11 listopada. Michał Dworczyk ostrzega zadymiarzy: Będziemy reagować szybko i bezwzględnie

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk zapowiedział, że każda nielegalna próba zakłócenia porządku czy prezentacji symboli faszystowskich lub komunistycznych podczas Biało-Czerwonego Marszu 100-lecia Odzyskania Niepodległości spotka się z "błyskawiczną i bezwzględną reakcją".

-  W ostatnich dniach narastało napięcie, było dużo negatywnych emocji wokół obchodów Dnia Niepodległości, szczególnie wokół Marszu Niepodległości. Trudno oprzeć się wrażeniu, że te emocje generowały dwa, stosunkowo niewielkie, ale głośne środowiska: lewacko-liberalne oraz neofaszystowskie (…). Nie mówię tu o organizatorach, ale o środowiskach, które podczepiają się pod Marsz i zapraszają gości zza granicy - przyznał na antenie radiowej Jedynki w "Sygnałach Dnia" Michał Dworczyk.

Zaznaczył, że nawet jeśli sąd uchyli decyzję Hanny Gronkiewicz-Waltz, która zakazała w Warszawie Marszu Niepodległości organizowanego przez narodowców, marsz organizowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej nadal ma charakter nadrzędny. Podkreślił, że marsz nie będzie miał żadnego charakteru partyjnego czy politycznego. - Polacy powinni być ponad podziałami partyjnymi. (...) To święto, które powinno jednoczyć wszystkich Polaków - powiedział, przypominając, że na marsz zaproszeni są przedstawiciele każdej strony politycznej.

- Liczymy na to, że będzie to wielkie święto niepodległości i do żadnych ekscesów nie dojdzie. Liczymy na roztropność i odpowiedzialność. (...) Jestem przekonany, że Warszawę zaleje morze biało-czerwonych flag i to będzie kolor i symbol absolutnie dominujący - powiedział Dworczyk.

Jednocześnie zaznaczył, że nie będą tolerowane żadne próby zakłócenia uroczystości. - Gdyby pojawiły się nielegalne próby zakłócenia porządku, zakazane w Polsce symbole czy to faszystowskie, czy to komunistyczne, służby będą reagować błyskawicznie i bezwzględnie - poinformował.

Więcej o:
Komentarze (145)
11 listopada. Michał Dworczyk ostrzega zadymiarzy: Będziemy reagować szybko i bezwzględnie
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 39 razy 37

  Wysłać na ten Marsz Kaczyńskiego z Dudą i Morawieckim - niech na własnych gębach poczują siłę swojego elektoratu ...

 • barakuda62

  Oceniono 29 razy 29

  Zbrojne ramię KC PiS swoich faszystów będzie biło?
  już nie mogę doczekać się tego prawdziwego święta!
  Słowa Dworczyka to miód ma moje zmysły!🤣🤣🤣

 • motyw4

  Oceniono 27 razy 27

  Mówiąc o zadymiarzach ma na myśli spacerowiczów z np. białymi różami lub w koszulkach z napisem "Konstytucja"? Bo chyba nie chodzi mu o prawdziwych patriotów w dresie i szaliku, z transparentami "bóg, honor, ojczyzna", którzy pragną jedynie białej Europy i żeby Polska była tylko dla Polaków?

 • wojowniczka_hybrydowa

  Oceniono 30 razy 26

  Czyli taką próba będzie np bezczelne trzymanie białej róży w ręce, tak?

 • jarsza

  Oceniono 24 razy 24

  No ale jeżeli sąd uwzględni odwołanie to marsz narodowców będzie legalny a marsz rządowy raczej będzie nielegalny bo trasa będzie kolizyjna z legalnym marszem. Wszystko w tym pisim państwie tak wygląda.

 • signum_t

  Oceniono 22 razy 22

  MON organizuje, WOT ochrania, bo policjanci na L4. Bitwa WOTu z kibolami to będzie wielki dzień marszałka Macierewicza.

 • puuchatek

  Oceniono 24 razy 22

  Szkoda, że nie reagowaliście równie szybko i bezwzględnie rok temu… I dwa lata temu… I trzy…

 • Ha Kade

  Oceniono 21 razy 19

  Ciekawe kto bedzie reagował "szybko i bezwzględnie"? Kółka różańcowe?

 • justas32

  Oceniono 23 razy 19

  Chcesz wiedzieć jaka jest najnowsza linia Kremla wobec Polski ? Czytaj komentarze trolli na Gazeta.pl ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX