Poranna rozmowa Gazeta.pl z nadkom. Sławomirem Koniuszym z biura prasowego NSZZ Policjantów (8.11.2018)

Nadkom. Sławomir Koniuszy z biura prasowego zarządu głównego NSZZ Policjantów w porannej rozmowie Gazety.pl z Piotrem Maślakiem odniósł się do protestu policjantów i "epidemii", która ostatnio zdziesiątkowała policję, kiedy funkcjonariusze masowo zaczęli przechodzić na zwolnienia lekarskie.

- Ta epidemia inkubowała się dużo wcześniej, niż się to komuś może wydawać. To się zaczęło już w poprzedniej kadencji Sejmu, kiedy naszą odporność osłabiały decyzje polityczne - powiedział. Zaznaczył, że przez to coraz więcej policjantów przechodzi do wojska lub Służby Ochrony Państwa. - Powstała potężna dziura kadrowa i to ona w największym stopniu obciążyła policjantów - podkreślił. 

Nadkom. Koniuszy odniósł się również planowanego na niedzielę Biało-Czerwonego Marszu 100-lecia Odzyskania Niepodległości organizowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej w miejscu dotychczasowego Marszu Niepodległości. Jak mówi, odpowiedzialność za ochronę uczestników ponoszą teraz minister obrony narodowej i Komendant Główny Policji. - Gdyby zastanowili się nad dialogiem w marcu, kiedy o tym mówiliśmy, nie byłoby problemu - powiedział.

Dziś o 11.00 rozpoczną się rozmowy między przedstawicielami Służb Mundurowych a ministrem Joachimem Brudzińskim. - Ja i moi koledzy jesteśmy na tyle zdeterminowani, żeby wziąć kanapki, termos i zamknąć się u pana ministra dopóki nie osiągniemy porozumienia, również ze względu na bezpieczeństwo Marszu Niepodległości - zapewnił. - Mam nadzieję na pełne i szybkie porozumienie, bo sytuacja wymaga szybkiego działa - dodał.

Więcej o:
Komentarze (31)
Nadkom. Koniuszy w porannej rozmowie Gazeta.pl: Za ochronę marszu odpowiada szef MON
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 25 razy 23

  Osiągnięcie porozumienie?
  Przecież jednym z głównych postulatów są ZMIANY w systemie emerytalnym. A to wymaga zmiany ustawy, na co Brudziński jest ZA KRÓTKI. Pomijam juz fakt, ze taka ustawa zwyczajnie nie przejdzie, bo Ciemny Lud rozniósł by Pis na widłach, a poza tym oznaczało by TOTALNA kapitulację i słabość obecnej władzy.

  A tak na koniec, to dobrze wam tak !

 • kamuimac

  Oceniono 19 razy 19

  tak tak weźcie kilka tych termosów bo za chwilę pseudo marsz prezydenta będą ochraniać sami komendanci . 30% to dane oficjalne - te nieoficjalne mówią już o 45%+ policjantów na L4 - a do marszu jeszcze 3 dni - masa czasu żeby pójść na SOR po L4.

 • czarna_zoska

  Oceniono 16 razy 16

  Zamiast wyplaciac sobie premie, Becia powinna wyposazyc budzetowke. Pazerne prostactwo.

 • maks1956

  Oceniono 17 razy 15

  takie marsze zabezpieczeniem i z bezpieczeństwem przygotowuje się na 4-5 miesięcy wcześniej a nie na kilka dni przed świętem 11 listopada, amatorszczyzna w wykonaniu obecnych rządzących

 • iwonazetka

  Oceniono 6 razy 6

  Tak jest, czas na sprawdzian dla WOT. Wszak miały być polską Gwardią Narodową. Niech pokażą, czego się na tych weekendowych szkoleniach nauczyli.

 • jacaja

  Oceniono 5 razy 5

  Szybkie "działo-"? Proponuję GAU-8/A Avenger, nikt wam nie podskoczy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX