie ma pewności, czy miasto da radę zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom marszu. Przypomniała też, że po incydentach z Marszu Niepodległości w 2017 roku wciąż nie sporządzono aktu oskarżenia.

Decyzję Gronkiewicz-Waltz zaskarżyło do Sądu Okręgowego Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, a ten uchylił zakaz wydany przez prezydent stolicy. Ratusz odwołał się wówczas do Sądu Apelacyjnego, który w sobotę uznał, że Marsz jest legalny.

Wspólny marsz narodowców z rządem

Jeszcze przed decyzją Sądu Apelacyjnego Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że Stowarzyszenie Marsz Niepodległości dogadało się ze stroną rządową w sprawie marszu na 11 listopada w 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

Marsz rozpocznie się o godz. 14 na Rondzie Dmowskiego, a po przemówieniu prezydenta Andrzeja Dudy o godz. 15 wyruszy w stronę Stadionu Narodowego.

Więcej o:
Komentarze (238)
Marsz Niepodległości 2018. Sąd oddalił zażalenie ratusza. Marsz Niepodległości może się odbyć
Zaloguj się
 • mazzini890

  Oceniono 58 razy 32

  I tak idzie w świat info. Opozycja przeciwstawia się nazizmowi, rzad go popiera.Jarek podłożyłeś się.

 • lodzermensz1

  Oceniono 49 razy 27

  Wygraliśmy?
  HGW koncertowo umyła ręce. Teraz to już problem rządu i prezydenta.

 • puuchatek

  Oceniono 42 razy 18

  Czyli teraz jeśli dojdzie do burd, to władze miasta będą mogły uczciwie powiedzieć: "Zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy, żeby temu zapobiec".

  A pełna odpowiedzialność - zarówno za ewentualne burdy, jak za treść transparentów i symboli - spadnie na idących w pierwszym rzędzie prezydenta i premiera.

  To przynajmniej jasna i jednoznaczna sytuacja.

 • azx67

  Oceniono 23 razy 13

  Władze stolicy są wolne od odpowiedzialności za burdy jakie się wydarzą. A idioci pójdą razem. I pi(e)s z nimi tańcował.

 • ochujek

  Oceniono 20 razy 12

  Oj, czuję że nie będzie odbywać się zgodnie z prawem. 😁

 • wujojano

  Oceniono 22 razy 12

  Jak powiedziałby Owsiak: Oj, będzie się działo! PiSi Gang Olsena ma to wszystko, co się jutro stanie, na własne życzenie.

 • cozano

  Oceniono 23 razy 11

  Zobaczymy teraz jak pod kontrolą mają swoje owieczki fuehrerzy naszych "prawdziwych patriotów".

 • panda1313

  Oceniono 26 razy 10

  Jedyni prawdzi synowie narodu pójdą pod ramie z ojcami narodu. Historia zatacza koło ??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX