Ksiądz organizował wyjazdy harcerskie. Został skazany na 6 lat więzienia za molestowanie

Ksiądz Wojciech L. został skazany przez gdyński sąd na sześć lat więzienia za molestowanie podopiecznych na obozie harcerskim, który sam organizował. Duchowny musi też wypłacić swoim ofiarom łącznie 140 tysięcy złotych zadośćuczynienia. Wyrok nie jest prawomocny.

Ksiądz Wojciech L. pracował w gdyńskiej parafii. Był też harcmistrzem. Po jednym z organizowanych przez niego wyjazdów harcerskich w Bieszczadach dwóch podopiecznych opowiedziało rodzicom o tym, że byli molestowani przez księdza. O sprawie szeroko informowały media.

"Newsweek" pisał nim: "najbardziej przyjaźnił się z tymi najsłabszymi, z rozbitych rodzin, porzuconymi przez matki czy ojców, wychowywanymi przez religijnych dziadków".

Ksiądz Wojciech L. został zatrzymany. Właśnie zakończył się jego proces. 

Dwóch chłopców opowiedziało o molestowaniu przez księdza

Duchownemu postawiono łącznie pięć zarzutów związanych z molestowaniem. Duchowny miał między innymi kilkukrotnie doprowadzić 14-latka i 18-latka do "innej czynności seksualnej". Do molestowania miało dochodzić nie tylko podczas trwania obozu w 2017 roku, ale także przez wyjazdem. Ksiądz przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Jak informuje teraz TVN24, decyzją Sądu Rejonowego w Gdyni ksiądz Wojciech L. został skazany za molestowanie podopiecznych na 6 lat więzienia. Musi też zapłacić 14-letniemu poszkodowanemu 80 tysięcy złotych zadośćuczynienia, a 18-letniemu - 60 tysięcy złotych. Przez 12 lat nie będzie mógł się również do nich zbliżać. Otrzymał też dożywotni zaraz pracy z dziećmi.

Wyrok ws. molestowania przez księdza nie jest jeszcze prawomocny. 

Więcej o:
Komentarze (96)
Ksiądz organizował wyjazdy harcerskie. Został skazany na 6 lat więzienia za molestowanie
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 24 razy 18

  "najbardziej przyjaźnił się z tymi najsłabszymi, z rozbitych rodzin, porzuconymi przez matki czy ojców, wychowywanymi przez religijnych dziadków"
  Największa podłość jaka się może zdarzyć dziecku.

 • justas32

  Oceniono 23 razy 17

  XXI wiek - a ludzie nadal wierzą w istnienie nadprzyrodzonych bytów posiadających super-moce, które spełniają życzenia za to ze się w nie wierzy ...

 • bioder65

  Oceniono 21 razy 17

  gratuluję rodzicom.Wpychać własne dziecko w łapy klerykalnego pedofila.Trzeba naprawdę kochać dzieci.Ciekawe kiedy otworzą im się oczy na to,że wiara w boga nie ma nic wspólnego z tymi wieprzami w sutannach.

 • senior2244

  Oceniono 15 razy 15

  Pedofilska mafia watykańska ochraniana kiedyś przez JPII a teraz przez polskich biskupów działa jak zwykle.

 • aki3

  Oceniono 12 razy 12

  Było sobie kiedyś ZHP, ale styropianowa władza uznała je chyba za totalitarne i powołała konkurencyjne harcerstwo z krzyżem w logo. Teraz wiadomo po co.

 • kamuimac

  Oceniono 15 razy 11

  Kolejny a ile tysięcy pedofilów w sutannach chodzi bezkarnie bo w małych miejscowościach widać że to wyróżnienie jeśli księża molestują ich dzieci . I nic z tym nie robią . A polski kościół pedofilski w najlepsze rządzi w kraju

 • Stanisław Stadnicki

  Oceniono 10 razy 10

  Jak wyjdzie to dostanie nową parafię i dalej będzie uprawiać swój ohydny katolicki proceder.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX