Grudziądz: nałożył obrączkę na palec wybranki, gdy zagrali Mendelssohna wkroczyła policja

Zszokowani goście, płaczące dzieci i zrozpaczona panna młoda. Taki finał miał jeden ze ślubów w Urzędzie Stanu Cywilnego w Grudziądzu. Gdy tylko zabrzmiał marsz Mendelssohna na salę ślubną weszli policjanci i wyprowadzili pana młodego w kajdankach.

Trzeba przyznać, że policja z szacunkiem potraktowała ceremonię ślubną, która 27 października miała miejsce w Urzędzie Stanu Cywilnego w Grudziądzu. Funkcjonariusze w spokoju zaczekali przed salą ślubów, aż poszukiwany listem gończym 25-latek oraz jego 22-letnia partnerka powiedzą sobie "tak" i wymienią się obrączkami. Do sali wkroczyli dopiero pod koniec ceremonii, gdy w urzędzie rozbrzmiał marsz Mendelssohna.

Grudziądz. Pan młody zatrzymany w urzędzie stanu cywilnego

Na nagraniu, które opublikował m.in. tvp.info, widzimy, że wszyscy goście byli zaskoczeni pojawieniem się policji - słychać poruszenie i płacz dzieci. Policjanci działają zdecydowanie i po krótkiej szamotaninie wyprowadzają pana młodego. Dlaczego do tego w ogóle doszło?

- Nasi policjanci uzyskali informację, że mężczyzna, za którym wystawiony był list gończy w związku m.in. z przestępstwem przeciwko życiu i zdrowiu, jakiego się dopuścił, będzie wstępował w związek małżeński - wyjaśnia w tvp.info asp. sztab. Jacek jeleniewski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu. - Funkcjonariusze zjawili się w Urzędzie Stanu Cywilnego w Grudziądzu, odczekali do końca ceremonii zawarcia związku, wówczas zatrzymali 25-latka i przewieźli do policyjnej izby zatrzymań - dodaje.

Najbliższe dwa lata mężczyzna spędzi w zakładzie karnym w Grudziądzu.

Więcej o:
Komentarze (138)
Grudziądz: nałożył obrączkę na palec wybranki, gdy zagrali Mendelssohna wkroczyła policja
Zaloguj się
 • mariuszlee

  Oceniono 30 razy 20

  Ale złośliwi. Mogli wejść przed ślubem. Za 2 lata może nic nie być z ich małżeństwa.

 • coswampowiemlubnapiszeraczej

  Oceniono 14 razy 14

  Przynajmniej bedzie mogl dostawac paczki od zony.

 • stanislaw.sk

  Oceniono 14 razy 12

  nałożył obrączkę na palec wybranki, a policja nałożyła mu obrączki na obie rączki i pomaszerowali - już bez Mendelssohna - do radiowozu

 • zigzaur

  Oceniono 15 razy 9

  W latach pięćdziesiątych w Sojuzie nakręcono film fabularny "Upadek Berlina". W scenie ślubu Hitlera z Evą Braun zagrano marsz weselny Mendelssohna. Piszące scenariusz duraki nie wiedziały, że w narodowo-socjalistycznych Niemczech muzyka Mendelssohna (a także np. Schumanna i Mahlera) była zabroniona. Ze względów rasowych, ma się rozumieć.

 • maciej-ryszard

  Oceniono 14 razy 6

  Czyli państwowa policja pomogła przestępcy związać prawnie kobiete, która gdyby wiedziała o tych przestępstwach mogłaby nie wiązać się małżeństwem z przestępcą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX